bukowno 1

Trubadurzy, Chłopcy z Placu Broni, Jeremi Sikorski, zespoły Video i MIG, a także Dj Inox & Nick Sinckler oraz kabaret Kałamasz – to sceniczne gwiazdy, które w miniony weekend wystąpiły na Dniach Bukowna. Miejskiej imprezie plenerowej jak zwykle towarzyszyło wiele innych wydarzeń.

Wśród tych najważniejszych należy wymienić XVI Ogólnopolski Bieg Uliczny o Puchar Burmistrza Mirosława Gajdziszewskiego, z którego obszerną relację można znaleźć w osobnym tekście oraz coroczną galę, gdzie przedstawiciele miasta „Różami Biznesu” nagrodzili firmy zasłużone dla lokalnej społeczności. Tym razem symboliczne statuetki trafiły do Przedsiębiorstwa Usługowo-Handlowego Zasbud – firma roku oraz do obchodzącego 20-lecie istnienia Schneider Electric Industries Polska – specjalne wyróżnienie za wieloletnią działalność.

bukowno5

Święto Bukowna rozpoczęło się w sobotę uroczystym otwarciem. Później własny program artystyczny zaprezentowały dzieci z Miejskiego Przedszkola w Bukownie. Równie kolorowo zrobiło się przy występie legendarnej grupy Trubadurzy. Mimo upływu lat, muzycy z blisko 60-letnim stażem pracy artystycznej nadal zachwycają, a ich utwory „Znamy się tylko z widzenia”, czy „Przyjedź mamo na przysięgę” zna chyba każdy. Bez wątpienia rozpoznawalni w świecie muzyki od jakiegoś czasu są także członkowie grupy Chłopcy z Placu Broni. Ich ballada zatytułowana „Kocham Cię” to klasyk wśród zakochanych par. Tego tytułu w koncertowym repertuarze oczywiście nie mogło zabraknąć. Następny z wykonawców to ulubieniec młodszej publiczności. Koncert 19-letniego Jeremiego Sikorskiego to zasługa Młodzieżowej Rady Miejskiej. Muzyczny wieczór mocną dawką pozytywnych emocji zakończył zespół Video z jego liderem Wojciechem Łuszczykiewiczem. Po godzinie 23 niebo nad Bukownem rozświetliły sztuczne ognie. Warto było poczekać na – jak to ujął burmistrz Gajdziszewski – najlepszy pokaz pirotechniczny w okolicy od 12 lat.

W niedzielę pierwsi na scenie zaprezentowali się uczniowie miejscowych szkół podstawowych oraz młodzi artyści z sekcji wokalnych i tanecznych działających przy Miejskim Ośrodku Kultury. Swoje „pięć” minut mieli też seniorzy z chóru Animato, a także kapel Bukowiacy i Spod Buczyny. Punktualnie o godz. 17 w 5-cio i 10-cio kilometrową trasę wybiegli uczestnicy Biegu Ulicznego, którzy na zakończenie zmagań zostali nagrodzeni w hali sportowej. W międzyczasie publiczność bawiła się przy śląskim kabarecie Kałamasz. Głównym punktem wieczoru był jednak występ formacji MIG, złożonej z czworga rodzeństwa: Doroty Pstrągowskiej, Marka, Krzysztofa i Sławomira Gwiazdowskich. Zespół zagrał swoje największe hity z „Lalunią” i „Miód maliną” na czele. Widowni do przedniej i głośnej zabawy nie trzeba było długo zachęcać, tym bardziej że w ich stronę poleciały pamiątkowe płyty. Po raz kolejny okazało się, że siła disco polo jest ogromna. Na co dzień mało kto przyznaje się, że słucha takiej muzyki, a jak przychodzi co do czego, to każdy zna słowa piosenek od deski do deski. Zwieńczeniem imprezowej niedzieli było klubowe show Dj Inoxa, który wystąpił w duecie z Nickiem Sincklerem.

bukowno2

Przy okazji miejskiego święta stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce i sporcie od burmistrza odebrali najzdolniejsi uczniowie, a strażakom, dzięki wsparciu firmy DB Cargo, przekazano nowoczesny sprzęt ratunkowy. Na obiektach MOSiR-u tradycyjnie przeprowadzono turnieje sportowe, a swój wielki mecz na orliku rozegrały najmniejsze przedszkolaki. Przez oba dni prowadzono też akcję charytatywną (zebrano ponad 3200 zł), a wokół sceny zachęcano m.in. do adopcji bezdomnych zwierząt. Nie zabrakło również atrakcyjnego wesołego miasteczka oraz strefy gastronomicznej. W Bukownie atrakcji było co niemiara. Wysoki poziom organizacyjny został utrzymany.

bukowno3

Dzień pierwszy – sobota

{joomplu:78311}{joomplu:78268}{joomplu:78307}

Dzień drugi – niedziela

{joomplu:78406}{joomplu:78380}{joomplu:78386}

Sponsorzy:  Zakłady Górniczo-Hutnicze „Bolesław” SA, Schneider Electric Industries Polska Sp. z o.o., Sibelco Poland Sp. z o.o. Zakład Bukowno, Huta Cynku „Miasteczko Śląskie”, Boltech Sp. z o.o., Stalprodukt S.A, Intermarche Bukowno Kankan Sp. z o.o., Zakład Gospodarki Komunalnej „Bolesław”, Firma „KAROL” s.c. Grażyna Karolczyk, Marek Karolczyk, Przedsiębiorstwo „ARKOP” Sp. z o.o., GRZANPOL Arkadiusz Grzanka, Joanna Ślęzak Spółka Jawna, Weronika Zastawnik, Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Zasbud, Delikatesy „Gabi” Gabriela Duffek, Ocynkownia Ogniowa „STP ELBUD” Sp. z o.o., CEW Firma Remontowo-Budowlano-Produkcyjno-Handlowa, Krzysztof Ćmiel, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Olkuszu, Centrum Medyczne Skałka w Bukownie, Firma-Handlowo-Produkcyjno-Usługowa MARLIBO Z.P. Chr., ASMKO BIS s.c., Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Olkuszu sp. z o.o., Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej, Kancelaria Prawno-Mediacyjna LEX Medius Lilla Kula, Miejsko – Gminne Centrum Medyczne WOL-MED sp. z o.o., „Wirex” Rzońca, Wołowiec Spółka Jawna, LEROY MERLIN Sosnowiec.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze