Końcówka sierpnia upłynęła pod znakiem udanych startów olkuskich lekkoatletów. Na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23. Tomasz Czarnota z I.K.S. „Olkusz” na dystansie 5000 m osiągnął nowy rekord życiowy (15.46.24) i zajął 20. miejsce. Wśród startujących było wielu finalistów ostatnich Mistrzostw Świata w Berlinie.
Zawodnicy I.K.S–u „Olkusz” wzięli też udział w Ogólnopolskim Mitingu „Witaj szkoło”. W Sosnowcu startowało ponad 1000 zawodników. Podopieczni trenera Kazimierza Chechelskiego osiągnęli bardzo dobre rezultaty. Wśród juniorek młodszych na 200 m Karolina Ślęzak miała czas 27.61, Justyna Czeladzka 28.99, a wśród chłopców Marcin Ślęzak 25.47 i Patryk Żelazny 28.99. W biegu na 400 m Wioletta Nowak poprawiła swój rekord życiowy (69.68).

Na tym samym dystansie Łukasz Gumółka dobiegł do mety w 54.30 s, a Bartłomiej Babiuch – 56.24 s (rek. życ.). Dobrze wypadli również zawodnicy w biegach na 800 m: Anna Barczyk (2.36.05), Monika Kaliwoda (2.37.92), Jaśmina Wolczyńska (2.39.45), Patrycja Skręt (2.40.45) oraz Paweł Łopuch (2.10.97) i Rafał Plutka (2.38.29). Na dystansie 1500 m Marta Łaskawiec osiągnęła czas 5.13.56, Kacper Bielat 4.35.33, a Bartosz Karoń 4.11.13 (rek. życ.). Ten ostatni zawodnik, który jest wicemistrzem Polski juniorów, został powołany do reprezentacji Polski. W najbliższy weekend weźmie udział w Mistrzostwach Świata w Biegach Górskich we Włoszech.
W mitingu wzięli udział również zawodnicy M.U.K.S. „Ilkus” Olkusz. Aleksandra Krężel na dystansie 100 m osiągnęła czas 13.97. Na dystansie 800 m Michał Danecki wywalczył rezultat 2.25.22, natomiast Szymon Kula pchnął kulą na 10.46 m. Aleksandra Krężel zajęła piąte miejsce w biegu na 2,7 km w Mistrzostwach Polski Młodzików w Biegach Górskich.

Udane starty zaliczyli też lekkoatleci LKS „Kłos” Olkusz. W Chorzowie startowali młodzicy do 15. lat. Dobrymi wynikami mogą pochwalić się: Przemysław Cieśla w biegach przez płotki (17.18 s), a na dystansie 300 m 40,54 s oraz Mateusz Kolasa w rzucie młotem (29.68 m) i dyskiem (25.70 m).  Barbara Górkiewicz na 100 m przez płotki pokonała w 18.07 s, natomiast Michał Górkiewicz 100 m – 12,67 s. Na zawodach w Sosnowcu startowali także juniorzy i seniorzy Kłosa. Najlepiej pobiegł Tomasz Flis na 800 m (II miejsce z czasem 1.53.71 s). Grzegorz Majcherkiewicz na 400 m osiągnął rezultat 53.95 s, a Michał Górkiewicz na 100 m 12,38 s. W kategorii młodzików Aleksandra Mstowska 200 m przebiegła w czasie 28.43 s, Barbara Górkiewicz ten sam dystans pokonała w 30.03 s, Przemysław Cieśla 100 m w 12.85 s. Mateusz Kolasa rzucił młotem 29.81 m.