karate_buk1

Karatecy z Niepołomic, Wieliczki, Olkusza, Dąbrowy Górniczej oraz Bukowna prezentowali swoje umiejętności podczas VIII Powiatowych Młodzieżowych Zawodów Karate Kyokushin w konkurencji kata. W klasyfikacji drużynowej bardzo dobrze wypadło Bukowno, zajmując drugą lokatę. Zawodnicy Klubu Kyokushin Karate w Bukownie, organizatora imprezy, zdobyli siedem medali.

Na matach w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bukownie walczyło 56 zawodników. Kata to forma pokazowa technik karate, wykonywanych zgodnie z ustaloną choreografią symbolizującą walkę z wieloma przeciwnikami. Sędzią głównym był sensei Sławomir Rudawski 3 Dan.
W gronie najmłodszych zawodników wygrała Martyna Blinkiewicz z Niepołomic, przed Dominikiem Bularzem z Niepołomic, Oskarem Janawą z Olkusza i Kacprem Smagurem z Wieliczki. Najlepszymi juniorami młodszymi okazali się kolejno: Konrad Kopciowski z Wieliczki, Michał Drozd z Bukowna i Szymon Szyniec z Wieliczki. Joanna Cebo z Bukowna, Karolinakarate_buk_2 Kowalska z Niepołomic, Joanna Ledeman z Bukowna i Gabriela Obrok z Wieliczki to pierwsza czwórka młodziczek. W kategorii młodzików na podium stanęli: Jakub Krosta z Niepołomic, Hubert Krawczyk i Tomasz Szewczyk z Bukowna oraz Bartosz Polak z Niepołomic. W gronie kadetów wygrała Justyna Krosta z Niepołomic, a kolejne miejsca przypadły: Bartoszowi Ptasińskiemu z Bukowna, Sandrze Maśnicy z Niepołomic oraz ex aequo Zofii Kolesińskiej z Bukowna i Bartoszowi Guzikowi z Wieliczki. W klasyfikacji drużynowej wygrały Niepołomice, przed Bukownem i Wieliczką.
-Najbardziej się cieszę z brązowego medalu, a to były moje pierwsze zawody. Fajnie było pokazać zawodnikom z innych klubów, jak potrafię walczyć. Sensei dobrze nas przygotował  – mówi Oskar Janawa z Klubu Kyokushin Karate w Bukownie.
Nagrody i medale wręczyli przedstawiciele władz Bukowna. Każdy karateka otrzymał również słodki upominek.

Zobacz naszą fotogalerię:

{joomplu:21244}{joomplu:21235}{joomplu:21198}{joomplu:21193}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze