po

Spotkać wróżkę to chyba marzenie każdej dziewczynki, a co dopiero zostać wróżką… na dodatek tańczącą! Podsumowanie roku artystycznego Teatru Tańca Actus Animi dało taką okazję aż 165 małym tancerkom. W niedzielne popołudnie 18 czerwca świat tańca, magicznych dźwięków i kolorów zawładnął bez reszty sceną wolbromskiego Domu Kultury, niosąc artystyczne przesłanie, że każdy ma jakiś talent, może marzyć i realizować swoje pragnienia, odnajdując w tym źródło szczęścia.

 – Ten rok był dla nas trudny, ale dzięki wysiłkowi bardzo wielu ludzi dobrej woli przetrwaliśmy, a zespół, jak widać, ma się dobrze. Mimo zawirowań i różnych kłopotów nasza grupa się nawet powiększyła. Obecnie tańczy z nami już 165 dzieci w różnym wieku, począwszy od trzylatków – informuje Katarzyna Gałązka-Biedul, choreograf i kierownik Actus Animi.

Zespół, który rozstał się formalnie z wolbromskim Domem Kultury jest obecnie prowadzony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Actus Animi założone przez rodziców tańczących dzieci i grono przyjaciół grupy. Korzysta z dofinansowania z budżetu gminy Wolbrom, wspierającej projekt „Akrobatyka”, dzięki któremu tancerze rozwijają umiejętności gimnastyczne, oraz różnorodnej pomocy sympatyzujących sponsorów.

Widowisko taneczne inspirowane historią bajkowego Dzwoneczka, podsumowujące ostatni rok pracy Actus Animi jak zwykle zgromadził pełną widownię. Nic dziwnego – urok małych tancerek i tancerzy, bajecznie kolorowe stroje, wspaniała oprawa muzyczna i starannie wyreżyserowana gra świateł i obrazów multimedialnych każdorazowo przyciągają tłumy. Tegoroczny spektakl, z ogromnym zaangażowaniem przygotowany przez zespół pod kierownictwem Katarzyny Gałązki-Biedul, zabrał widzów do bajkowej krainy wróżek, które wytańczyły piękną historię szukającej swojego talentu i miejsca w czarodziejskiej społeczności małej wróżki Cynki. Na scenie prezentowały swoje umiejętności taneczne i aktorskie nie tylko dzieci i młodzież ze wszystkich grup wiekowych na co dzień ćwiczących w zespole, ale nawet niektórzy rodzice.

Uroczemu spektaklowi z przesłaniem towarzyszyło wiele podziękowań i ciepłych słów kierowanych zarówno do życzliwych osób oraz instytucji aktywnie wspierających działalność grupy tanecznej, jak i pracujących z dziećmi instruktorek, a także do działaczy stowarzyszenia, dzięki którym zespół może stosunkowo stabilnie funkcjonować. Do gratulacji i życzeń dla zespołu i stowarzyszenia przyłączyli się między innymi posłanka Lidia Gądek, a także włodarz gminy Wolbrom Adam Zielnik, którzy obiecali dalej wspierać artystyczną działalność zespołu.

 {joomplu:68755}{joomplu:68731}{joomplu:68711}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Alina
Alina
5 lat temu

Brawo, piękne przedstawienie. Powodzenia w dalszej pracy!!!