Przełom sierpnia i września to czas, w którym jednym z najważniejszych wydarzeń jest święto plonów. Stanowi ono okazję do podziękowań dla rolników za ich ciężką pracę. Dożynki w Gminie Olkusz mają już wieloletnią tradycję. W tym roku odbyły się w podolkuskiej Zawadzie.

4 września 2016 r. w Gminie Olkusz odbyły się doroczne dożynki, których gospodarzem tym razem było sołectwo Zawada. Świętowanie rozpoczęło się przejściem barwnego korowodu, który wyruszył spod remizy OSP w kierunku boiska Szkoły Podstawowej, gdzie odbyła się uroczysta msza święta. 

Wszystkich przybyłych powitał sołtys Zawady, Jerzy Żak. Wśród honorowych gości znaleźli się: członkowie rządu, parlamentarzyści, lokalni samorządowcy oraz przedstawiciele wojewódzkich i powiatowych instytucji rolnych.

Starostowie dożynek Justyna Wróbel i Cezary Lekston złożyli na ręce włodarza Miasta i Gminy Olkusz Romana Piaśnika tradycyjny bochen chleba – symbol zebranych plonów.

Na dożynkowej scenie zaprezentowali się: Zespół Folklorystyczny „Zawadzianie”, członkowie Stowarzyszenia „Kosmolów na Szlaku Orlich Gniazd”, Koło Gospodyń Wiejskich z Gorenic, Koło Gospodyń Wiejskich Zederman, zespół „Tesamee…” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kluczach oraz Zenon Krukowiecki, laureat Olkuskiej Nagrody Artystycznej. W trakcie imprezy odbył się także spektakl muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Zawadzie. Dożynki zakończyła wieczorna zabawa taneczna z zespołem „Toporki”.

Organizatorami Dożynek Gminnych 2016 byli: Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Sołectwo Zawada oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu.

{joomplu:63370}{joomplu:63354}{joomplu:63341}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
sylwia
sylwia
7 lat temu

fajnie było 😆

Prezes
Prezes
7 lat temu

Dożynki dobrze zorganizowane, tylko dzięki naszym radnym. Panie Ćwięczek i Pani Postołek, my mieszkańcy Zawady dziękujemy za trud i ogrom włożonej pracy.

niemłody
niemłody
7 lat temu

Narodowe czytanie to za Bronka było, np. „Pan Tadeusz”, za marionetkowego PAD-a narodowe znaczy watykańskie.

tik
tik
7 lat temu

Zarozumiały Bufon, nic nieznaczący w lokalnej i krajowej polityce.

Młody
Młody
7 lat temu

Wakacje, urlopy, wycieczki, dożynki, rocznice, kwiaty przy pomnikach, dzień strażaka, dzień policjanta, dzień samorządowca, narodowe na rynku czytanie, imieniny, urodziny, wszędzie żarcie i picie – tak się nam władze zapamiętały w tym świętowaniu że na pracę czasu już nie starcza …

kolba
kolba
7 lat temu

Mają służbowe telefony 8) :-* 😳 😥 to dzwonią do wiadomo kogo? kasują komentarze.Poseł nie dzwoni bo ma trochę oleju w głowie.

zawadzian
zawadzian
7 lat temu

Zastanawia mnie dlaczego Jacuś nic nie przemówił. Przecież to prawie jak jego rodzinna wieś.