herb olkusza

Ogłoszenie UMiG Olkusz
Z wielkim zdziwieniem przyjąłem zeszłotygodniową odpowiedź Zarządu i Pracowników Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji na mój list otwarty dotyczący drogiej wody i ścieków oraz moich wątpliwości, co do gospodarowania groszem publicznym. Jak się okazuje, nie jestem odosobniony w swojej opinii, bo odczucia Mieszkańców, z którymi miałem możliwość w ostatnich dniach rozmawiać, są bardzo podobne.
Podkreślę raz jeszcze – moją intencją jako burmistrza Gminy Olkusz jest bronić interesu Mieszkańców, czyli klientów PWiK Sp. z o.o. w Olkuszu. Zostałem wybrany na burmistrza Miasta i Gminy Olkusz po to, żeby bronić interesu każdego obywatela, a nie grup interesów. Domagam się i będę w dalszym ciągu się domagał: konkretnych działań oszczędnościowych, optymalizacji zatrudnienia w Przedsiębiorstwie, obniżenia cen wody i ścieków oraz rzetelnej informacji.

Dotychczas moje żądania i apele pozostały bez echa – ze strony Zarządu Wodociągów oraz pozostałych udziałowców, w mojej ocenie biernie przyglądających się temu, jak rachunki za wodę mieszkańców i przedsiębiorców z naszego regionu systematycznie rosną, a jakość wody wyraźnie pozostawia wiele do życzenia. Do dziś dnia nikt z nas nie wie, z jakiego powodu woda płynąca z naszych kranów tak często ma zmieniony smak i zapach. Mieszkańcy płacą jedne z najwyższych w Polsce stawek za wodę i ścieki, a pomimo tego do przygotowywania posiłków nierzadko zmuszeni są kupować wodę źródlaną w butelkach. Czy taka sytuacja jest normalna i jest dla niej usprawiedliwienie? Czy jako burmistrz mam ją akceptować?

Ponadto nikt nie chce zauważyć, że nawet słowem nie wspomina się o przedsiębiorcach, którzy działają na terenie naszej gminy. Dla obecnych i przyszłych inwestorów jest ważny nie tylko dostęp do infrastruktury, ale również koszty związane ze zużyciem wody i odprowadzeniem ścieków. Każdy potrafi sobie sam odpowiedzieć na pytanie, czy wysokie koszty w tym zakresie są zaletą gminy, która chce się rozwijać i być atrakcyjnym obszarem dla kolejnych inwestycji, czy wręcz przeciwnie.
Zeszłotygodniowa wypowiedź PWiK Sp. z o.o. nie zawierała również żadnych informacji na temat prowadzonych działań oszczędnościowych Przedsiębiorstwa. Zarząd nie rozwiał moich wątpliwości dotyczących zatrudnienia, które według mojego rozeznania wynosi około 230 osób. Transparentność procesów rekrutacji w Przedsiębiorstwie budzi zastrzeżenia wśród Mieszkańców. Jestem także pewien, że przeprowadzone niedawno inwestycje, w tym zakupiony nowoczesny sprzęt, powinny generować oszczędności w Wodociągach, z optymalizacją zatrudnienia włącznie. Mam wrażenie, że i tego nikt nie bierze pod uwagę.

Niestety nie są dla mnie wiarygodne argumenty, które przytaczają Wodociągi w odpowiedzi na moje zarzuty. Przykładowo przez Zarząd została podana informacja, że w ramach przeszło 5,6 mln zł przeznaczonych na Jednostkę Realizującą Projekt „Porządkowanie gospodarki ściekowej w zlewni Białej Przemszy na terenach gmin: Olkusz, Bukowno, Bolesław i Klucze” (która składała się z 10 pracowników Wodociągów), „tylko ok. 2,7 mln zł” stanowiły wynagrodzenia dla tychże pracowników. Tymczasem z przekazanej dokumentacji wynika, że było to 3,5 mln zł. Takie rozbieżności nie wzbudzają zaufania. Do tej pory nie wiem, na co konkretnie wydatkowano pozostałą kwotę ze wspomnianych 5,6 mln zł. Czy to takie dziwne, że tego typu nieścisłości wzbudzają mój niepokój i chcę dotrzeć do prawdy?

W tekście opublikowanym w zeszłym tygodniu na łamach „Przeglądu Olkuskiego” Wodociągi dziękują kurtuazyjnie Olkuszowi i innym jednostkom samorządowym za współpracę. Jako burmistrz Olkusza, bardzo chciałbym kiedyś powiedzieć to samo bez kurtuazji i podziękować w imieniu Mieszkańców za dobre usługi w przyzwoitej cenie. Póki co oczekuję na możliwie szybką restrukturyzację olkuskich Wodociągów, program oszczędnościowy, a przede wszystkim nieobarczanie Mieszkańców i przedsiębiorców tak wysokimi kosztami wody i ścieków.

Tytuł artykułu skierowanego do mnie brzmiał: „Nie tędy droga Panie Burmistrzu…”. Ja też mogę napisać: nie tędy droga, olkuskie Wodociągi. Jednak póki co droga, to jest u nas woda.

Roman Piaśnik 
Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
104 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dżepetto
Dżepetto
5 lat temu

Od miesięcy obserwujemy żenujący spektakl w którym główna role gra Roman Piasnik burmistrz Olkusza , tworzy go na łamach PO artykułami sponsorowanymi , pokazując swoją nieudolność w zarządzaniu , jest głównym aktorem z wielkim podobieństwem do PINOKIA chłopca wystruganego z drewna któremu gdy kłamie wydłuża sie nos , zastanawiam sie – nie tylko po odpowiedziach sąsiadujących gmin – jaką długość nosa i jakiego koloru ma nasz burmistrz

FAN FAN TUPLIPAN
FAN FAN TUPLIPAN
5 lat temu

[quote name=”Romuald”]Do znawcy tematu:
„Romuald, chłopie nie ośmieszaj się. Obaj będą za chwilę w wieku „poborowym” i będą mieli ochronę przed emeryturą. I o to im chodziło. Zwolnisz ? – nie zwolnisz !. Liźnij trochę lektury z Kodeksu Pracy.”
Nie zwróciłeś uwagi co napisałem; Gdyby prezes i w-ce prezes byli ludźmi honoru i mieli chociaż odrobinę pozytywnego spojrzenia, to obaj już dawno złożyliby wypowiedzenia.
Dlatego nie chcę się ośmieszać, tylko liczę na samokrytykę tych osób.[/quote]
Romualdzie o jakim ty honorze piszesz i samokrytyce ?. Zapomnij o takich rozwiązaniach. Przecież ich wychowała komuna a nie przedwojenna sanacja. To jest ich być albo nie być i dlatego zrobią wszystko i zrobili by było BYĆ. I przestań już wypisywać farmazony bo mnie śmieszysz.

Mirek
Mirek
5 lat temu

Jak widać burmistrz Gajdziszewski broni bardziej Prezesa wodociągów niż mieszkańcow swojej gminy Bukowno dlaczego…

Romuald
Romuald
5 lat temu

Do znawcy tematu:
„Romuald, chłopie nie ośmieszaj się. Obaj będą za chwilę w wieku „poborowym” i będą mieli ochronę przed emeryturą. I o to im chodziło. Zwolnisz ? – nie zwolnisz !. Liźnij trochę lektury z Kodeksu Pracy.”
Nie zwróciłeś uwagi co napisałem; Gdyby prezes i w-ce prezes byli ludźmi honoru i mieli chociaż odrobinę pozytywnego spojrzenia, to obaj już dawno złożyliby wypowiedzenia.
Dlatego nie chcę się ośmieszać, tylko liczę na samokrytykę tych osób.

Hyat
Hyat
5 lat temu

[quote name=”J44″][quote name=”..?”][quote name=”lolo”]Burmistrz – choc nie z mojej bajki – jako pierwszy odważył się naruszyć UKŁAD platformy obywatelskiej w Olkuszu i posypały się na niego gromy. Można go krytykować za inne działania , ale w tym wypadku należy mu się szacunek i trzeba mu pomóc.[/quote]
Przeczytaj wypowiedz burmistrza Bukowna może wtedy otworzą ci sie oczy kogo wybraliśmy na burmistrza Olkusza[/quote] dziwne to wszak rzeczy prawisz , alboś niedouczony alboś kiep , albo oba naraz , wszystkie wkoło wojty i burmistrzowie maja te same spoglądanie na Piasnika -prawdę mówiąc bardzo złe

Jak taki dobry burmistrz sąsiedniego miasteczka-wsi to go sobie zgłoś w następnych wyborach na burmistrza naszego miasta. Człowieku broń swojej gminy rękami i nogami bo to ona cię żywi i ubiera. A czytając wypowiedź burmistrza sąsiedniego miasteczka-wsi to widać, że to uderzenie w naszego a laurka dla starego układu. Nie dałem się nabrać.[/quote]

wqeyuer8wq
wqeyuer8wq
5 lat temu

tak się dzieje jak młodzi gołodupcy dostają się do rady.

zkgkm
zkgkm
5 lat temu

[quote name=”OLEXAN”][quote name=”Armagedon”][quote name=”obywatel”][quote name=”Poeta”][/quote]
pl[/quote]
Zapomniałeś napisać, że pisiory są mądre, pracowite i w ogóle się nie kłócą :P.[/quote]

Tam, to dopiero jest degrengolada. Wszystko w czarnej d…ie.
To oni sami odwołali przewodniczącą 5 lutego aby potem pomóc powołać obecnego. Kuglarze to mało powiedziane. Jeden z nich sprzedał się za srebrniki jak Judasz wchodząc w układ z Dudim,j. a wierchuszka o wszystkim wiedziała i do końca ukrywała.[/quote]

Wszyscy wiedzą, że chodzi o pana O.

poeta
poeta
5 lat temu

Gminą Naszą Roman rządzi
Ale tylko na papierze
Wodą rządzą prezesowie
a Romana nerw już bierze
Pisze w prasie swe pisanki
Że już gotów stanąć w szranki
z układami w walce srogo
ale przeciwników mnogo
Wójty, prezesowie mości
Mają większość głosów goście
Woda droga , ludzie płacą
Wodociągi się bogacą
Co tu począć, Dobry Boże
By mnie wybrać chcieli może
Morał z tej historii jeden
że szanować trzeba siebie
i nie walczyć dla zasady
Na układy nie ma rady

J44
J44
5 lat temu

[quote name=”..?”][quote name=”lolo”]Burmistrz – choc nie z mojej bajki – jako pierwszy odważył się naruszyć UKŁAD platformy obywatelskiej w Olkuszu i posypały się na niego gromy. Można go krytykować za inne działania , ale w tym wypadku należy mu się szacunek i trzeba mu pomóc.[/quote]
Przeczytaj wypowiedz burmistrza Bukowna może wtedy otworzą ci sie oczy kogo wybraliśmy na burmistrza Olkusza[/quote]

Jak taki dobry burmistrz sąsiedniego miasteczka-wsi to go sobie zgłoś w następnych wyborach na burmistrza naszego miasta. Człowieku broń swojej gminy rękami i nogami bo to ona cię żywi i ubiera. A czytając wypowiedź burmistrza sąsiedniego miasteczka-wsi to widać, że to uderzenie w naszego a laurka dla starego układu. Nie dałem się nabrać.

..?
..?
5 lat temu

[quote name=”lolo”]Burmistrz – choc nie z mojej bajki – jako pierwszy odważył się naruszyć UKŁAD platformy obywatelskiej w Olkuszu i posypały się na niego gromy. Można go krytykować za inne działania , ale w tym wypadku należy mu się szacunek i trzeba mu pomóc.[/quote]
Przeczytaj wypowiedz burmistrza Bukowna może wtedy otworzą ci sie oczy kogo wybraliśmy na burmistrza Olkusza

Armagedon
Armagedon
5 lat temu

[quote name=”smerf”][quote name=”OLEXAN”][quote name=”Armagedon”][quote name=”obywatel”][quote name=”Poeta”][quote name=”??”]”Dlaczego nasz wójt gminy Bolesław nie zabiera publicznie głosu i nie walczy o niższe ceny wody i ścieków.” to dotyczy tez wójta gminy Klucze, to w naszej gminie był problem z przełączeniem wody[/quote]
Kilka faktów: wskazani to Odnowa, a to chyba kierunek platforma. Kilka komentarzy wcześniej było wskazanych dwóch panów, którzy tworzyli wodociągi… Jest układanka?[/quote]
platforma, łodnowa czy postkomuna- co za różnica? I tak wszyscy są ułożeni od powiatu po gminy. Burmistrz w Olkuszu jest czerwony a przewodniczący RM z platformy- to jest logiczne rozwiazanie układanki[/quote]
Zapomniałeś napisać, że pisiory są mądre, pracowite i w ogóle się nie kłócą :P.[/quote]
To oni sami odwołali przewodniczącą 5 lutego aby potem pomóc powołać obecnego..[/quote]
a może napisz o radnym który jak głosi legenda miejska, bylby członkiem 11 klubów radnych, gdy w gminie mogło by ich byc dziesieć 😉
Ponoć ma zastąpić obecnego przewodniczącego Rady[/quote]
W tej gminie same mistrze.

smerf
smerf
5 lat temu

[quote name=”OLEXAN”][quote name=”Armagedon”][quote name=”obywatel”][quote name=”Poeta”][quote name=”??”]”Dlaczego nasz wójt gminy Bolesław nie zabiera publicznie głosu i nie walczy o niższe ceny wody i ścieków.” to dotyczy tez wójta gminy Klucze, to w naszej gminie był problem z przełączeniem wody[/quote]
Kilka faktów: wskazani to Odnowa, a to chyba kierunek platforma. Kilka komentarzy wcześniej było wskazanych dwóch panów, którzy tworzyli wodociągi… Jest układanka?[/quote]
platforma, łodnowa czy postkomuna- co za różnica? I tak wszyscy są ułożeni od powiatu po gminy. Burmistrz w Olkuszu jest czerwony a przewodniczący RM z platformy- to jest logiczne rozwiazanie układanki[/quote]
Zapomniałeś napisać, że pisiory są mądre, pracowite i w ogóle się nie kłócą :P.[/quote]
To oni sami odwołali przewodniczącą 5 lutego aby potem pomóc powołać obecnego..[/quote]
a może napisz o radnym który jak głosi legenda miejska, bylby członkiem 11 klubów radnych, gdy w gminie mogło by ich byc dziesieć 😉
Ponoć ma zastąpić obecnego przewodniczącego Rady

OLEXAN
OLEXAN
5 lat temu

[quote name=”Armagedon”][quote name=”obywatel”][quote name=”Poeta”][quote name=”??”]”Dlaczego nasz wójt gminy Bolesław nie zabiera publicznie głosu i nie walczy o niższe ceny wody i ścieków.” to dotyczy tez wójta gminy Klucze, to w naszej gminie był problem z przełączeniem wody[/quote]
Kilka faktów: wskazani to Odnowa, a to chyba kierunek platforma. Kilka komentarzy wcześniej było wskazanych dwóch panów, którzy tworzyli wodociągi… Jest układanka?[/quote]
platforma, łodnowa czy postkomuna- co za różnica? I tak wszyscy są ułożeni od powiatu po gminy. Burmistrz w Olkuszu jest czerwony a przewodniczący RM z platformy- to jest logiczne rozwiazanie układanki[/quote]
Zapomniałeś napisać, że pisiory są mądre, pracowite i w ogóle się nie kłócą :P.[/quote]

Tam, to dopiero jest degrengolada. Wszystko w czarnej d…ie.
To oni sami odwołali przewodniczącą 5 lutego aby potem pomóc powołać obecnego. Kuglarze to mało powiedziane. Jeden z nich sprzedał się za srebrniki jak Judasz wchodząc w układ z Dudim,j. a wierchuszka o wszystkim wiedziała i do końca ukrywała.

Armagedon
Armagedon
5 lat temu

[quote name=”obywatel”][quote name=”Poeta”][quote name=”??”]”Dlaczego nasz wójt gminy Bolesław nie zabiera publicznie głosu i nie walczy o niższe ceny wody i ścieków.” to dotyczy tez wójta gminy Klucze, to w naszej gminie był problem z przełączeniem wody[/quote]
Kilka faktów: wskazani to Odnowa, a to chyba kierunek platforma. Kilka komentarzy wcześniej było wskazanych dwóch panów, którzy tworzyli wodociągi… Jest układanka?[/quote]
platforma, łodnowa czy postkomuna- co za różnica? I tak wszyscy są ułożeni od powiatu po gminy. Burmistrz w Olkuszu jest czerwony a przewodniczący RM z platformy- to jest logiczne rozwiazanie układanki[/quote]
Zapomniałeś napisać, że pisiory są mądre, pracowite i w ogóle się nie kłócą :P.

obywatel
obywatel
5 lat temu

[quote name=”Poeta”][quote name=”??”]”Dlaczego nasz wójt gminy Bolesław nie zabiera publicznie głosu i nie walczy o niższe ceny wody i ścieków.” to dotyczy tez wójta gminy Klucze, to w naszej gminie był problem z przełączeniem wody[/quote]
Kilka faktów: wskazani to Odnowa, a to chyba kierunek platforma. Kilka komentarzy wcześniej było wskazanych dwóch panów, którzy tworzyli wodociągi… Jest układanka?[/quote]
platforma, łodnowa czy postkomuna- co za różnica? I tak wszyscy są ułożeni od powiatu po gminy. Burmistrz w Olkuszu jest czerwony a przewodniczący RM z platformy- to jest logiczne rozwiazanie układanki

Poeta
Poeta
5 lat temu

[quote name=”??”]”Dlaczego nasz wójt gminy Bolesław nie zabiera publicznie głosu i nie walczy o niższe ceny wody i ścieków.” to dotyczy tez wójta gminy Klucze, to w naszej gminie był problem z przełączeniem wody[/quote]
Kilka faktów: wskazani to Odnowa, a to chyba kierunek platforma. Kilka komentarzy wcześniej było wskazanych dwóch panów, którzy tworzyli wodociągi… Jest układanka?

??
??
5 lat temu

„Dlaczego nasz wójt gminy Bolesław nie zabiera publicznie głosu i nie walczy o niższe ceny wody i ścieków.” to dotyczy tez wójta gminy Klucze, to w naszej gminie był problem z przełączeniem wody

Roman
Roman
5 lat temu

Ktoś mi tu komentarz z przeprosinami usunął :(. Rozumiem, że będę musiał dać kolejny artykuł sponsorowany :).

odbiorca wody
odbiorca wody
5 lat temu

[quote name=”Młody”][quote name=”RAUBO”]Zmiany statutu spółki można dokonaćtylko za zgodą wszystkich wspólników i tu się mylisz że sama Gmina Olkusz może zmienić statut .Więcej wiedzy żeby zabierać głos[/quote]
Najpierw trzeba wiedzieć czego się chce, przygotować i zaproponować wspólnikom zmiany i poprosić o akceptację a nie skłócić się z nimi, obrazić się i nie działać tylko narzekać jak stara baba …[/quote]

Burmistrz wie czego chce….Chce żeby woda była tańsza….
To oni powinni zaproponować zmiany bo to od nich wszystko zależy…co z tego że Burmistrz będzie proponował obniżki wody skoro odpowiedzą : NIE 😀 😀 😀
„3250 zł to żadne kokosy”…
a czy 100 czy 200 rachunku za wodę to też żadne kokosy ? 😀
Dla biednych ludzi płacących za wodę to jednak odczuwalna różnica ….

Młody
Młody
5 lat temu

[quote name=”RAUBO”]Zmiany statutu spółki można dokonaćtylko za zgodą wszystkich wspólników i tu się mylisz że sama Gmina Olkusz może zmienić statut .Więcej wiedzy żeby zabierać głos[/quote]

Najpierw trzeba wiedzieć czego się chce, przygotować i zaproponować wspólnikom zmiany i poprosić o akceptację a nie skłócić się z nimi, obrazić się i nie działać tylko narzekać jak stara baba …

RAUBO
RAUBO
5 lat temu

Zmiany statutu spółki można dokonaćtylko za zgodą wszystkich wspólników i tu się mylisz że sama Gmina Olkusz może zmienić statut .Więcej wiedzy żeby zabierać głos

Młody
Młody
5 lat temu

[quote name=”RAFAŁ”]Dziękujemy Burmistrzowi Piaśnikowi za to co ujawnił o działalności w wodociągach . Dotąd żyliśmy w nieświadomości .Zyczymy dalszej determinacji w pracy na rzecz mieszkańców.[/quote]

Przecież to jest rola dziennikarza a nie burmistrza będącego głównym udziałowcem wodociągów. Rola właściciela polega na wyznaczaniu misji spółki, wyznaczaniu jej celów i podejmowaniu takich decyzji, przede wszystkim w zapisach statutu spółki i w powoływaniu takiego zarządu i rady nadzorczej aby mógł z podniesioną głową odpowiedzieć na każdą krytykę … a paplanina i wywlekanie brudów świadczy tylko o braku kompetencji, ignorancji i nieudolności …

Mieeeetttteeekkkk
Mieeeetttteeekkkk
5 lat temu

[quote name=”Valdez76″]W następnych wyborach trzeba poprzeć nowego,z jajami,charyzmą. Bez układów! Ogarnie to wszystko bez nacisków!Nieda se w kasze dmuchać!!![/quote]
W naszym mieście takiego z jajami i bez układów chyba na razie nie znajdziesz. Trzeba szukać na zewnątrz.

Mieszkańcy
Mieszkańcy
5 lat temu

Piaśnik uczynił co mógł ponieważ nie ma wsparcia w pozostałych wspólnikach burmistrza Bukowna,wójta Bolesławia,wójta Klucz w tej sytuacji poseł Osuch powinien przejać incjatywę i zgłośić organom kontrolnym CBA,NIK kontrolę gospodarnośći w wodociągach oraz przetargi inwestycyjne na kwotę ponad 200mln złotych….

lolo
lolo
5 lat temu

[quote name=”mieszkańcy Olkusza”]Panie pośle Osuch prosimy niech pan spowoduje aby kontrola rządowa CBA lub NIK sprawdziła gospodarność wodociągów/[/quote]
Poseł uaktywni się w Olkuszu przed następnymi wyborami !!!!!!

lolo
lolo
5 lat temu

Burmistrz – choc nie z mojej bajki – jako pierwszy odważył się naruszyć UKŁAD platformy obywatelskiej w Olkuszu i posypały się na niego gromy. Można go krytykować za inne działania , ale w tym wypadku należy mu się szacunek i trzeba mu pomóc.

Rob
Rob
5 lat temu

W tych wodociągach „same fachowce” tylko woda jakaś taka niedobra i droga. 230 osób zatrudniają toż to prawdziwy przemysł wodny. Czy oni tą wodę roznoszą, że im tylu fachowców potrzeba? Dawniej srebrne miasto dziś wodne miasto no i trochę gówniane. Burmistrz ty tego nie ruszaj, bo Cię gównem obsmarują.

Valdez76
Valdez76
5 lat temu

W następnych wyborach trzeba poprzeć nowego,z jajami,charyzmą. Bez układów! Ogarnie to wszystko bez nacisków!Nieda se w kasze dmuchać!!!

RAFAŁ
RAFAŁ
5 lat temu

Dziękujemy Burmistrzowi Piaśnikowi za to co ujawnił o działalności w wodociągach . Dotąd żyliśmy w nieświadomości .Zyczymy dalszej determinacji w pracy na rzecz mieszkańców.

tym
tym
5 lat temu

To co ja znam Piaśnika to na pewno nie będzie ingerował kogo ma zwolnić Prezes Szylko a także Pana radnego Kwaśniewskiego.

Valdez76
Valdez76
5 lat temu

A może trzeba firmę zewnętrzną do zarządzania zatrudnić jak to robią firmy energetyczne? Kolesiostwo i dziedziczenie stołka się skończy.Taka firma ma określony plan. Nie stworzy fikcyjnych etatów. Może tu jest droga?Taką firmę łatwiej kontrolować. Sprawozdanie albo nie będzie przelewu.

Janjan
Janjan
5 lat temu

Skoro my płacimy za wodę to wodociągi powinny nam płacić za ścieki. To też jest towar,który po procesie oczyszczania jest sprzedawany dalej. Wodociągi powinny odbierać ścieki od nas w cenie obniżonej o koszty oczyszczenia. Wtedy byłoby sprawiedliwie.

tym
tym
5 lat temu

w ramach optymalizacji zatrudnieni prosze najpierw zwolnic kwasniewskiego ,jaka bedzie reakcja burmistrza?zrobic to

MIECZYSŁAW P.
MIECZYSŁAW P.
5 lat temu

[quote name=”Urzędnik”]Za taką sytuację w wodociągach biorą odpowiedzialność burmistrz Bukowna,wójt Bolesławia,wójt gminy Klucze.[/quote]
Rączka rączkę myje.Konto bankowe się rozrasta,a imprezy na krzywy ryj swoją stroną. Łod–Nowa” cwanioki.

UFKa
UFKa
5 lat temu

[quote name=”mieszkańcy Olkusza”]Panie pośle Osuch prosimy niech pan spowoduje aby kontrola rządowa CBA lub NIK sprawdziła gospodarność wodociągów/[/quote]
My o nic nie prosimy, my żądamy. Proszę się wsłuchać w głos ludu miast i wsi. To pana obowiązek.

mieszkańcy Olkusza
mieszkańcy Olkusza
5 lat temu

Panie pośle Osuch prosimy niech pan spowoduje aby kontrola rządowa CBA lub NIK sprawdziła gospodarność wodociągów/

Urzędnik
Urzędnik
5 lat temu

Za taką sytuację w wodociągach biorą odpowiedzialność burmistrz Bukowna,wójt Bolesławia,wójt gminy Klucze.

Znawca Tematu
Znawca Tematu
5 lat temu

[quote name=”Romuald”]Gdyby prezes i w-ce prezes byli ludźmi honoru i mieli chociaż odrobinę pozytywnego spojrzenia, to obaj już dawno złożyliby wypowiedzenia. Pana prezesa do Olkusza za czyimś przyzwoleniem przywiózł Sarecki, a pan Rzepka wstawił rodzinnie swojego wice prezesa. Kochani, zacznijmy od Was uzdrawiać układy w Olkuszu, a nachapaliście się już, że wystarczy to wam do końca świata i o jeden dzień dłużej. Orłami nie jesteście, możecie okna otworzyć i przewietrzyć!!![/quote]
Romuald, chłopie nie ośmieszaj się. Obaj będą za chwilę w wieku „poborowym” i będą mieli ochronę przed emeryturą. I o to im chodziło. Zwolnisz ? – nie zwolnisz !. Liźnij trochę lektury z Kodeksu Pracy.

z.boku
z.boku
5 lat temu

[quote name=”Roman Piaśnik”]Do dziś dnia nikt z nas nie wie, z jakiego powodu woda płynąca z naszych kranów tak często ma zmieniony smak i zapach. [/quote]
Panie Romanie, niech się Pan już nie ośmiesza…

„Natomiast o tym, że woda będzie chlorowana do czasu przełączenia sieci na nowe źródła, tj. zaraz po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży wiemy od lutego. Taką decyzję podjęliśmy razem tj. wszyscy Wspólnicy Spółki (Olkusz też), Zarząd PWiK oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu. W tak gorącym czasie należy ograniczyć ryzyko ewentualnego zanieczyszczenia wody i możliwości zatruć zbiorowych, ale o tym trzeba umieć i mieć odwagę powiedzieć Mieszkańcom.”

źródło: http://przeglad.olkuski.pl/index.php/artykuly/aktualnosci/14038-szanowni-czytelnicy-mieszkancy-gmin-olkusz-klucze-bukowno-i-boleslaw

Romuald
Romuald
5 lat temu

Gdyby prezes i w-ce prezes byli ludźmi honoru i mieli chociaż odrobinę pozytywnego spojrzenia, to obaj już dawno złożyliby wypowiedzenia. Pana prezesa do Olkusza za czyimś przyzwoleniem przywiózł Sarecki, a pan Rzepka wstawił rodzinnie swojego wice prezesa. Kochani, zacznijmy od Was uzdrawiać układy w Olkuszu, a nachapaliście się już, że wystarczy to wam do końca świata i o jeden dzień dłużej. Orłami nie jesteście, możecie okna otworzyć i przewietrzyć!!!

baca
baca
5 lat temu

Po co przyjęto do pracy do wodociągów pana Kwaśniewskiego i ile dano mu kasy. Czy to prawda, że stworzono dla niego specjalny dział

Mieszkaniec Bolesław
Mieszkaniec Bolesław
5 lat temu

Dlaczego nasz wójt gminy Bolesław nie zabiera publicznie głosu i nie walczy o niższe ceny wody i ścieków.

Młody
Młody
5 lat temu

[quote name=”P X T”]Opłaty są wzbogacane dodatkami dla mnie bez sensu. Cena wody, no dobra, ale jakieś śmieszne abonamenty? A to za licznik główny, za subliczniki jeśli się pobiera wodę w jedną stronę, które mają zapewne zniechęcać do ich zakładania, a po co abonament za łącze kanalizacyjne? Przecież nie wystarczy opłata za ścieki? To może jeszcze wprowadzić jakieś jeszcze dodatkowe? Np abonament za każdą studzienkę rewizyjną, albo abonament za zawory, połączenia kolanowe czy rozwidlenia? Pytałem po co te abonamenty jakaś pani inkasentka wyjaśniła mi, że to za gotowość ekipy do przetknięcia kanalizacji w razie wystąpienia zatorów. No jeśli ludzie wrzucają podpaski czy pampersy do kanalizacji to powinno się tylko tych obciążyć i to surowo a przecież bieg kanalizacji idzie od cieńszych do grubszych rur a nie odwrotnie, więc zlokalizowanie winowajcy powinno się udać prędzej czy później- zwłaszcza gdy taka sytuacja się powtarza w jakimś rejonie.[/quote]

Takim sposobem zarząd wodociągów obniży cenę za wodę i kanalizację do najniższej w województwie, tylko że będzie ona stanowić 25 % rachunku a reszta to będą opłaty stałe, abonamentowe, dystrybucyjne, podłączeniowe i specjalne …

P X T
P X T
5 lat temu

Opłaty są wzbogacane dodatkami dla mnie bez sensu. Cena wody, no dobra, ale jakieś śmieszne abonamenty? A to za licznik główny, za subliczniki jeśli się pobiera wodę w jedną stronę, które mają zapewne zniechęcać do ich zakładania, a po co abonament za łącze kanalizacyjne? Przecież nie wystarczy opłata za ścieki? To może jeszcze wprowadzić jakieś jeszcze dodatkowe? Np abonament za każdą studzienkę rewizyjną, albo abonament za zawory, połączenia kolanowe czy rozwidlenia? Pytałem po co te abonamenty jakaś pani inkasentka wyjaśniła mi, że to za gotowość ekipy do przetknięcia kanalizacji w razie wystąpienia zatorów. No jeśli ludzie wrzucają podpaski czy pampersy do kanalizacji to powinno się tylko tych obciążyć i to surowo a przecież bieg kanalizacji idzie od cieńszych do grubszych rur a nie odwrotnie, więc zlokalizowanie winowajcy powinno się udać prędzej czy później- zwłaszcza gdy taka sytuacja się powtarza w jakimś rejonie.

tomasz 81
tomasz 81
5 lat temu

Mam taką delikatną prośbę, żeby gmina i wodociągi nie prały brudów publicznie i na łamach mediów bo i tak jak wejdzie się do jednej czy drugiej instytucji to na tabliczkach licznych gabinetów powtarzają się te same nazwiska ( może zbieg okoliczności? 😛 ) , zaprzestania artykułów sponsorowanych itd. bo na końcu i tak zapłaci za to wszystko bogu ducha winny poczciwy Kowalski czyt. podatnik 😆 😆 😆 😆

odbiorca wody
odbiorca wody
5 lat temu

Mnie jako odbiorcy wody nie obchodzą te ich walki na słowa…
Mnie obchodzi CENA WODY !!! Biorę rachunek do ręki i widzę że woda jest prawie najdroższa w Małopolsce!!! Kiedyś dawniej płaciłem 100-150 zł a dziś 200-250 zł….
Woda i ścieki w Olkuszu są prawie 3 razy droższe niż w Miechowie !!!

Pytania do Prezesa wodociągów:
1. Jakie działania poczyniliście żeby woda była tańsza i ile milionów udało się zaoszczędzić?
5? 10? 15? ile ? bo gdyby zredukować zatrudnienie o 30% i każdemu pracownikowi obciąć pensję o 500 zł to udało by się oszczędzić grube miliony złotych i obniżyć cenę wody….
Dlaczego tego nie zrobicie? Bo uważacie że „3250 zł TO NIE KOKOSY”? 😀
Dla was pewnie nie, ale dla biednych ludzi którzy płacą drogo za wodę 250 zł miesięcznie to są KOKOSY 😆 😀

cóż…bogaty biednego nie zrozumie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Młody
Młody
5 lat temu

[quote name=”Jurand ze Spychowa”][quote name=”Mieszkaniec Olkusza”]Zarząd wodociągów Pan Prezes Szylko i V-Ce Prezes Pan Kajda powinni odejśc z zajmowanych stanowisk.[/quote]
No to spróbuj ich odwołać Mieszkańcu Olkusza jak jesteś taki bohater. Statut jest tak skonstruowany od początku czyli od kilkunastu lat, że są nie do ruszenia mądralo. I na pewno nie Burmistrz Piaśnik go podpisał. Żeby nastąpiły szeroko idące zmiany muszą się zgodzić wszyscy udziałowcy.[/quote]

Problem jest w tym że sensowne propozycje należy przygotować i przedstawić wszystkim udziałowcom a pisanie nic nie wnoszących, markujących działanie, denerwujących Olkuszan atrykułów to „gonienie króliczka” i akceptacja obecnego układu …

Jakow Jakowlew
Jakow Jakowlew
5 lat temu

[quote name=”Ruchspolecznyolkusza”]Bo burmistrzem jest Roman Piasnik , przy normalnym burmistrzu , w Olkuszu można by było wiele zrobić , nie ujmując nikomu i niczego proszę porównać możliwości, nie tylko intelektualne ,Kmity i Piasnika , otoczenie dzisiejszego burmistrza nie jest w stanie nic zrobic i doskonale zdaje sobie z tego sprawę , a wypisywanie artykułów sponsorowanych juz Olkuszanie nie kupują , uważają to tylko i wyłącznie za nieudolność i trwanie przy władzy za wszelka cenę ,oczywiście za nasze piniądze .dlaczego o tym pisze ?, bo myśle ze powinnismy zaprosić do debaty o przyszłości Olkusza tych wszystkich którzy ubiegali sie bądź bedą ubiegać sie o fotel burmistrza , zobaczylibyśmy komu powierzyliśmy miasto i komu powierzyć chcemy w najbliższych wyborach , mogłaby sie ona odbyć na olkuskim rynku , tak uważa znakomita większość mieszkańców naszego miasta i gminy ,[/quote]
A ta „znakomita większość” to paru młodych populistów, łasych na stanowiska, o które zabiegali po wyborach ale, że są gołodupcami nic nie wskórali. Stroszą piórka, chcą wszystko ubrać w obietnice i ładne słówka a doświadczenia i pomysłów to z książek się uczą bo jak 30-letni szczyl chce ludziom w średnim wieku i starszym układać życie nic o nim nie wiedząc. Do roboty dzieciaki a za 10 lat może wam się coś w tym mieście uda.

Ruchspolecznyolkusza
Ruchspolecznyolkusza
5 lat temu

Bo burmistrzem jest Roman Piasnik , przy normalnym burmistrzu , w Olkuszu można by było wiele zrobić , wielka tragedia jest sposób zarządzania a właściwie jego brak , nie ujmując nikomu i niczego proszę porównać możliwości, nie tylko intelektualne ,Kmity i Piasnika , otoczenie dzisiejszego burmistrza nie jest w stanie nic zrobic i doskonale zdaje sobie z tego sprawę , a wypisywanie artykułów sponsorowanych juz Olkuszanie nie kupują , uważają to tylko i wyłącznie za nieudolność i trwanie przy władzy za wszelka cenę ,oczywiście za nasze piniądze .dlaczego o tym pisze ?, bo myśle ze powinnismy zaprosić do debaty o przyszłości Olkusza tych wszystkich którzy ubiegali sie bądź bedą ubiegać sie o fotel burmistrza , zobaczylibyśmy komu powierzyliśmy miasto i komu powierzyć chcemy w najbliższych wyborach , mogłaby sie ona odbyć na olkuskim rynku , tak uważa znakomita większość mieszkańców naszego miasta i gminy ,

Czerwony... Autobus
Czerwony... Autobus
5 lat temu

[quote name=”Wierzę w konkursy”][quote name=”Strażnik”]To co ja się orientuję komendant Marek Lasek to dopiero za 3 konkursem został wybrany komendantem Straży Miejskiej.[/quote]
Kolega do kolegi: startuj bo i tak nikogo nie wybierzemy.
– pieprzysz. Drugi raz: sortuj bo i tak nikogo nie wybierzemy. Trzeci raz: – no dobra…[/quote]
A Kmita w ZKGKM pojawił się też z konkursu… uciszania rady 😀