festyn pakuska 2019

W minioną sobotę na osiedlu Pakuska odbył się doroczny festyn z okazji zakończenia wakacji. Po raz kolejny najmłodsi olkuszanie wraz z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem, mieli okazję bawić się na imprezie zorganizowanej przez mieszkańców i Zarząd Osiedla.

Festyn osiedlowy na Pakusce należy do jednej z najdłużej organizowanych tego typu imprez w naszym mieście i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nie inaczej było i tym razem. W upalne, sobotnie popołudnie na placu zabaw przy ul. Osieckiej zgromadziły się tłumy mieszańców, którzy postanowili razem świętować zbliżające się zakończenie wakacji.

Dla dzieci i młodzieży przygotowano szereg konkursów i zabaw z atrakcyjnymi nagrodami. Było malowanie na asfalcie, skakanie na skakance, slalom z piłką, hula hop i wiele innych gier. Każda konkurencja cieszyła się powodzeniem, a dzieci rywalizowały przy gorącym dopingu swoich bliskich.

Pomiędzy konkursami czas umilały występy okolicznych zespołów muzycznych i solistów. Nie mogło także zabraknąć pokazu samochodu strażackiego oraz policyjnego radiowozu i sprzętu kryminalistycznego. Osoby lubiące aktywność fizyczną mogły spróbować swoich sił we wspólnym biegu na 5 km, marszu nornic wal king, zajęciach fitness oraz warsztatach tańca breakdance

W trakcie imprezy dzieci mogły także skorzystać z dmuchanego zamku, malowania twarzy, przejażdżki na kucyku oraz wziąć udział w quizie z wiedzy o Olkuszu. Festyn zakończyła wspólna zabawa taneczna.

{joomplu:88847}{joomplu:88829}{joomplu:88815}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze