fair play2

22 kwietnia w hali MOSiR został rozegrany turniej siatkówki pod nazwą „Fair Play Łączy Pokolenia”. Po raz czwarty na parkiecie spotkali się uczniowie, absolwenci, nauczyciele, oraz przyjaciele Zespołu Szkół Nr 3 w Olkuszu. W czasie turnieju rozegranego systemem „każdy z każdym” panowała sportowa, radosna atmosfera. Po uroczystym otwarciu imprezy pierwszą zagrywkę wykonał pan dyrektor Tomasz Lis. Choć spotkania były zacięte nie wynik był najważniejszy. Tradycyjny turniej, który rozgrywany jest raz w roku daje nam jedyną możliwość ,żeby odebrać zagrywkę od „pani od religii”, albo zablokować zbicie pana dyrektora. 

fair play7

Wielu uczniów, którzy grają w turnieju „Fair Play”- po skończeniu szkoły wracają żeby w następnych latach wystąpić w drużynie absolwentów, lub przyjaciół szkoły. Od pierwszej edycji w 2012 roku udział bierze w każdym turnieju pani dyrektor Cyryla Mazur, której nie przeszkadza fakt, że dwa lata temu przeszła na emeryturę.

fair play8

Siatkówka łączy społeczność Zespołu Szkół Nr 3 i osób związanych w różny sposób ze szkołą w jedną wielką rodzinę. Warto przypomnieć, że pomysłodawczynią i organizatorką imprezy jest Agata Wdowik, a projekt turnieju zwyciężył w Ogólnopolskim Konkursie w ramach programu „ Szkoła bez przemocy” w 2012 roku. Od tego momentu spotykamy się co rok, ponieważ dobre tradycje należy kultywować, a turniej „ Fair Play Łączy Pokolenia” na pewno do takich należy. Choć nagrodę – pamiątkową koszulkę – otrzymał każdy uczestnik, dla porządku wspomnieć należy, że zwycięzcą turnieju została drużyna absolwentów, drugie miejsce zajęli uczniowie, a trzecie nauczyciele. Współorganizatorem imprezy jest MOSiR w Olkuszu. A na zdjęciach uwiecznił imprezę Marcin Meus z portalu gminywirtualne.pl.

Agata Wdowik ZS nr 3 w Olkuszu

fair play9

fair play12

fair play 10

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o