Spotkania z Mikołajem i zabawy karnawałowe dla najmłodszych mają w Miejskim Domu Kultury wieloletnią tradycję. Sobotnia impreza pokazała, że warto zapraszać maluchy także z innych okazji, takich jak chociażby andrzejki.

Chociaż w sobotę w Olkuszu odbywały się różne imprezy sportowe i kulturalne, to nie zabrakło rodziców pamiętających o potrzebach swych milusińskich. Dziećmi zajęły się dobre wróżki z grupy Glutaminian Sodu – Sekcji Teatru Współczesnego MOK. Tańcom, korowodom, pląsom i zabawom, które – ku uciesze maluchów – zdawały się nie mieć końca, towarzyszyły pokazy żonglerki piłeczkami, chustami oraz szybujące nad tym wszystkim bańki mydlane. Były też związane z andrzejkami quizy z nagrodami, a także wzbudzająca bodaj największe zainteresowanie nowość – zabawa ogromną lekką chustą, której wspólne podrzucanie przez dzieci ponad głowami okazało się świetnym pomysłem. Najważniejsze były jednak nie sposoby, a cel – uśmiechy dzieci, które sprawiają radość nie tylko rodzicom, ale też młodym miłośnikom teatru oraz pracownikom MOK, którzy te andrzejki dla najmłodszych przygotowali.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejną imprezę, bodaj najbardziej przez dzieci oczekiwaną. W niedzielę 5 grudnia o godzinie 17 do Miejskiego Domu Kultury przybędzie Mikołaj. Uroczyste wręczenie prezentów (prosimy rodziców, by o nich nie zapomnieli) poprzedzą gry, zabawy oraz spektakl o smokach.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o