dawid podsiadlo z zespolem7

4715 zł zebrano podczas koncertu charytatywnego, który z myślą o chorej dziewczynce przygotował Komitet Organizacyjny Zbiórki Publicznej. W jego skład weszli pracownicy galerii BWA (Stanisław Stach, Olgerd Dziechciarz, Iwona Szczepaniak, Lucyna Karoń, Olga Lau) i poeta – Łukasz Jarosz. Sprzedano wszystkie cegiełki (200 sztuk po 15 zł) i zebrano 1715 zł z dobrowolnych datków do skarbonki.

W ostatnią sobotę (13 października) na dziedzińcu przy Galerii Współczesnej BWA w Olkuszu odbył dawid podsiadlo z zespolem14się występ w wykonaniu Dawida Podsiadło z zespołem Reaching for the Sun. Cel imprezy uznać trzeba za szczytny, gdyż całkowity dochód przekazany został na walkę z chorobą nastolatki – Julii Rogóż. Dziewczynka choruje na postępującą neuropatię typu Charot – Marie – Tooth. Jest to rzadko występująca choroba neurologiczna prowadząca do zaniku mięśni. Jedynie systematyczna rehabilitacja i kosztowne leczenie może powstrzymać rozwój ciężkich dolegliwości. Julia porusza się na wózku, a każdy dzień bez rehabilitacji jest dla niej dniem straconym. Jej rodzina znajduje się w wyjątkowo trudnej sytuacji finansowej. Mama dziewczynki zmaga się z chorobą nowotworową. Zebrane podczas koncertu środki finansowe mają pomóc Julii w opłaceniu kosztów leczenia i intensywnej rehabilitacji .

dawid podsiadlo z zespolem8Julii nie było na koncercie. Z powodu swej ciężkiej choroby została w domu pod opieką brata. Na występie zjawili się za to jej rodzice. Dla ich córki na scenie wystąpił zespół Reaching for the Sun (Dawid Podsiadło – wokal, instrumenty klawiszowe, Oskar Bała -gitara elektryczna, Wojciech Michałowski – gitara klasyczna, Kamil Cybulski – gitara basowa, Damian Lis – perkusja i Ewelina Cnota -chórki) dając z siebie wszystko i nawołując do udzielania datków na rzecz chorej. Zespół wykonał utwory różnorodne gatunkowo: kompozycje półakustyczne, a także stylistycznie przypominające country. W ich grze odnależć można było również elektorniczne brzmienia. Tego dnia publiczność usłuszała takie utwory jak: „Ghost”, „Winter” i „Looking for yesterday”.

Dobra zabawa przy muzyce była tylko pretekstem, by się spotkać i wspólnie pomóc chorej nastolatce. Uzbierano dużą sumę: 4715 zł. To „kropla w morzu” w porównaniu do teg,o ile na ciągłe leczenie potrzebuje Julia. Jednak ta kropla bardzo się liczy. Tutaj ważna jest każda złotówka.

 

 

 

 

 

 

 

                                          dawid podsiadlo z zespolem

                                          dawid podsiadlo z zespolem3

                                          dawid podsiadlo z zespolem5

                                          dawid podsiadlo z zespolem6

                                          dawid podsiadlo z zespolem9

                                          dawid podsiadlo z zespolem11

                                          dawid podsiadlo z zespolem12

                                          dawid podsiadlo z zespolem13

 

8
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
8 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
AntonioADA92kuluarpolawnerwiony Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Antonio
Antonio

Hej. Strona co jakiś czas nie działa, dlaczego ?

Look at my site – Janusz Wasser: http://gdzie-inwestowac.co.pl

ADA92
ADA92

Bardzo przyjemny koncert, mam nadzieję że jeszcze zagrają u nas:). 😀

kuluar
kuluar

[quote name=”wnerwiony”]Moderator tnie równo z trawą. Czekistowska czujność.[/quote]
Oszołomie, powinni cię już dawno zablokować 😆

kuluar
kuluar

[quote name=”Obywatel”]Przed wojną, gdyby istniał internet i PO, pod tym artykułem byłoby już co najmniej kilka pozytywnych komentarzy, a tu zaledwie 2 […] Goście portalu wolą się jednak wykłócać o teizm i ateizm, liberalizm i komunizm. No cóż? Olkusz to chyba jakiś istotny dla dziejów planety tygiel polityczno-światopoglądowy i takie wydarzenia jak koncert Dawida i to jeszcze w tak zbożnym…[/quote]My, dyskutujący o teizmie ateizmie liberalizmie i komunizmie nie bardzo wiemy o co ci chodzi. Wiesz, to trochę bezczelnie z twojej strony (kim byś nie był – nie była) domagać się komentarzy pod artykułem, nie tobie też oceniać nas, komentujących, to… Czytaj więcej »

pola
pola

Piękny koncert, wielkie podziękowania dla całego zespołu, jednak jak oglądam video z relacją z tego koncertu to rozbraja mnie publika, chłopaki (no i piękna dziewczyna) poświęcają swój czas, grają im za darmochę, dają z siebie wszystko a publiczność sprawia wrażenie, że robi łaskę, że tego słucha

wnerwiony
wnerwiony

Moderator tnie równo z trawą. Czekistowska czujność.

Obywatel
Obywatel

Przed wojną, gdyby istniał internet i PO, pod tym artykułem byłoby już co najmniej kilka pozytywnych komentarzy, a tu zaledwie 2, pomimo, że koncert ten to bardzo budujące wydarzenie. To również przejaw lokalnego patriotyzmu. Goście portalu wolą się jednak wykłócać o teizm i ateizm, liberalizm i komunizm. No cóż? Olkusz to chyba jakiś istotny dla dziejów planety tygiel polityczno światopoglądowy i takie wydarzenia jak koncert Dawida i to jeszcze w tak zbożnym i godnym podziwu celu są dla dyskutantów wszelkiej maści nieistotnym wydarzeniem, niegodnym komentarza.

Iva
Iva

Koncert był naprawdę fantastyczny- ukłony dla Dawida, który całym swym talentem wokalnym zbudowała magiczną atmosferę. Dzięki Dawid