Ponad 50 karateków z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu może pochwalić się nowymi stopniami uczniowskimi „kyu”. Młodzi sportowcy prezentowali swoje umiejętności przed wymagającym egzaminatorem, Shihan Andrzejem Pierzchałą 5 Dan, który pełni funkcję dyrektora do spraw wyszkolenia w Oyama Polskiej Federacji Karate.
Sensei Kazimierz Skalniak 3 Dan, który przygotowywał swoich zawodników do sprawdzianu wraz z sempai Eweliną Madejską 2 kyu podkreśla, że ładnym stylem zachwycili wszystkich Mateusz Zoń 2S (brązowy pas), Kinga Skalniak 5S ( pomarańczowy pas), Dominik Nowakowski 5S i Dawid Półtorak 5S.

Szkoleniowcy wyróżnili również Kingę Kowal, Grzegorza Furgalińskiego, Amelię Madejską, Gabriela Wolnickiego, Krzysztofa Świątka, Adama Harasa, Kamila Maja, Julię Kudelę, Marcina Izdebskiego, Damiana Czyża, Jędrzeja Papisza i Olgę Odrobinę, którzy zdobyli stopnie 10 kyu. Egzamin świetnie poszedł także Mateuszowi Chmielewskiemu (9 J), Jakubowi Soborskiemu (9S), Maciejowi Dydakowi (9S), Katarzynie Śliwie (9S), Szymonowi Stachowi (9S), Alicji Milej (8J), Weronice Furman (8J), Pawłowi Kamińskiemu (8J) i Szymonowi Sumerze (8J). Miłosz Milej, Karolina Szwgierczak i Ewa Śliwoń uzyskali stopień 7J,  a Patryk Papież, Hubert Kubik, Norbert Szwagierczak i Konrad Wrona – 7 S.
Egzaminator docenił dobre przygotowanie zawodników. -Sprawiło mi to dużą satysfakcję, a i sepami Ewelinie Madejskiej również należą się słowa uznania za tak wysoki poziom wyszkolenia naszych zawodników. Jak sam Shihan powiedział, żeby ocenić na jakim poziomie wyszkolenia technicznego jest dany zawodnik, wystarczy praktycznie kilka technik, aby wiedzieć, ile pracy i czasu poświęcił na doskonalenie swoich umiejętności. Dlatego egzamin dla najmłodszych jest stosunkowo krótki, od początkujących zawodników nie wymaga się przygotowania wytrzymałościowego. Egzamin ten sprawdza przygotowanie techniczne oraz ogólną sprawność fizyczną i znajomość etykiety Dojo: zasady postępowania na sali gimnastycznej czy zwracania się z szacunkiem w szkole i poza nią do nauczycieli, dyrekcji, personelu, kolegów i osób starszych. Dzieci dobrze poradziły sobie z pytaniami odnośnie etykiety. Mam nadzieję, że będę się zawsze dobrze zachowywać. Od siebie mogę im jeszcze podpowiedzieć ,że jak nie wiesz jak się zachować to zachowuj się przyzwoicie – mówi Kazimierz Skalniak.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze