pioro

Do 20 kwietnia można składać zgłoszenia do udziału w IX Dyktandzie Regionalnym „O pióro wójta gminy Bolesław”. Organizatorami są Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu oraz Szkoła Podstawowa w Bolesławiu, a honorowy patronat sprawuje wójt gminy Krzysztof Dudziński.

Dyktando odbędzie się 23 kwietnia o godz. 16.00 w bolesławskim dworze. Każdy, kto chce sprawdzić, jak dobrze zna ortografię, musi wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.gminaboleslaw.pl (w zakładce Centrum Kultury) oraz w siedzibie Centrum Kultury przy ul. Głównej 55 w Bolesławiu. Formularz należy dostarczyć do 20 kwietnia do Centrum Kultury (osobiście, pocztą elektroniczną lub tradycyjną).

Zwycięzca otrzyma tytuł Dworskiego Mistrza Ortografii oraz nagrodę główną. Jeśli nie będzie osoby, która napisz dyktando bezbłędnie, pierwsze miejsce przypadnie uczestnikowi, który popełnił najmniej błędów. Laureaci kolejnych dwóch miejsc otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 2 czerwca, podczas Święta Gminy Bolesław.

dyktando 2018

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
piotrekm
piotrekm
6 lat temu

[quote name=”a w WOLBROMIU”]czasem nie bedzie konkursu.Ale mam ochotę na udzial pozdrawia mgiełka.Panie Piotrze fajowo[/quote]
Dziękuję! Cieszę się, to miłe! 🙂
Ale wziąć udział – w tym, dajmy na to, „melanżu gżegżółek i krwistoczerwonych zachodów słońca” z „dwuipółgodzinnymi męczarniami” – i tak dalej, i tym podobne – to może być dobre wyzwanie… 🙂
Pozdrawiam ciepło! A w tym przypadku może nawet „wyjontkowo ciepuo”… 😉

a w WOLBROMIU
a w WOLBROMIU
6 lat temu

czasem nie bedzie konkursu.Ale mam ochotę na udzial pozdrawia mgiełka.Panie Piotrze fajowo

Mat
Mat
6 lat temu

Może nasi lokalni politycy? Zwłaszcza tych dwóch z Olkusza. Ciekaw jestem wyniku…

piotrekm
piotrekm
6 lat temu