oyama oświęcim

Olkuszanie zdobyli 8 medali! 2 złote, 2 srebrne, 4 brązowe. W dniu 19.03.2016, w Hali Sportowej PZS Nr 2, w Oświęcimiu odbyły się Mistrzostwa Polski Południowej  OYAMA PFK w konkurencjach Lekki Kontakt i Semi-knockdown. Wystartowało w nich 164 zawodników  z 15 klubów w tym 11 zawodników z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu przygotowanych przez Sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan. Na zawodach Sensei K.Skalniak pełnił funkcje sędziego bocznego oraz maty, Pani Marta Skalniak robiła zdjęcia zawodnikom z Olkusza, Sempai Kinga Skalniak 1 kyu i Alicja Milej 2 kyu, dopingowały Jurajskich Karateków gdy walczyli. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za przyjazd z dziećmi na Mistrzostwa. Zawody przygotował komitet organizacyjny Oświęcimskiego Klubu Karate, przy finansowym wsparciu Urzędu Miasta Oświęcim. 

Zawody objęli patronatem: Pan Zbigniew Starzec, Starosta Powiatu Oświęcimskiego, Pan Janusz Chwierut, Prezydent Miasta Oświęcim oraz Hanshi Jan Dyduch 8 Dan, Prezes Zarządu OYAMA Polskiej Federacji Karate. Sędzią Głównym był Shihan Paweł Pajdak 5 dan (Sosnowiec). W imprezie wziął także udział Shihan Andrzej Pierzchała 6 dan, dyrektor ds. szkoleniowych OYAMA IKF. Uroczystego otwarcia dokonał Pan Andrzej Bojarski, Wiceprezydent Miasta Oświęcimia oraz Hanshi Jan Dyduch 8 Dan. 
Arbitrami maty byli: Shihan Ryszard Żółty 5 dan (Krakow Koyama), Sensei Robert Bretner 4 dan (Kraków OYAMA), Sensei Bogusław Plewka 4 dan (Lubliniec), Sensei Kazimierz Skalniak 4 dan (Olkusz). 

Mistrzostwa stały na dobrym-wyrównanym poziomie. Pojedynki toczyły się na dwóch polach walki. Olkuszanie wykazali się dużą walecznością. Jak zwykle o braku szczęścia mogą mówić startujący w zawodach, którzy odpadli z rywalizacji po bardzo wyrównanej walce, musieli uznać wyższość rywala po decyzji sędziów (2:3) w dodatku jak się później okazuje, że przegraliśmy z najlepszym zawodnikiem w swojej kategorii. Bardzo często tak jest, że pierwsze pojedynki eliminacyjne są najtrudniejszymi walkami, bardzo wyczerpującymi, one jednak otwierają drogę do sukcesu albo ją zamykają. Zawsze musi być bardzo duża koncentracja i ogromna determinacja, wtedy jest szansa, że zwycięstwo „stanie” po naszej stronie. Warto zaznaczyć, że zawody odbywają się systemem pucharowym- przegrany odpada z rywalizacji. Cieszy postęp Wszystkich startujących, systematyczne dynamiczne i wyczerpujące treningi przynoszą efekty.

OYAMA Karate to bardzo twarda dyscyplina sportowa, lecz to wcale nie zniechęca dzieci, młodzieży i dorosłych, wręcz przeciwnie Olkuscy Karatecy z jeszcze większym zapałem trenują. Twardy sport kształtuje charakter, daje pewności siebie, pozwala pokonać wiele barier fizycznych i umysłowych. Jurajski Klub jest dumny z Naszych Zawodniczek i Zawodników.
Turniej był ostatnim sprawdzianem przed majowymi Mistrzostwami Polski OYAMA PFK w Kumite, w Rzeszowie i Otwartymi Mistrzostwami Jury Krakowsko-Częstochowskiej OYAMA Karate Dzieci i Młodzieży.

WYNIKI
LEKKI KONTAKT:
 Kat. młodziczka do 35 kg.
3. Emilia Świechowska, Olkusz
 
Kat. młodziczka do 40 kg.
2. Maria Świda, Olkusz
 
Kat. młodzik do 50 kg.
3. Szymon Redel, Olkusz
 
Kat. młodzik + 50 kg.
2. Gabriel Wolnicki, Olkusz
 
Kat. juniorka młodsza do 40 kg.
3. Karolina Pasek, Olkusz
 
Kat. juniorka młodsza do 45 kg.
1. Patrycja Gut, Olkusz

Kat. junior młodszy do 45 kg.
3. Miłosz Milej, Olkusz
 
SEMI-KNOCKDOWN:
 
 Kat. juniorki + 60 kg.
1.Weronika Furman, Olkusz

Sempai Oskar Janawa, Grzegorz Furgaliński, Lena Pater tym razem nie stanęli na podium, po ładnych walkach odpadli z rywalizacji.
Wszystkim Gratulujemy Podjęcia Wyzwania, a Najlepszym Świetnych Wyników.
OSU!

Jurajski Klub Oyama Karate

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze