pasowanie1

16 października pierwszaki ze Szkoły Podstawowej w Sienicznie stały się pełnoprawnymi uczniami. To tego dnia odbyła się uroczystość pasowania na ucznia.

 

Na tę szczególną uroczystość przybyło wielu gości: Przewodnicząca Rady Miejskiej pani Małgorzata Bień, sołtys Sieniczna pani Monika Gałka, sołtys Wiśliczki pani Janina Milej oraz rodzice pierwszoklasistów. Wszystkich zebranych serdecznie powitała wychowawczyni klasy pierwszej Maria Piasna.

Zjawił się również zły czarownik, który zamierzał zmienić pierwszaki w żółtodzioby. Na szczęście przybyła też dobra wróżka, która podpowiedziała dzieciom, jak uniknąć złego zaklęcia. Uczniowie wędrowali po krainie języka polskiego, matematyki, muzyki i wiedzy, udowadniając, że potrafią pracować, pięknie recytować, śpiewać i tańczyć. Dzięki temu złe czary nie zadziałały. Część artystyczną uroczystości wraz z uczniami klasy pierwszej i trzeciej przygotowały panie Marcelina Ciepał i Maria Piasna.

Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Obiecali pilnie się uczyć, kochać swoją Ojczyznę, dbać o dobre imię szkoły i być dobrymi kolegami. Aktu pasowania w zastępstwie pani dyrektor dokonała pani Teresa Łasińska. Z rąk wychowawczyni dzieci odebrały Akty Pasowania na Ucznia oraz legitymacje szkolne.

Pod koniec uroczystości głos zabrała Przewodnicząca Rady Miejskiej pani Małgorzata Bień, która przekazując słodki upominek, życzyła pierwszakom wielu sukcesów w dalszym zdobywaniu wiedzy. Panie sołtys oraz rodzice zadbali o bezpieczeństwo uczniów na drodze, wręczając im odblaskowe opaski, znaczki oraz kamizelki. Pani dyrektor postarała się, by dzieciom nie zabrakło materiałów plastycznych. Drobne upominki tradycyjnie wręczyli także koledzy z klasy drugiej.

Hojnie obdarowani pierwszoklasiści udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten wyjątkowy dzień na pewno na długo zostanie w ich pamięci.

pasowanie2

pasowanie3

pasowanie4

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze