1

Po raz pierwszy w Dolince na osiedlu Młodych zorganizowano Olkuski Festyn Małego Pilota. Miłośników lotnictwa nie brakowało, pogoda dopisała, a szereg atrakcji dla uczestników sprawił, że nikt się nie nudził. Imprezie patronował „Przegląd Olkuski”.

Skąd pomysł na taki rodzaj zabawy? – Pomysłodawcą idei festynu jest nowy mieszkaniec Osiedla, fotograf www.panpstryk.pl. Kilka miesięcy temu zaproponował mi, abym po dwóch edycjach kina plenerowego zorganizował nową imprezę. Szybko przeszliśmy do realizacji: w ciągu miesiąca we dwie osoby zaprosiliśmy do współtworzenia festynu kilkanaście firm i instytucji. Festyn skierowany był zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Uśmiech dorosłych kobiet, które po rzucaniu papierowym samolocikiem dostały w nagrodę drewnianą łyżkę kuchenną był niesamowity. Sukces imprezy przekroczył nasze wyobrażenia. W planach mamy już zabawy w zimowej aurze. Mamy nadzieje, że mieszkańcy będą zainteresowani wspieraniem naszych pomysłów – opowiada współorganizator imprezy Wojciech Ozdoba z zarządu osiedla Młodych.

4

Mieszkańcy, zwłaszcza ci najmłodsi, chętnie brali udział w konkursach na najdłuższy lot papierowego samolotu czy najciekawiej wykonany model. Wśród dorosłych także nie brakowało chętnych na przypomnienie sobie zabaw z dzieciństwa. Uczestnicy festynu musieli też wykazać się wiedzą na temat lotnictwa. Na uczestników gier i zabaw czekało wiele nagród.
W przerwie pomiędzy konkursami były wokalne i taneczne występy, pokaz dronów czy puszczanie baniek mydlanych. Sporym zainteresowaniem cieszyło się malowanie kredą na chodniku oraz zabawy na dmuchańcach.

2

Podczas festynu wybrano również jeden z trzech placów zabaw, które zostaną wyremontowane w ramach konkursu PZU „Pomoc to moc”. Najwięcej głosów zyskał plac zabaw przy ul. Tuwima. Spośród uczestników ankiety organizatorzy rozlosowali 10 bezpłatnych wejściówek do Muzeum Lotnictwa w Krakowie.

3

Sponsorami i współorganizatorami byli: Pan Pstryk Dobry Fotograf, Silver Sky, Dj Damian Łaskawiec, Taxi Bajera, Sosnowa Cafe, Moje Hobby.pl, Hurtownia Mega Fun, Sklep Amazing Art, Kolorowe Psoty Olkusz, Stokrotka, Lewiatan, Jupilandia, Fiber, Stanisław Gębala, Sebastian Tomsia, MOK Olkusz.
Olkuski Festyn Małego Pilota objęło honorowym patronatem Muzeum Lotnictwa Polskiego.

{joomplu:81389}{joomplu:81381}{joomplu:81347}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ela
Ela
5 lat temu

P.Sebastian Tomska….sponsorem, Sołtys…Kandydaty na Burmistrza….ale nasze dzieci w Bogucinie…biedne całe lato pozbawione placu zabaw ….

Sylwia
Sylwia
5 lat temu

byłam z dzieckiem na festynie- rewelacyjna impreza!