1

27 marca na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu mieliśmy przyjemność zaprezentować spektakl „Co będzie świadectwem” w wykonaniu znakomitego Teatru z Udziałem Osób z Niepełnosprawnościami TUON.

Projekt TUON istnieje od 2009 roku, a powstał z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz Oświaty, Kultury i Pomocy Społecznej Wszyscy dla Wszystkich przy finansowym wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

 

2

Spektakl w reżyserii doktora hab. Przemysława Kani, znanego animatora kultury, aktora, prof. Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie i Prezesa Towarzystwa Kultury Teatralnej w Olkuszu oparty jest na kanwie twórczości Stanisława Barańczaka, jednego z najważniejszych twórców Nowej Fali.

3

Tematy poruszane w przedstawieniu przybliżył młodzieży obecnej na widowni Piotr Skrzynecki, instruktor MOK. Kartki na reglamentowane produkty, niewyobrażalne kolejki w sklepach czy zjawisko Nowej Fali w poezji – to wszystko młode pokolenia znają tylko ze słyszenia. I niech tak zostanie…

4

W spektaklu wspaniale zagrali podopieczni Zespołu Szkół Specjalnych Nr 5 w Olkuszu, Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Olkuszu oraz uczniowie: I LO, II LO i IV LO w Olkuszu, Zespołu Szkolno-Przedszkolno-Integracyjnego oraz Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu.

5

Aktorzy, którzy perfekcyjnie i z wielkim talentem przedstawili bohaterów scenicznych: Anna Nawara, Patrycja Krymula, Julia Grzebinoga, Iga Tomsia, Natalia Tomczyk, Agnieszka Kostulska, Kornelia Szlachta, Maria Sioła, Kinga Cieluch, Krzysztof Pęgiel, Karol Kura, Kacper Fedorowicz.
Jako akustyk- Kacper Żurek.
Wielkie brawa i gratulacje!

MOK Olkusz

6

7

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o