2

Taki tytuł nosi książka dr. Przemysława Kani- olkuszanina, aktora, wykładowcy, wielkiego społecznika. Na podstawie zebranych doświadczeń i uwag dotyczących programów nauczania autor opracował podstawowe zasady i ćwiczenia dotyczące recytacji i wystąpień publicznych. Kultura słowa i poprawność językowa wśród młodzieży pozostawiają wiele do życzenia. Właśnie ta książka pomaga rozwiązać problem, ale to trochę za mało…
Z inicjatywy wychowawczyni klasy I B medialnej, pani Renaty Bortnik, odbyły się sześciogodzinne warsztaty dla gimnazjalistów. Przede wszystkim klasy medialnej, ale uczestniczyli również przedstawiciele klasy II a i III a. W kolejne wtorki uczestnicy pod kierunkiem trenera, pana Przemysława Kani, byli przygotowywani do pracy scenicznej. Sprawnie przeprowadzali ćwiczenia wpływające na rozwój wyobraźni scenicznej oraz poszerzali wiedzę z zakresu prezentacji publicznej. Ale przede wszystkim świetnie się bawili: słowem, muzyką, tańcem. Zdecydowaną większość stanowiły dziewczynki, swoją obecnością zaszczyciło nas tylko 5 chłopców na 30 uczestników. Ale kiedy zabrzmiały męskie tenory przy delikatnych głosikach dziewczęcych, można powiedzieć, że zdominowali scenę.

1

Prowadzący zajęcia spisał się na ocenę celującą, przynajmniej taką wystawili mu uczestnicy. – Te warsztaty dały mi bardzo wiele, jeśli chodzi o występy publiczne. Zrozumiałam, że można się dobrze bawić na scenie, a przede wszystkim nauczyłam się, jak pokonać tremę. Pan Przemek ma doskonałe podejście do młodych ludzi i potrafi wspaniale przekazać wiedzę- wypowiedziała się jedna z uczestniczek.

3

Tak więc peanom nie było końca. Panu Przemkowi serdecznie dziękujemy i czekamy na kolejne zajęcia z aktorstwa.

Klasa I B medialna

4

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze