wystep

Początek marca, to już zwyczajowo czas odbywających się w Miejskim Domu Kultury w Olkuszu eliminacji rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Tegoroczna edycja OKR jest szczególna, zorganizowana została bowiem po raz sześćdziesiąty. Czy okaże się taka dla młodych olkuskich mistrzów żywego słowa, którzy reprezentować będą nasz powiat na eliminacjach rejonowych w Krakowie? Na odpowiedź trzeba jeszcze zaczekać. Tymczasem znamy już nazwiska zwycięzców etapu powiatowego oraz nominowanych do dalszej rywalizacji.

Organizatorami eliminacji powiatowych OKR od wielu lat są Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu oraz Wydział Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Olkuszu. Oceniającymi pretendentów do laurów 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego byli: aktor, instruktor teatralny i dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury Adam Radosz, aktor, instruktor teatralny i filmowiec Michał Skiba oraz przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Olkuszu Magdalena Medyńska.

Po wysłuchaniu i obejrzeniu prezentacji 16. uczestników zgłoszonych do eliminacji powiatowych postanowili, że na pierwszą nagrodę w kategorii „Recytacja” wraz z nominacją do eliminacji rejonowych zasłużył Mateusz Zoń. Drugą nagrodę zdobyła Oliwia Majewska, zaś dwie trzecie nagrody Marzena Moś i Bartosz Boniecki. W kategorii „Wywiedzione ze słowa” przyznana została tylko jedna, pierwsza nagroda. Wraz z nominacją do eliminacji rejonowych zdobyła ją Klaudia Piątek. Najwyższego lauru zabrakło w kategorii „Poezja śpiewana”. Były za to dwie drugie nagrody dla Klaudii Piątek i Aleksandry Pałki, trzecia dla Sylwii Muzyk oraz wyróżnienie dla Karoliny Barczyk.

jury

Jurorzy tego przeglądu nie ograniczają się wyłącznie do przyznawania adeptom sztuki recytacji miejsc na artystycznym podium, ale też udzielają im oraz ich instruktorom cennych wskazówek. Tym razem zwrócili uwagę na ciekawy dorobek repertuaru, co nie zawsze było mocną stroną olkuskich recytatorów. Ale nie zabrakło też słów krytyki. Na słabszy w tym roku poziom artystyczny występów wpłynęły zdaniem jury braki w zakresie emisji i dykcji wykonawców. Dla osiągnięcia lepszych wyników trzeba będzie zatem jeszcze popracować. Eliminacje rejonowe 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbędą się w dniach 16 i 17 marca w Staromiejskim Centrum Kultury w Krakowie. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

MOK Olkusz

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze