droga osiek remont2

Stan dróg cieszy się szczególnym zainteresowaniem naszych Czytelników. Tym razem wątpliwości jednego z mieszkańców budzi niedawny remont traktu prowadzącego do Osieka, tuż za obwodnicą.

Zdaniem interweniującego w redakcji „Przeglądu Olkuskiego” internauty, sposób modernizacji drogi pozostawia wiele do życzenia. – Z niewielkich szczelin i wyłomów na krawędzi jezdni zrobiono niemal wertepy! Technologia może i szybka, ale wykonanie katastrofalne. Powstały nierówności jakby naprawę wykonywano po ciemku. To jakość nie z XXI wieku, tylko z XIX – ego! Prawdopodobnie w Olkuszu i okolicy jest więcej dróg „naprawionych” w taki żenujący sposób. Jak zwykle brak chyba odpowiedniego odbioru prac i pieniądze publiczne są po prostu marnowane – napisał do nas Czytelnik.

droga osiek remont

Wspomniany remont nawierzchni wykonano 12 listopada. Zarząd Drogowy, który administruje powiatowymi traktami, w tym czasie zmodernizował również nawierzchnię drogi Osiek – Zawada – Gorenice, od obwodnicy Olkusza do końca miejscowości Zimnodół. Roboty zostały wykonane w ramach bieżącego utrzymania dróg. – Prace remontowe przeprowadzono w celu zabezpieczenia spękań oraz wykruszeń nawierzchni przed destrukcyjnym działaniem wody i niskich temperatur w okresie zimowym. Do tego celu wykorzystano ogólnie stosowaną technologię naprawy nawierzchni dróg, bazującą na wykorzystaniu emulsji asfaltowej i grysów bazaltowych oraz urządzenia specjalistycznego, tzw. remontera – wyjaśnia dyrektor Zarządu Drogowego w Olkuszu Paweł Pacuń.

A Wy jak oceniacie ostatnie drogowe remonty tego roku? Zachęcamy do dyskusji na www.przeglad.olkuski.pl!

droga osiek remont3

 

7
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
7 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
grawalJan KowalskiXYZ,xyzlampakola Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Valdez76
Valdez76

To i tak jest spoko! Droga z Olkusza do Klucz woła o pomste do nieba!!!!
http://wyplaczsie.piszecomysle.pl

ixik
ixik

[quote name=”Valdez76″]To i tak jest spoko! Droga z Olkusza do Klucz woła o pomste do nieba!!!!
http://wyplaczsie.piszecomysle.pl[/quote%5D
Zgadza się szczególnie kawałek co spłynął któregoś lata. Były gazety potem zapewnienia o gwarancji i wyciąganiu konsekwencji a zostały jak zwykle tylko dziury.

kola
kola

I TAK DROGA W ZURADZIE POBIJA WSZELKIE REKORDY!!!!!!!!!!!!!

OBRAZ NEDZY II ROZPACZY -POPROSTU BRAK SLOW!!! TO JUZ NIE DROGA TYLKO ROZPADUCHA !!!!!!!!!!! POLECAM PODJECHAC I ZOBACZYC NA WLASNE OCZY!!!!

NIESAMOWITY OKAZ!!

lampa
lampa

a w WOLBROMIU to wladca nawet nie chce sluchac ludu.Przed wyborami tak

XYZ,xyz
XYZ,xyz

[quote name=”lampa”]a w WOLBROMIU to wladca nawet nie chce sluchac ludu.Przed wyborami tak[/quote] 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛… Czytaj więcej »

Jan Kowalski
Jan Kowalski

O przepraszam taka fuszerka jest typowa dla XXI wieku. W XIX wieku wybudowano by drogę na pewno bardzo solidnie. Wtedy dbano o jakość, estetykę wykonania i solidną pracę (zabytki ówczesnej techniki możemy podziwiać do dziś np. na Śląsku). Obecnie wykonawcy to typowe współczesne smotruchy i złodzieje. Byle zrobić, odwalić kaszanę i wziąć kasę. A urzędnik taki sam, bo się na to godzi… ech, o tempora o mores!

grawal
grawal

Czyli w ramach „ogólnie stosowanej technologii” (cyt. dyr. Zarządu Dróg w Olkuszu), można z gładkiej nawierzchni uczynić nierówną !!! i wszystko jest w porządku.
Bezprecedensowe podejście do sprawy człowieka, który z ramienia społeczeństwa ma dbać o jakość dróg. Pozazdrościć spokoju i poczucia samozadowolenia 8)