Jak bezpiecznie korzystać z sieci? – Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu Olkuska policja prowadzi akcję edukacyjną w szkołach.

Jak co roku święto  obchodzone jest w całej Europie.  Zostało one ustanowione z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu Safer Internet. Jego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystania Internetu.

Olkuska  policja włącza się w obchody tego święta. Policjantki z komendy w Olkuszu oraz dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kluczach spotkali się z uczniami szkół z gminy Klucze oraz gminy Bolesław. Mundurowi przypominali o zasadach bezpieczeństwa, jakie obowiązują w sieci m.in. o prawach i o obowiązkach „cyfrowego” obywatela. Policjantki omówiły zagadnienia zwiane z cyberprzemocą oraz procedury postępowania wobec tych osób, które dopuściły się przestępstw w Internecie. Uczniowie chętnie dzielili się swoją wiedzą,  odpowiadali na pytania i uczestniczyli w konkursach przygotowanych przez policjantów. Laureaci konkursów otrzymali od policjantów nagrody. Wczoraj w spotkaniach z policjantami wzięło udział około 500 uczniów.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze