bajm1

Za nami weekend pełen wrażeń. Tegoroczne Dni Olkusza upłynęły pod znakiem muzyki rockowo-popularnej, a coś dla siebie znalazła zarówno młodzież jak i dorośli. Zgodnie z planem, największą widownię zgromadziły wieczorne koncerty plenerowe zespołów Happysad i Bajm. Zwieńczeniem miejskiego święta był pokaz sztucznych ogni.

Dni Olkusza 2016 oficjalnie rozpoczął barwny korowód, który spod Domu Kultury przeszedł ulicami miasta aż na rynek. Tam, symbolicznego przekazania klucza do miasta dokonał burmistrz Roman Piaśnik. Na czele przemarszu stanęła Olkuska Reprezentacyjna Orkiestra Dęta pod dyrekcją Wiesława Drygały, a za nią równym krokiem szli: Grupa Teatralna „Glutaminian Sodu”, MOK Olkusz, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Olkuskiej, Sekcja Teatralna, Plastyczna i Ceramiczna z wolontariuszami z II LO i ZS nr 4, Olkuski Klubu Sportowy Słowik, ZSPI nr 1, SP 2, SP 5, SP 6, Gim 3, ZS 4 oraz Rowerowy Olkusz.

Prowadzący orszak rozpoczęli również artystyczną część święta miasta, prezentując mozaikę marszy i popularnych standardów rozrywkowych. Na dzieci czekały animacje przygotowane przez „Gluty”, a na scenie oprócz młodych ludowych tancerzy pojawili się też muzycy, soliści ze Stowarzyszenia „Wszyscy dla Wszystkich”, a także przedstawiciele KS Flika oraz miejskich podstawówek i gimnazjów. Po nich koncertowali podopieczni Ogniska Muzycznego ,,Żaczek”, a w kulminacyjnym momencie na scenie na gitarach grało 80 wykonawców.

bajm8

Sobotni rockowy wieczór rozpoczął zespół Wotum. Marlena Miszczyk, Marcin Szostak, Szymon Czopek i Szymon Prządo grają ze sobą od roku. Przed publicznością debiutowali w styczniu, teraz coraz częściej koncertują i poszerzają repertuar. W swojej twórczości czerpią wzorce od Red Hot Chili Peppers, Metalicy, Myslovitz oraz Hey. Kolejnym mocniejszym akordem był koncert formacji Party Hard. Obecnie zespół składa się wyłącznie z mężczyzn, a Marię Green z mikrofonem zastąpił Marcel Pieczonka. Do Kuby Kubańskiego i Marcina Skipiały dołączył także perkusista Lesław Nowak. Historia Party Hard sięga 2011 r. Przez pięć lat wygrali już niejeden festiwal, wystąpili też na szklanym ekranie. Obecnie kapela pracuje nad nowym materiałem i to właśnie premierowe kawałki zdominowały jej występ.

Trzy razy dłużej od Party Hard na scenie występują natomiast muzycy tworzący zespół Happysad. W tym czasie nagrali sześć albumów studyjnych, z których trzy mają status złotej płyty, a magazyn „Teraz Rock” zaliczył ich debiutancki LP „Wszystko jedno” do pierwszej pięćdziesiątki najważniejszych albumów w historii polskiego rocka. Jakub Kawalec, Łukasz Cegliński, Artur Telka, Jarosław Dubiński, Maciej Ramisz oraz Michał Bąk przed olkuską publicznością wystąpili w komplecie, dając naprawdę dobry koncert. Ocena to nie tylko nasza, ale też płynąca od publiczności. To było świetne zakończenie sobotniej odsłony miejskiego święta.

bajm4

Olkusz wrócił do zabawy następnego dnia. Wczesnym popołudniem najwierniejsi fani wyczekiwali na występy swoich pociech z Sekcji Wokalnej MOK, a także szkół podstawowych z Osieka i z Braciejówki. Przed sceną główną powstała też ta dodatkowa, na której swoje nietuzinkowe umiejętności prezentowali młodzi tancerze ze Szkoły Tańca Wena, będący wielokrotnymi medalistami Mistrzostw Polski i uczestnikami europejskich i światowych czempionatów. Występ formacji „Kids”, „Junior” i „Trix” był dodatkowo ostatnim sprawdzianem przed weekendowymi Mistrzostwami Starego Kontynentu w czeskiej Ostrawie. Nad sprawnym występem barwnych tancerzy jak zwykle czuwał Rafał Lebiest, założyciel i koordynator Weny.

bajm3

Emocje taneczne przeplatały się z tymi wokalnymi. Śpiewali uczniowie Gim 3, I i IV LO, a co potrafią pokazali też muzycy z Sekcji Instrumentalnej MOK, Ogniska Muzycznego DodiArt, grupa gitarowa z SP w Osieku, Szkoła skrzypcowa Suzuki oraz zespół taneczny The Slow. W ten sposób nastał wieczór, a wraz z nim na scenie pojawił się Kuba Molęda. Wokalista pochodzący z Olkusza kojarzony jest głównie z pop-rockowego zespołu L.O. 27, teatrów Roma oraz Rampa, a także z programu „Mogę wszystko” emitowanego niegdyś w TVP 2. Kuba od zawsze charakteryzował się uśmiechem. Mimo upływu lat to się nie zmieniło. 32-latek wciąż imponuje pogodą ducha i talentem, ma też wierne grono fanów, którzy jeżdżą za nim po całym kraju.

bajm6

Po nim przed mikrofonem stanęły podopieczne Sekcji Wokalnej MOK, a później już nadszedł czas na występ gwiazdy wieczoru – Beaty Kozidrak z zespołem Bajm. Legendę polskiej sceny muzycznej zapowiedział burmistrz Piaśnik, jednocześnie dziękując mieszkańcom za obecność, a organizatorom za sprawne przygotowanie i przeprowadzenie imprez.

Później już na scenie królowała Beata w asyście swoich muzyków i chórków. Występ Bajmu przyciągnął jak magnes tysiące mieszkańców. Raczej nikt nie żałował, że niedzielny wieczór spędził na starówce. Nie zabrakło największych przebojów śpiewanych przez całą Polskę od blisko 40 lat. Ci, którzy nie mieli okazji pojawić się pod samą sceną, Beatę Kozidrak mogli zobaczyć na specjalnie przygotowanych telebimach. 1,5 godzinny koncert przypadł do gustu publiczności, nie obyło się też bez podwójnego bisu. Dni Olkusza 2016 zamknął pokaz sztucznych ogni.

bajm7

bajm5

Ponadto przez całą sobotę i niedzielę mieszkańcy mogli skorzystać z wesołego miasteczka, punktów gastronomicznych, a także stoisk promocyjno-reklamowych. Nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie darczyńcy. Głównym sponsorem miejskiego święta była firma Plast-Met Automotive Systems – producent komponentów tłoczonych dla przemysłu motoryzacyjnego. Sponsorami posiłkowymi byli: ZGH „Bolesław” S.A. w Bukownie, Boltech Sp. z o. o. w Bukownie, Zygmunt Solecki PPUH Eksport-Import Malbox w Osieku, Intermag Sp. z o. o. w Olkuszu, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. w Olkuszu, Nowy Szpital w Olkuszu, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. w Olkuszu, Alba Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp z o. o. w Olkuszu, Firma Artur Sokół w Olkuszu, Drukarnia Grafpress.

Pozostali sponsorzy: FHU Max Trans Gospodarka Odpadami w Olkuszu, Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Pro Bet Sp. J. w Olewinie, Odlewnia Żeliwa i Metali Kolorowych Zub Sp. J. w Osieku, „Dworek Przy Lesie” w Zimnodole, Firma Kosmo Trans w Kosmolowie, „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Olkuszu, Imperial Sp. c. w Olkuszu, IMI International Sp. z o. o. w Olewinie, PHU Eko Sp. J. Olkusz, Bank Pekao S.A. o/Olkusz, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp z o. o. w Olkuszu, Pakorex Wspólnicy Ziarno Sp. J. w Osieku, PPHU Be-Tra Sp. J. w Olewinie, Stacja Paliw Julian Kowalczyk w Olkuszu, Alior Bank Oddział w Olkuszu, Cukiernia-Lodziarnia „Melba”.

Organizatorzy Dni Olkusza 2016: Urząd Miasta i Gminy Olkusz, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu.

Patronat medialny sprawował m.in. Przegląd Olkuski.

bajm2

{joomplu:59722}{joomplu:59743}{joomplu:59860}

{GGPKG file=”Kuba.ggpkg”}

{GGPKG file=”Modzi_artyci.ggpkg”}

{GGPKG file=”Modzi_artyci1.ggpkg”}

{GGPKG file=”Vena1.ggpkg”}

{GGPKG file=”Vena2.ggpkg”}

{GGPKG file=”Vena3.ggpkg”}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Normalny ktoś
Normalny ktoś
5 lat temu

Ryży zwiał ale niestety reszta hołoty została. I tylko nadzieja w PiS, że zrobi z nią porządek. Że będzie normalnie. Tylko ryżostwo uważa, że im głośniej tym lepiej. Zero wrażliwości i liczenia się z innymi.

Normalny ktoś
Normalny ktoś
5 lat temu

25 lat temu Olkusz był miastem spokojnym, zadbanym. Było normalnie. Teraz to syf, kiła i mogiła. Sama hołota. Czekam na dobre zmiany PiS.

Lex 1
Lex 1
5 lat temu

Jaka władza takie dni Olkusza. Dla buraków ok, a normalni omijają folwark romana szerokim łukiem , bo wstyd się do niego przyznać.

stinek
stinek
5 lat temu

I tak jak ostatnio Dni Chrzanowa były lepsze

meloman
meloman
5 lat temu

Gwiozda powinna odspiewać „Tych lat nie odda nikt” zamiast wysilać się na cienkie jak drut komentarze. Dostała niemałą kasę za śpiewanie i śpiewaniem powinna na nią zapracować. Zamiast tanich wstawek typu -powiedziała bym, ale boję się,ze będę musiała emigrować, wolałbym bym posłuchać kilku utworów w wykonaniu chórku i zespołu jaki jej towarzyszył.

Struzik
Struzik
5 lat temu

[quote name=”Felik3″]Dlaczego piotrek kubiczek nie był prowadzącym dni Olkusza?[/quote]
A to w Olkuszu jest jakiś monopol na prowadzącego? 😉 Nie wiem, nie byłem, choć żałuję, ale wesele siostry nie pozwoliło (więc w sumie aż tak nie żałuję).

pavv
pavv
5 lat temu

Zapewne nie zauważyliście bo żłopaliście konernowe mieszaniny wody ze spirytusem i aromatem piwa identycznym z naturalnym, ale w Olkuszu jest rodzinny browar. Piwo nie kosztuje 5 zł, ale przynajmniej jest piwem!
PS. Na następne DO proponuję zatrudnić firmę ochroniarską w której ochroniarze skończyli przynajmniej 8 klas szkoły podstawowej, a nie tak ja ci co byli po 5 klasowej podstawówce.

iop
iop
5 lat temu

Bardzo dziękuję Szanownemu Panu Staroście za zamknięcie parkingu na tyłach budynku Starostwa. Jak 2 władze się kłócą to obrywają zwykli mieszkańcy.

Felik3
Felik3
5 lat temu

Dlaczego piotrek kubiczek nie był prowadzącym dni Olkusza?

Wjjjkk2
Wjjjkk2
5 lat temu

Impreza była najlepsza od wielu lat. Gratulacje! Oby tak dalej i nie bedziemy sie wiecej wstydzic, ze okoliczne święta miast są lepsze. Urząd i Mok stanęły na wysokości zadania. Bajm dał czadu ale na plus była organizacja ogrodkow z jedzeniem i piwem. Czyli jednak sie da zrobic coś z głową. Nie jest to tylko moja opinia bo z kim gadałem to mówił, że w tym roku było elegancko.

coo
coo
5 lat temu

Niekoniecznie. Mogli też puścić zza urzędu, jak to miało miejsce kilka lat temu skoro zakupili fajerwerki, które nie miały dużej siły wybicia. Jestem dosyć wysoki, stałem obok czarnego namiociku, w którym jest większość sprzętu (można rzec obok DJ-ki) i większość sztucznych ogni niestety nie wylatywała w całości ponad dach UMiG.

wmarcinw
wmarcinw
5 lat temu

[quote name=”coo”]Szkoda, że fajerwerków nie odpalali z cmentarza, byłoby jeszcze mniej widać.[/quote]
Mogli na ten czas Wyprosić wyprosić wszystkich z rynku i przed sceną puścić 😆

coo
coo
5 lat temu

Szkoda, że fajerwerków nie odpalali z cmentarza, byłoby jeszcze mniej widać.