konkurs_2

O tym, że znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach jest kluczową umiejętnością, jaką powinien posiadać człowiek, wie każdy z nas. Posługiwanie się kilkoma językami nie jest już dodatkowym atutem, lecz koniecznością. Podstaw porozumiewania się w językach obcych od najmłodszych lat uczy szkoła. W olkuskim Ekonomiku co roku organizowany jest tzw. Dzień Języków Obcych. Tegoroczna impreza, która już na stałe wpisała się w tradycję szkoły, przebiegała pod hasłem: „Języki integrują”.

– Od kilku już lat w naszej szkole organizowany jest Dzień Języków Obcych. Co roku staramy się, aby impreza była ciekawa i oryginalna. Tegoroczny konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży. Uczniowie byli wyjątkowo aktywni, mieli mnóstwo ciekawych pomysłów – mówi Edyta Żrałka, nauczycielka języka angielskiego.

W piątkowym konkursie udział wzięli uczniowie klas pierwszych i drugich. Zawodnicy zmierzyli się w pięciu konkurencjach dotyczących językakonkurs_1 angielskiego, niemieckiego oraz rosyjskiego. Rywalizacja dotyczyła wiedzy z różnych dziedzin obejmujących obszar języków obcych, których młodzież uczy się w szkole. Konkursowe pytania związane były z historią, geografią, polityką, kulturą i sportem. Ponadto grupy musiały rozpoznać np. zabytki czy sławnych ludzi. Jedną z konkurencji było także ułożenie przysłów, charakterystycznych dla danego obszaru językowego. Uczniowie klas wykazali się wyjątkową pomysłowością przygotowując piosenki i tańce typowe dla kultury danego kraju. Wszyscy dostali zasłużone brawa, a co najważniejsze – bardzo dobrze się bawili.

I miejsce z najwyższą punktacją w piątkowym konkursie zajęła klasa 2 b Technikum. Laureaci otrzymali 200 złotych. Była to nagroda specjalna, ufundowana przez dyrektor szkoły. Radości zwycięzców nie było końca.

Organizowanie tego rodzaju konkursów niewątpliwie motywuje uczniów do nauki języków, propaguje kulturę danego obszaru językowego, jak również uświadamia uczącym się znaczenia znajomości języków w rozwijającym się świecie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wiedzący
Wiedzący
11 lat temu

[quote name=”tekst”]…Posługiwanie się kilkoma językami nie jest już dodatkowym atutem, lecz koniecznością…[/quote]

Poprawka!

BZDURA! Jedynym językiem funkcjonującym w cywilizowanym świecie jako międzynarodowy jest język angielski. Wystarczy dobrze znać tylko ten, i caly świat stoi przed nami otworem.

Rzekoma „konieczność” znajomości innych języków obcych jest mydleniem oczu. Stworzono w naszym kraju absurdalny i niedzialający system edukacji, w którym nauczając wielu języków tak naprawdę nie naucza się dobrze żadnego. W rezultacie, po klika latach obowiązkowego uczenia się, większość absolwentów szkól nie potrafi porozumiewać się z obcokrajowcami na podstawowym poziomie.

Pomijając naprawdę nielicznych pasjonatów i hobbystów, znajomość kilku języków obcych dla większości jest zbędna, i wiem co piszę. Only English for Everybody! 😆

Wiedzący
Wiedzący
11 lat temu

[quote name=”tekst”]…Posługiwanie się kilkoma językami nie jest już dodatkowym atutem, lecz koniecznością…[/quote]

BZDURA! Jedynym językiem funkcjonującym w cywilizowanym świecie jako międzynarodowy jest język angielski. Wystarczy dobrze go znać, i caly świat stoi otworem.

Rzekoma „konieczność” znajomości innych języków jest mydleniem oczu. Bylo także pretekstem dla stworzenia absurdalnego i niedzialającego systemu edukacji w Polsce, w którym nauczając naraz wielu języków tak naprawdę nie naucza się dobrze żadnego.

W rezultacie, po klika latach obowiązkowego uczenia się kilku języków naraz absolwenci szkól nie znają żadnego w wystarczającym stopniu, aby porozumiewać się z obcokrajowcami na podstawowym poziomie.

Pomijając naprawdę nielicznych pasjonatów, nauczanie kilku języków dla większości uczniów jest ABSOLUTNIE zbędne. Lepiej jeden, a dobrze, niż wiele, a byle jak. English for Everybody! 😆