waszeinterwencje

Problem źle parkujących kierowców wielokrotnie poruszaliśmy na naszych łamach. Ostatnio jeden z naszych czytelników napisał do redakcji „Przeglądu Olkuskiego” o kolejnych przykładach nieprawidłowo stojących w centrum miasta aut. Do interwencji dołączył również fotki samochodów zastawiających chodniki. Problem z parkowaniem nieobcy jest również mieszkańcom osiedli. Nasi czytelnicy apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i kultury przy parkowaniu.

– To jest naprawdę wielki problem Olkusza. Mieszkam w centrum miasta przy ulicy Nullo. Chodzenie po chodnikach jest w wielu miejscach niemożliwe. Najgorzej jest na głównych ulicach miasta: ul. Króla Kazimierza Wielkiego w rejonie Skarbka aż do sądu, ul. Kościuszki od wiaduktu do samego skrzyżowania z drogą krajową 94 oraz na ulicy Nullo, gdzie od postoju taksówek aż do ulicy Bylicy wszystkie chodniki to dzikie miejsca parkingowe. Przez chodnik na ulicy Nullo w godzinach popołudniowych po prostu nie da się przejść, nie mówiąc już o przejechaniu wózkiem z dzieckiem. Co na to władze miasta, policja i straż miejska? Dlaczego nie interweniują? Wiele razy widziałem, jak policja i straż miejska przejeżdżają obok takich źle zaparkowanych samochodów i nie robią z tym nic! Bardzo proszę o interwencję i nagłośnienie tematu. Myślę, że wiele osób mieszkających w centrum Olkusza, jak i tylko poruszających się po nim, podzieli moje zdanie i podpisze się pod tym apelem. Może dzięki temu będzie nam się wspólnie lepiej żyło w naszym ukochanym mieście – napisał nasz czytelnik.

W podobnym tonie wypowiada się mieszkaniec ul. Tuwima na osiedlu Młodych. – Sprawa parkowania przedstawia się okropnie. Rozumiem, że to już nie te czasy, co 20 lat temu, gdy na jeden blok przypadało kilka aut. Nie wiem, czy kierowcy zaprzestali starannie parkować, czy też teraz źle uczą tego manewru. Może po prostu to kwestia życzliwości sąsiedzkiej, która nie jest taka, jak wtedy, gdy budowano osiedla. Jednak fakt jest jednoznaczny – nikt nie patrzy, czy zajmuje dwa miejsca parkingowe, czy parkuje krzywo albo bezmyślnie na środku parkingu zamiast „przykleić” się do najbliższego auta. Czy pomoże apel do kierowców, czy po prostu namalowane miejsca parkingowe? – pyta mieszkaniec ul. Tuwima.

Kierowcy „odbijają” piłeczkę i pytają, gdzie mają parkować. – Parking przy ul. Szpitalnej często jest „zapchany”. Na rynku liczba miejsc postojowych też nie jest imponująca. Można zatrzymywać się przy ul. Górniczej, ale tam też często nie ma wolnych miejsc. Brakuje parkingów i tyle – komentuje jeden z kierowców.

Jak funkcjonariusze policji i straży miejskiej reagują na notoryczne zastawione chodniki? Policja na terenie miasta nie „wlepiła” zbyt wielu mandatów. – Od początku tego roku nałożyliśmy 96 mandatów i wniosków o ukaranie za nieprawidłowe parkowanie. Tego typu działania były podejmowane po interwencjach mieszkańców oraz w trakcie patroli – informuje oficer prasowy olkuskiej policji nadkom. Agnieszka Fryben.

Ilu kierowców ukarała Straż Miejska? – Od początku roku na terenie całego miasta podjęliśmy 387 interwencji w kwestii nieprawidłowo zaparkowanych samochodów. Nałożyliśmy na kierowców 94 mandaty, a w pozostałych przypadkach udzieliliśmy pouczeń, co również jest formą kary. Interwencje podejmujemy zarówno wskutek zgłoszeń mieszkańców, jak też z własnej inicjatywy. Mieszkańcy dość często informują nas o źle zaparkowanych autach – mówi komendant olkuskiej Straży Miejskiej w Olkuszu Waldemar Choczaj.

Jak rozwiązać problem z zastawionymi chodnikami? Czy to bardziej wina braku miejsc parkingowych czy też kultury kierowców? Podyskutuj na www.przeglad.olkuski.pl!

auta11

 

auta9

auta8

auta7

auta6

auta5

 

auta3

auta2

auta1

auta

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
31 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
asd1906
asd1906
8 lat temu

[quote name=”kolo”][quote name=”asd1906″]Akurat w miejscu w którym zrobiono zdjęcie parkować wolno.
[/quote]
Bzdury koleś piszesz – tylko jedno auto, przy krawedzi jezdni może stać na chodniku.. Ten drugi już powinien zapłacić za jazdę wzdłuż po chodniku..
A co do parkowania – niech policja zajmie się też tymi co stoją na chodnikach „pod prąd” np. przy Kościuszki – przelecieli nad powierzchnią wyłączoną z ruchu lub P-4 ??
I tymi co stoją za słupkami – spadli z nieba ?? Nie.. Jechali chodnikiem..[/quote]

widzisz kolego, stałem przy krawędzi a i tak dostałem bloczek za wycieraczke. auto obok też. dwa które wjechaly od przystanku,również.

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał
8 lat temu

[quote name=”Wielki Pan Kierowca”]To Pan skrzeczy ….
[/quote]

Mój głos można i tak ocenić. Nikt Pana nie pobil ? Ulicę też czasem uda się przejść na czerwonym świetle i nie ulec wypadkowi.

Wielki Pan Kierowca
Wielki Pan Kierowca
8 lat temu

[quote name=”Dyl_Sowizdrzał”][quote name=”maks”]Nasze miasto jest bezpiecznym miastem,nie ma tu kiboli, osiedlowych band,rozrób …..[/quote]

Mam wątlkwości czy Pan od czasu do czasu wychodzi z domu i zdejmuje bardzo, bardzo różowe okulary. Proszę Pana olkuska rzeczywiśtość skrzeczy.[/quote]

To Pan skrzeczy 😆
W Olkuszu jest bezpiecznie. Szedłem ulicami Olkusza po godzinie 22:00 i nikt mnie nie chciał bić…jedyne patrole w okolicach MC Donadsa to patrole policji w radiowozie… Patroli straży miejskiej prawie nie ma…a po godzinie 22:30 straż śpi i nie obsługuje kamer monitoringu dlatego trzeba ją zlikwidować….te miliony zł na straż miejską i monitoring topione są w błoto ! 😆

yatz
yatz
8 lat temu

mam pytanie…. czy każdy posiadacz punktu usługowego czy handlowego na mieście ma prawo wraz z wynajmem lokalu do całego chodnika przylegającego oraz poboczy ..90 % pojazdów to są auta tych co dojechali do pracy i roszczą sobie prawo do parkowania 6-7 dni w tygodniu od 8 do 18 ..doliczyć należy wozy dostawcze..wystarczy popatrzeć na rynek..nowe miejsca parkingowe a spróbujcie zaparkować vis a vis sklepiku czy innego.

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał
8 lat temu

[quote name=”maks”]Nasze miasto jest bezpiecznym miastem,nie ma tu kiboli, osiedlowych band,rozrób …..[/quote]

Mam wątlkwości czy Pan od czasu do czasu wychodzi z domu i zdejmuje bardzo, bardzo różowe okulary. Proszę Pana olkuska rzeczywiśtość skrzeczy.

Dyl_Sowizdrzał
Dyl_Sowizdrzał
8 lat temu

[quote name=”Łukasz Czyż”]Wszyscy krzyczą- zlikwidować straż miejską! Pamiętajcie jednak Państwo, że w razie takiej decyzji policja tego typu rzeczami zajmować się raczej nie będzie[/quote]

Czyli nic się nie zmieni. Zarówno Straży Miejskiej jak i policjanta na osiedlach w patrolu pieszym nie uswiadczysz. Straz miejska należy bezwględnie zlikwidować, plicję reformować. TYLE.

kolo
kolo
8 lat temu

[quote name=”asd1906″]Akurat w miejscu w którym zrobiono zdjęcie parkować wolno.
[/quote]
Bzdury koleś piszesz – tylko jedno auto, przy krawedzi jezdni może stać na chodniku.. Ten drugi już powinien zapłacić za jazdę wzdłuż po chodniku..
A co do parkowania – niech policja zajmie się też tymi co stoją na chodnikach „pod prąd” np. przy Kościuszki – przelecieli nad powierzchnią wyłączoną z ruchu lub P-4 ??
I tymi co stoją za słupkami – spadli z nieba ?? Nie.. Jechali chodnikiem..

asd1906
asd1906
8 lat temu

Akurat w miejscu w którym zrobiono zdjęcie parkować wolno.
Dostałem wezwanie na straż miejską, w budynku gdzie obowiązuje zakaz palenia a z ich drzwi wylatywała dosłownie mgła aż sie na wymioty zbierało, podyskutowałem z wąsatym panem i chyba uznał że rzeczywiście mimo tego że stoją tam 2 auta wszerz pozostaje jeszcze 3 metry chodnika(musi zostać conajmniej 1.5m)

druga sprawa jest taka że w tym mieście nie ma parkingów – żeby zaparkować pod skarbkiem trzeba być przed 8:00 inaczej pare rundek wokół kazimierza/ekonomika gwarantowanych

Wielki Pan Kierowca
Wielki Pan Kierowca
8 lat temu

[quote name=”arabijka”][quote name=”Wielki Pan Kierowca”]Parkuję i będę parkował tam gdzie mi się podoba !
Mam w nosie wasze protesty !Kupcie sobie auto to sami będziecie decydowali gdzie zaparkować!

[/quote]
Będziesz tak mówić dopóki nie będziesz miał/a zarysowanego auta choćby kluczykiem :)[/quote]

Jestem Wielki Pan i będę parkował tam gdzie chce! 8)
Rysy kluczykiem się nie boję ! Mam wykupione ubezpieczenie AC ! Naprawa będzie za darmo! Jestem w pobliżu auta więc na 99% złapię sprawcę…A jak złapię tego co mi porysuje auto to sobie z nim pogadam i bedzie miał sprawę w sądzie o niszczenie mienia…! Mamusia się ucieszy jak zapłaci 2 tysiące za zniszczone auto i tysiąc grzywny za ukochanego synusia! 😆 😆 😆

bbbccc
bbbccc
8 lat temu

[quote name=”Prymitywny Pan Kierowca”]Parkuję i będę parkował tam gdzie mi się podoba !
Moje auto – moja sprawa! Mam w nosie wasze protesty !
[/quote]
No to uważaj, bo ci się może przytrafić bolesna lekcja parkowania!:
http://pudelekx.pl/bolesna-lekcja-parkowania-11019

arabijka
arabijka
8 lat temu

[quote name=”Wielki Pan Kierowca”]Parkuję i będę parkował tam gdzie mi się podoba !
Moje auto – moja sprawa! Mam w nosie wasze protesty !
Kupcie sobie auto to sami będziecie decydowali gdzie zaparkować!

😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 :lol:[/quote]
Będziesz tak mówić dopóki nie będziesz miał/a zarysowanego auta choćby kluczykiem 🙂

Wielki Pan Kierowca
Wielki Pan Kierowca
8 lat temu

Parkuję i będę parkował tam gdzie mi się podoba !
Moje auto – moja sprawa! Mam w nosie wasze protesty !
Kupcie sobie auto to sami będziecie decydowali gdzie zaparkować!

😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆

Ferdek
Ferdek
8 lat temu

[quote name=”wolna amerykanka”][quote name=”bmx”]Przy aptece na Nullo mieszkańcy wywalczyli słupki.Dało się.
Przed Skarbkiem/zdjęcie/były trzy ale je zniszczono.Pan od Słupków pewnie tylko lata lub jeżdzi.[/quote]

walka z parkującymi to oszołomstwo !
Gdzie mają parkować ? Na ulicy? :lol:[/quote]

Jak źle, to wsiadać na rower, taniej, benzyny kupować nie trzeba

Ferdek
Ferdek
8 lat temu

[quote name=”bmx”]Przy aptece na Nullo mieszkańcy wywalczyli słupki.Dało się.
Przed Skarbkiem/zdjęcie/były trzy ale je zniszczono.Pan od Słupków pewnie tylko lata lub jeżdzi.[/quote]

Pan od słupków walczył 7 lat o to, aby mieszkańcy – 80% to starzy ludzie chorzy – mieli spokój za oknami, a nie smród.

Pan od Słupków walczył też po to, aby zwyczajni ludzie nie musieli iść ulicą z wózkiem z dzieckiem w obawie że jakiś kierowca potrąci, ale Wam jest wszystko jedno, wolicie narzekać, lecz jak sami przejść nie możecie, to byście woleli aby były słupki.

bożena
bożena
8 lat temu

Racja -zacznijmy od siebie! a potem wymagajmy od innych

bożena
bożena
8 lat temu

Duży parking jest przy starym cmentarzu zawsze są tam wolne miejsca ,ale kierowcy BMW szkoda 1 zł woli zaparkować na chodniku pod sklepem do którego idzie ,a pieszy niech chodzi ulicą !

arabijka
arabijka
8 lat temu

kulturalne parkowanie w Olkuszu błagam, to tylko u nas w mieście ludzie potrafią zająć 3 miejsca(!). A poza tym co my wymagamy jak u nas jeździ się pod prąd na rondzie.

p.s. Proponowałabym pozbyć się targowiska na ul. Świętorzyskiej (może przenieść na tzw. ruski targ) i tam zrobić miejsca parkingowe oprócz tego zmniejszymy ciut korki we wtorki i piątki. Pozdrawiam

wolna amerykanka
wolna amerykanka
8 lat temu

[quote name=”bmx”]Przy aptece na Nullo mieszkańcy wywalczyli słupki.Dało się.
Przed Skarbkiem/zdjęcie/były trzy ale je zniszczono.Pan od Słupków pewnie tylko lata lub jeżdzi.[/quote]

walka z parkującymi to oszołomstwo !
Gdzie mają parkować ? Na ulicy? 😆

bmx
bmx
8 lat temu

Przy aptece na Nullo mieszkańcy wywalczyli słupki.Dało się.
Przed Skarbkiem/zdjęcie/były trzy ale je zniszczono.Pan od Słupków pewnie tylko lata lub jeżdzi.

wolna amerykanka
wolna amerykanka
8 lat temu

[quote name=”pieszy kierowca”]a dlaczego w dni pozatargowe plac na świetokrzyskiej nie może byc parkingiem, chociażby płatnym? Wyrzucic targ z rynku na ugory przyszpitalne a tutaj zrobic parking i basta.[/quote]

Racja….zlikwidować straż miejską a za zaoszczędzone pieniądze zrobić parking 😆

pieszy kierowca
pieszy kierowca
8 lat temu

a dlaczego w dni pozatargowe plac na świetokrzyskiej nie może byc parkingiem, chociażby płatnym? Wyrzucic targ z rynku na ugory przyszpitalne a tutaj zrobic parking i basta.

maks
maks
8 lat temu

Nasze miasto jest bezpiecznym miastem,nie ma tu kiboli, osiedlowych band,rozrób i bezdomnych śpiących na dworcu jak w Krakowie więc straż miejska nie ma tu racji bytu.
Straż miejska nie biega po ulicach i nie łapie bezdomnych psów…tym zajmuje się pan ze schroniska…bierze hycel i łapie pieska(wiem bo kiedyś dzwoniłem do straży żeby złapali pieska to pan zapytał: Mam złapać psa? a jak mnie ugryzie? 😆 i przysłał kogoś ze schroniska)…Straż miejska zajmuje się patrolowaniem ulic i wypisywaniem mandatów czyli tym samym co policja. Po co powielać te same czynności?Straż miejska ma rację bytu w dużych miastach typu Kraków ,Warszawa. Tam jest dużo ludzi bezdomnych, a w Olkuszu jedyne wykroczenia to złe parkowanie i kąpiel w fontannie w rynku w upalne dni 😆 Zacznijmy od siebie? Problem parkowania można rozwiązać budując parkingi….obwodnice już prawie mamy i super , więc teraz pora na parking 😉 Ludziom trzeba pomagać a nie karać i mówić: radźcie sobie sami … :zzz

JacekArt
JacekArt
8 lat temu

A ja wam powiem dlaczego nie interweniują na świętokrzyskiej i czemu tam ludzie chodzą cała szerokością ulicy. Bo tam jest targ. Od wiek wieków był. A kierowcy się uparli że akurat tam muszą jeździc, jest tyle innych dróg do jeżdżenia.

pablo
pablo
8 lat temu

Dopisując do poniższej wypowiedzi, chciałbym zapytać Pana Łukasza, dlaczego Olkuska policja, jak i straż miejska nie interweniują na ulicy Świętokrzyskiej? Gdyby np. w tej chwili zasłabła osoba, to ile zajmie karetce pogotowia przeciśnięcie sie pomiędzy ludźmi, Nie ma tam znaku strefa zamieszkania, więc piesi nie mogą chodzić po całej drodze, tak samo jak handlujący przy poboczu tej drogi, których towar częściowo zajmują również drogę. Szanuję pracę policji w Olkuszu jak i straży miejskiej,tylko właśnie dziwi mnie, że nikt tam nie interweniuje.

oburzony kierowca
oburzony kierowca
8 lat temu

Stare marudne emerytki które nigdy nie miały własnego samochodu siedzą w bloku i z nudów wymyślają spisek,piszą donosy do gazety,plotkują ,marudzą, nic im się nie podoba,wszystko źle i niedobrze….
Jaka to im się wielka krzywda dzieje bo ktoś podjechał pod aptekę żeby leki dla chorej matki kupić i na 5 minut krzywo zaparkował…wielka afera na całe miasto….dzwonią na straż miejską, piszą donosy do gazety … Ja rozumiem że ktoś komuś zastawia wyjazd z posesji…ale co komu przeszkadza samochód postawiony na chodniku który nie zastawia nikomu wyjazdu? Może to nerwica natręctw? 😆

pablo
pablo
8 lat temu

Dlaczego tylko piesi narzekają na kierowców? Na ulicy Świętokrzyskiej chodzą całą szerokością drogi, a jak jedzie samochód to jeszcze wielkie pretensje, że jak on ma prawo tam tędy jechać. Dlaczego tam policja nie reaguje. Zgodnie z polskim prawem, jest mandat 50zł lub 100zł, zależnie od interpretacji.

Łukasz Czyż
Łukasz Czyż
8 lat temu

Wszyscy krzyczą- zlikwidować straż miejską! Pamiętajcie jednak Państwo, że w razie takiej decyzji policja tego typu rzeczami zajmować się raczej nie będzie, bo zwyczajnie zabraknie jej na to sił i środków. Kto zajmie się wałęsającym się psem, drobnym wykroczeniem, czy źle zaparkowanym nieprawidłowo pojazdem? Policja? Niekoniecznie. W mieście, w którym do dyspozycji mieszkańców jest zbyt mało funkcjonariuszy, może z tym być poważny problem. Z kolei zamiana straży na policję nie jest taka prosta, bo policjant kosztuje więcej niż strażnik. W mojej ocenie powinniśmy zacząć od siebie i w miarę możliwości zrezygnować z korzystania z samochodu na terenie miasta, a jeśli już, to starać się nie parkować bezmyślnie. Zresztą świetny jest przykład zawalonych samochodami uliczek wokół rynku i ulicy Krakowskiej, niegdyś zamkniętej dla ruchu, a dzisiaj połowa tego traktu to parking. Zacznijmy od siebie.

Rozwiązanie
Rozwiązanie
8 lat temu

ZLIKWIDOWAĆ STRAŻ MIEJSKĄ I PRZEKAZAĆ PIENIĄDZE NA PATROLE PIESZE POLICYJNE – proste prawda, tylko kto to zrobi????

hahah
hahah
8 lat temu

94 mandaty na 8 miesięcy. Sami się przyznali, że nic nie robią. Po co oni są w ogóle?? Nikomu nie są potrzebni. W Chrzanowie już dawno się pozbyli Straży Miejskiej i wcale nie tęsknią http://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/zlikwidowalismy-straz-miejska-i-nie-tesknimy,37896.html

ooooooo
ooooooo
8 lat temu

zdjęcia zdęcia 🙂 🙂 a gdzie są piesi ,czy przechodnie gdzieś się schowali 😆 😆 😀 😀 😀 😛 😛

olkuszak
olkuszak
8 lat temu

trzeba było zrobić zdjęcia handlarzy na zajmujących cały dzień parkingi na ul. K.K.W albo koło stylowej fiacik cienki już bez powietrza robiący za schowek wagi skrzynek itp., 😆 😆 😆 😆 😡 😡 😡 😡 ,