dawid podsiadlo z zespolem7

4715 zł zebrano podczas koncertu charytatywnego, który z myślą o chorej dziewczynce przygotował Komitet Organizacyjny Zbiórki Publicznej. W jego skład weszli pracownicy galerii BWA (Stanisław Stach, Olgerd Dziechciarz, Iwona Szczepaniak, Lucyna Karoń, Olga Lau) i poeta – Łukasz Jarosz. Sprzedano wszystkie cegiełki (200 sztuk po 15 zł) i zebrano 1715 zł z dobrowolnych datków do skarbonki.

W ostatnią sobotę (13 października) na dziedzińcu przy Galerii Współczesnej BWA w Olkuszu odbył dawid podsiadlo z zespolem14się występ w wykonaniu Dawida Podsiadło z zespołem Reaching for the Sun. Cel imprezy uznać trzeba za szczytny, gdyż całkowity dochód przekazany został na walkę z chorobą nastolatki – Julii Rogóż. Dziewczynka choruje na postępującą neuropatię typu Charot – Marie – Tooth. Jest to rzadko występująca choroba neurologiczna prowadząca do zaniku mięśni. Jedynie systematyczna rehabilitacja i kosztowne leczenie może powstrzymać rozwój ciężkich dolegliwości. Julia porusza się na wózku, a każdy dzień bez rehabilitacji jest dla niej dniem straconym. Jej rodzina znajduje się w wyjątkowo trudnej sytuacji finansowej. Mama dziewczynki zmaga się z chorobą nowotworową. Zebrane podczas koncertu środki finansowe mają pomóc Julii w opłaceniu kosztów leczenia i intensywnej rehabilitacji .

dawid podsiadlo z zespolem8Julii nie było na koncercie. Z powodu swej ciężkiej choroby została w domu pod opieką brata. Na występie zjawili się za to jej rodzice. Dla ich córki na scenie wystąpił zespół Reaching for the Sun (Dawid Podsiadło – wokal, instrumenty klawiszowe, Oskar Bała -gitara elektryczna, Wojciech Michałowski – gitara klasyczna, Kamil Cybulski – gitara basowa, Damian Lis – perkusja i Ewelina Cnota -chórki) dając z siebie wszystko i nawołując do udzielania datków na rzecz chorej. Zespół wykonał utwory różnorodne gatunkowo: kompozycje półakustyczne, a także stylistycznie przypominające country. W ich grze odnależć można było również elektorniczne brzmienia. Tego dnia publiczność usłuszała takie utwory jak: „Ghost”, „Winter” i „Looking for yesterday”.

Dobra zabawa przy muzyce była tylko pretekstem, by się spotkać i wspólnie pomóc chorej nastolatce. Uzbierano dużą sumę: 4715 zł. To „kropla w morzu” w porównaniu do teg,o ile na ciągłe leczenie potrzebuje Julia. Jednak ta kropla bardzo się liczy. Tutaj ważna jest każda złotówka.

 

 

 

 

 

 

 

                                          dawid podsiadlo z zespolem

                                          dawid podsiadlo z zespolem3

                                          dawid podsiadlo z zespolem5

                                          dawid podsiadlo z zespolem6

                                          dawid podsiadlo z zespolem9

                                          dawid podsiadlo z zespolem11

                                          dawid podsiadlo z zespolem12

                                          dawid podsiadlo z zespolem13

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Antonio
Antonio
7 lat temu

Hej. Strona co jakiś czas nie działa, dlaczego ?

Look at my site – Janusz Wasser: http://gdzie-inwestowac.co.pl

ADA92
ADA92
11 lat temu

Bardzo przyjemny koncert, mam nadzieję że jeszcze zagrają u nas:). 😀

kuluar
kuluar
11 lat temu

[quote name=”wnerwiony”]Moderator tnie równo z trawą. Czekistowska czujność.[/quote]
Oszołomie, powinni cię już dawno zablokować 😆

kuluar
kuluar
11 lat temu

[quote name=”Obywatel”]Przed wojną, gdyby istniał internet i PO, pod tym artykułem byłoby już co najmniej kilka pozytywnych komentarzy, a tu zaledwie 2 […] Goście portalu wolą się jednak wykłócać o teizm i ateizm, liberalizm i komunizm. No cóż? Olkusz to chyba jakiś istotny dla dziejów planety tygiel polityczno-światopoglądowy i takie wydarzenia jak koncert Dawida i to jeszcze w tak zbożnym…[/quote]
My, dyskutujący o teizmie ateizmie liberalizmie i komunizmie nie bardzo wiemy o co ci chodzi. Wiesz, to trochę bezczelnie z twojej strony (kim byś nie był – nie była) domagać się komentarzy pod artykułem, nie tobie też oceniać nas, komentujących, to po pierwsze.

Po drugie, na Przeglądzie Olkuskim pojawiają się co jakiś czas bardzo ciekawe artykuły „o niczym” które jednak potrafią przyciągnąć uwagę komentujących. Nie wnikam dlaczego jedne artykuły podobają się i przyciągają, a inne nie, nie mój to problem.

pola
pola
11 lat temu

Piękny koncert, wielkie podziękowania dla całego zespołu, jednak jak oglądam video z relacją z tego koncertu to rozbraja mnie publika, chłopaki (no i piękna dziewczyna) poświęcają swój czas, grają im za darmochę, dają z siebie wszystko a publiczność sprawia wrażenie, że robi łaskę, że tego słucha

wnerwiony
wnerwiony
11 lat temu

Moderator tnie równo z trawą. Czekistowska czujność.

Obywatel
Obywatel
11 lat temu

Przed wojną, gdyby istniał internet i PO, pod tym artykułem byłoby już co najmniej kilka pozytywnych komentarzy, a tu zaledwie 2, pomimo, że koncert ten to bardzo budujące wydarzenie. To również przejaw lokalnego patriotyzmu. Goście portalu wolą się jednak wykłócać o teizm i ateizm, liberalizm i komunizm. No cóż? Olkusz to chyba jakiś istotny dla dziejów planety tygiel polityczno światopoglądowy i takie wydarzenia jak koncert Dawida i to jeszcze w tak zbożnym i godnym podziwu celu są dla dyskutantów wszelkiej maści nieistotnym wydarzeniem, niegodnym komentarza.

Iva
Iva
11 lat temu

Koncert był naprawdę fantastyczny- ukłony dla Dawida, który całym swym talentem wokalnym zbudowała magiczną atmosferę. Dzięki Dawid