medialna4

Żeby poznać kulturę, przyrodę, obyczaje i kuchnię japońską, wcale nie trzeba przemierzyć 8500 kilometrów i przenieść się 8 godzin w czasie. Wystarczyło przyjść do Gimnazjum nr 1 w Olkuszu w dniu 23 lutego 2017 na „Spotkanie z Japonią”.

Zorganizowania takiej imprezy podjął się działający w szkole Klub Europejski pod kierunkiem Urszuli Baran i Urszuli Kaliś oraz Samorząd Uczniowski pod opieką Katarzyny Czeladzkiej – Synowiec i Katarzyny Stanisławskiej.

Rodzice, którzy przybyli w tym dniu na zebrania z wychowawcami klas, mieli okazję zobaczyć pokaz karate, prezentację nowych samochodów Toyota oraz wysłuchać ciekawe prelekcje tematycznie związane z Japonią: „ Co straszy w Japonii”, „ Ogród japoński”, „Japonia- półżartem, pół-serio”. Odbył się również pokaz kulinarny oraz degustacja sushi, minikonkurs wiedzy o Japonii z nagrodami, warsztaty origami. Przybyli goście mogli także zobaczyć pokaz japońskiej mody ulicznej a w sali gimnastycznej odbył się pokaz karate zawodników Klubu Kyokushin Karate z Bukowna.

Impreza została przygotowana z rozmachem, a było to możliwe dzięki sponsorom, którym należą się szczególne podziękowania. Są to : Łukasz Szlęzak – Dyplomowany Mistrz Kucharstwa, Toyota Inter Car Nowak w Krakowie, Omega Art. Centrum Poligraficzno- Reklamowe oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Imprezie towarzyszył specyficzny klimat japoński, wystrój, sceneria oraz oprawa muzyczna rodem z „Kraju kwitnącej wiśni”.

Spotkanie z Japonią odbyło się w ramach „Roku Japońskiego” obchodzonego w naszym gimnazjum w roku szkolnym 2016/17.

Klasa II medialna

medialna1

medialna2

medialna3

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze