japonia1

Po raz piętnasty społeczność Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 w Olkuszu zorganizowała 17 czerwca 2016 roku Festyn Charytatywny pod hasłem: „Przygoda z kuchnią, czyli jedz na zdrowie”.

W festynie zainicjowanym przez prężnie działający Klub Europejski uczestniczyły wszystkie klasy, które przygotowały stoiska z przeróżnymi smakołykami krajów europejskich. Jury konkursowe oceniało je pod kątem estetyki, pomysłowości i różnorodności.
Wszyscy uczniowie, rodzice oraz nauczyciele stanęli na wysokości zadania, prezentując kulinarne arcydzieła w sposób atrakcyjny, elegancki i przyciągający uwagę.

Tegoroczny festyn był niezwykły, bowiem mieliśmy okazję gościć przedstawicieli japońskiej firmy Tri(Poland). Członkowie Klubu Europejskiego i Samorządu Uczniowskiego przygotowali przysmaki kuchni japońskiej, zaprezentowali pokaz japońskich sztuk walki oraz poprowadzili warsztaty orgiami i manggha.

japonia2

W ramach współpracy nasi goście przedstawili prezentację multimedialną  o kulturze, języku i kuchni Kraju Kwitnącej Wiśni. Firma Tri (Poland) ufundowała także nagrody dla zwycięskich klas.

Nawiązanie współpracy z firmą Tri(Poland) zaowocowało zmianą formuły Klubu Europejskiego, który dotychczas propagował kulturę krajów europejskich, a teraz „otwiera się na świat”. Rok szkolny 2016/2017 będzie w GIMNAZJUM Nr 1 w Olkuszu ROKIEM JAPOŃSKIM. (dalsze działania prosimy śledzić na stronie internetowej Gimnazjum Nr 1 w Olkuszu)
Dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom, nauczycielom, pracownikom i przyjaciołom szkoły oraz firmie Tri (Poland) za udział oraz duże zaangażowanie.

Gimnazjum nr 1 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze