herb olkusza

Ogłoszenie UMiG Olkusz
Z wielkim zdziwieniem przyjąłem zeszłotygodniową odpowiedź Zarządu i Pracowników Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji na mój list otwarty dotyczący drogiej wody i ścieków oraz moich wątpliwości, co do gospodarowania groszem publicznym. Jak się okazuje, nie jestem odosobniony w swojej opinii, bo odczucia Mieszkańców, z którymi miałem możliwość w ostatnich dniach rozmawiać, są bardzo podobne.
Podkreślę raz jeszcze – moją intencją jako burmistrza Gminy Olkusz jest bronić interesu Mieszkańców, czyli klientów PWiK Sp. z o.o. w Olkuszu. Zostałem wybrany na burmistrza Miasta i Gminy Olkusz po to, żeby bronić interesu każdego obywatela, a nie grup interesów. Domagam się i będę w dalszym ciągu się domagał: konkretnych działań oszczędnościowych, optymalizacji zatrudnienia w Przedsiębiorstwie, obniżenia cen wody i ścieków oraz rzetelnej informacji.

Dotychczas moje żądania i apele pozostały bez echa – ze strony Zarządu Wodociągów oraz pozostałych udziałowców, w mojej ocenie biernie przyglądających się temu, jak rachunki za wodę mieszkańców i przedsiębiorców z naszego regionu systematycznie rosną, a jakość wody wyraźnie pozostawia wiele do życzenia. Do dziś dnia nikt z nas nie wie, z jakiego powodu woda płynąca z naszych kranów tak często ma zmieniony smak i zapach. Mieszkańcy płacą jedne z najwyższych w Polsce stawek za wodę i ścieki, a pomimo tego do przygotowywania posiłków nierzadko zmuszeni są kupować wodę źródlaną w butelkach. Czy taka sytuacja jest normalna i jest dla niej usprawiedliwienie? Czy jako burmistrz mam ją akceptować?

Ponadto nikt nie chce zauważyć, że nawet słowem nie wspomina się o przedsiębiorcach, którzy działają na terenie naszej gminy. Dla obecnych i przyszłych inwestorów jest ważny nie tylko dostęp do infrastruktury, ale również koszty związane ze zużyciem wody i odprowadzeniem ścieków. Każdy potrafi sobie sam odpowiedzieć na pytanie, czy wysokie koszty w tym zakresie są zaletą gminy, która chce się rozwijać i być atrakcyjnym obszarem dla kolejnych inwestycji, czy wręcz przeciwnie.
Zeszłotygodniowa wypowiedź PWiK Sp. z o.o. nie zawierała również żadnych informacji na temat prowadzonych działań oszczędnościowych Przedsiębiorstwa. Zarząd nie rozwiał moich wątpliwości dotyczących zatrudnienia, które według mojego rozeznania wynosi około 230 osób. Transparentność procesów rekrutacji w Przedsiębiorstwie budzi zastrzeżenia wśród Mieszkańców. Jestem także pewien, że przeprowadzone niedawno inwestycje, w tym zakupiony nowoczesny sprzęt, powinny generować oszczędności w Wodociągach, z optymalizacją zatrudnienia włącznie. Mam wrażenie, że i tego nikt nie bierze pod uwagę.

Niestety nie są dla mnie wiarygodne argumenty, które przytaczają Wodociągi w odpowiedzi na moje zarzuty. Przykładowo przez Zarząd została podana informacja, że w ramach przeszło 5,6 mln zł przeznaczonych na Jednostkę Realizującą Projekt „Porządkowanie gospodarki ściekowej w zlewni Białej Przemszy na terenach gmin: Olkusz, Bukowno, Bolesław i Klucze” (która składała się z 10 pracowników Wodociągów), „tylko ok. 2,7 mln zł” stanowiły wynagrodzenia dla tychże pracowników. Tymczasem z przekazanej dokumentacji wynika, że było to 3,5 mln zł. Takie rozbieżności nie wzbudzają zaufania. Do tej pory nie wiem, na co konkretnie wydatkowano pozostałą kwotę ze wspomnianych 5,6 mln zł. Czy to takie dziwne, że tego typu nieścisłości wzbudzają mój niepokój i chcę dotrzeć do prawdy?

W tekście opublikowanym w zeszłym tygodniu na łamach „Przeglądu Olkuskiego” Wodociągi dziękują kurtuazyjnie Olkuszowi i innym jednostkom samorządowym za współpracę. Jako burmistrz Olkusza, bardzo chciałbym kiedyś powiedzieć to samo bez kurtuazji i podziękować w imieniu Mieszkańców za dobre usługi w przyzwoitej cenie. Póki co oczekuję na możliwie szybką restrukturyzację olkuskich Wodociągów, program oszczędnościowy, a przede wszystkim nieobarczanie Mieszkańców i przedsiębiorców tak wysokimi kosztami wody i ścieków.

Tytuł artykułu skierowanego do mnie brzmiał: „Nie tędy droga Panie Burmistrzu…”. Ja też mogę napisać: nie tędy droga, olkuskie Wodociągi. Jednak póki co droga, to jest u nas woda.

Roman Piaśnik 
Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz

104
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
104 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
DżepettoFAN FAN TUPLIPANHyatwqeyuer8wqzkgkm Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wodzianka
wodzianka

„Do tej pory nie wiem, na co konkretnie wydatkowano pozostałą kwotę ze wspomnianych 5,6 mln zł.”

Panie Piaśnik ma pan wszystkie narzędzie kontrolne żeby takie rzeczy sprawdzić. już prawie połowa kadencji a na koncie udanych inwestycji ma pan tylko chodniki i wydział propagandy

misiek4444
misiek4444

[quote name=”wodzianka”]”Do tej pory nie wiem, na co konkretnie wydatkowano pozostałą kwotę ze wspomnianych 5,6 mln zł.”

Panie Piaśnik ma pan wszystkie narzędzie kontrolne żeby takie rzeczy sprawdzić. już prawie połowa kadencji a na koncie udanych inwestycji ma pan tylko chodniki i wydział propagandy[/quote]

Tylko jeden burmistrz ma odwagę patrzeć na ręce Wodociągom ale widze, że tobie to nie pasuje. Informacje od wodociągow są rozbieżne, więc jakie narzędzia ma burmistrz? Jeśli wszyscy udziałowcy się za to towarzystwo nie wezmą, to nic z tego nie bedzie, a my dalej bedziemy słono płacić za wodę. Panie burmistrzu – mieszkańcy są z Panem!

MarekM
MarekM

Dlaczego pod artykułem zamieszczonym przez Wodociągi, nie można było dać komentarza?
Jako były pracownik mógłbym coś powiedzieć, ale czy coś to zmieni?. Obecni pracownicy nie pisną słowa, bo się boją prezesa. Powiedzmy prawdę, według mnie żadna instytucja na terenie powiatu nie ma tak wysokich płac jak są w Wodociągach.

Młody
Młody

Czytając dotychczasowe artykuły i komentarze wiem że wodociągi to taka olkuska „La Cosa Nostra” – mafia, pobierająca od swoich klientów, przy okazji opłat za wodę i kanalizację, wysoki haracz na astronomiczne wynagrodzenie dla zarządu, jakieś nagrody jubileuszowe w niewyobrażalnej wysokości siedmiokrotnego wynagrodzenia pozwalające na kupno co 5 lat nowego samochodu dla pracownika a limuzyny dla prezesa, na płace dla połowy zbędnej kadry z polecenia władz, koneksji lub układu zatrudnionej, na przesadnie drogo realizowane partacko inwestycje … ale nie mogę zrozumieć dlaczego burmistrz jako właściciel bo główny udziałowiec tej spółki mający dostęp do wszystkich danych spółki poprzez przedstawiciela w radzie nadzorczej,… Czytaj więcej »

PXT
PXT

[quote name=”MarekM”]Dlaczego pod artykułem zamieszczonym przez Wodociągi, nie można było dać komentarza?Jako były pracownik mógłbym coś powiedzieć, ale czy coś to zmieni?. Obecni pracownicy nie pisną słowa, bo się boją prezesa. Powiedzmy prawdę, według mnie żadna instytucja na terenie powiatu nie ma tak wysokich płac jak są w Wodociągach.[/quote]Jeśli znasz więcej informacji to zachęcam do ich zamieszczenia, oczywiście pod warunkiem, że są prawdziwe. Zapewniam Cię że Internet jest skutecznym orężem, może spowodować krzywdy, trzeba o tym pamiętać, ale też może rozwalić najpotężniejsze mafie, których „tradycyjnymi” sposobami nie sposób nawet drgnąć.Tajemnice Poliszynela raczej umacniają mafie, może je pokonać tylko naga prawda… Czytaj więcej »

frankiewicz
frankiewicz

Artykułu sponsorowane powinny być “mostem” między Burmistrzem, a mieszkańcami. Na tą chwilę żaden z artykułów Piaśnika nie ma takiego wydźwięku. Są to artykuły które mają znaczenie polityczne, prowadzą do jego PRYWATNYCH wojenek i przepychanek. Moim zdaniem takie wydawanie pieniędzy jest sprzeczne z prawem. A dlatego sprzeczne z prawem ponieważ moim zdaniem są w nim zawarte kłamstwa, półprawdny, zwykły mobbing na zarządzie i pracownikach którzy są zastraszani. Pieniądze podatników nie mogą być w taki sposób wydawane. Pana praca na tym nie polega. Drugą sprawą jest to że zamieszczenie każdego artykułu kosztuje tygodniowo kilkaset złotych do tego trzeba policzyć czas poświęcony na… Czytaj więcej »

MarcinK.
MarcinK.

[quote name=”frankiewicz”]Artykułu sponsorowane powinny być “mostem” między Burmistrzem, a mieszkańcami. Na tą chwilę żaden z artykułów Piaśnika nie ma takiego wydźwięku. Są to artykuły które mają znaczenie polityczne, prowadzą do jego PRYWATNYCH wojenek i przepychanek. Moim zdaniem takie wydawanie pieniędzy jest sprzeczne z prawem. A dlatego sprzeczne z prawem ponieważ moim zdaniem są w nim zawarte kłamstwa, półprawdny, zwykły mobbing na zarządzie i pracownikach którzy są zastraszani. Pieniądze podatników nie mogą być w taki sposób wydawane. Pana praca na tym nie polega. Drugą sprawą jest to że zamieszczenie każdego artykułu kosztuje tygodniowo kilkaset złotych do tego trzeba policzyć czas poświęcony… Czytaj więcej »

...
...

[quote name=”MarcinK.”]Przynajmniej wiemy, co w trawie piszczy. Ja tam nie widze wydzwieku politycznego tylko dbanie o NAS!!! Mieszkańców. Bo nie wiem jak ty, ale ja płacę za wodę i ścieki. 200 zł każdego miesiaca![/quote]
Czyli wygląda to jakbyś był właścicielem łaźni miejskiej, albo myjni samochodowej. 😉

przedsiębiorca
przedsiębiorca

jakie to ma znaczenie kim kto jest, płaci tak jak inni dużo, dzięki tym informacją burmistrza wiemy co sie dzieje

frankiewicz
frankiewicz

OK. Rozumiem Cię. Tylko czy na tym polega praca Burmistrza? czy oczekujemy tego od Piasnika? Wytłumacz mi w jaki sposób pisanie artykuł ma realnie wpłynąć na zmniejszenie tych kosztów. Czy od tego że Piasnik popisze kłamstwa i będzie szczuć ludzi na ludzi to będziesz miał więcej pieniędzy w potrfelu? NIE. On próbuje tylko na siłę zmienić zarząd i potem ogłosić to w mediach. Po wpuszczeniu swoich ludzi okaże się że cena wody musi zostać, albo zrobi minimalną korektę pod publiczkę i będzie wtedy pisał artykuły na poprzedni zarząd, że przez decyzje poprzedników nic nie może zrobić, bo musi wypełnić pewne… Czytaj więcej »

garda
garda

Populiści którzy bronią wodociągi są napewno związani z układem którzy sięgają do kieszeni podatników-klientów PWiKa.

Miś
Miś

A dlaczego burmistrz nie napisze, że wsadził na kierownicze stanowisko swojego kolegę Kwaśniweskiego z całkiem sporą pensyjką.

frankiewicz
frankiewicz

nooooo właśnie GARDA, ciągle używa się słowa układy. Tylko nigdy to nie zostało wyjaśnione o co Piasnikowi chodzi ?? Bo jeśli chodzi mu o to że Rodzice starają się załatwić prace swoim dzieciom, albo jeden znajomy przekazuje informację o etacie drugiemu i to się nazywa układem, to znaczy że każda firma w polsce to jeden wielki układ…. Czyli takie same układy są w Olkuskim magistracie podlegającym pod Piasnika.

filozof
filozof

[quote name=”frankiewicz”]NIKT NIC NIE ZNALAZŁ to dlaczego Pan Burmistrz posuwa się do kolejnych oskarżeń? wszystkie te instytucje wykazały prawidłowości finansowe i prawne. Jeśli byłoby coś niezgodne z prawem to te wszystkie kontrole by tego nie wykazały ? Jedynie Burmistrz ma rację?[/quote] Masz rację. Droga woda jest zgodna z prawem….ale co z tego?Czy droga woda jest zgodna z interesem mieszkańców? Nie! czy mogła by być tańsza? TAK !Moim zdaniem burmistrz ma rację….zamiast 3250zł zarobki wystarczy obciąć do 2250zł i zwolnić połowę pracowników….po co tam zatrudniać aż 230 osób skoro kanalizacja już położona? Zwolnić 30% i ceny wody obniżyć o 30%…da się?… Czytaj więcej »

WróżkaPrawdęPowie
WróżkaPrawdęPowie

Roman chciałby mieć gazetę typu fakt albo fakty i mity :P.

frankiewicz
frankiewicz

Ad 1. 3250 zł to średnia pensja czyli kierownicy zarabiają koło 4000 zł, a pracownicy “podrzędni’ około 2500 zł. Czyli tak samo jak w urzędzie u Piasnika, tylko jedna różnica że w JRP obracali i byli odpowiedzialni za samy 200 milionów, a w urzędzie nawet czegoś takiego na oczy nie widzieli i nie rozumieją 3/4 dokumentów.Ad.2 nie da się zwolnić 30% pracowników ponieważ jest coś takiego jak BHP, Prawo Pracy. Pomyśl sobie żeby utrzymać jeden etat na 3 zmiany trzeba zatrudnić 5,5 pracownika. Wodociągach jest kilkanaście takich etatów ponieważ muszą cały czas utrzymać ruch. Żeby zabezpieczyć 15 etatów trzeba zatrudnić 82… Czytaj więcej »

EMI
EMI

Układ nie może się pogodzić że mieszkańcy się dowiedzieli jak działają olkuskie wodociągi że burmistrz Olkusza pokazał prawdę…..

filozof
filozof

230 osób pracuje w wodociągach x 3250 zł(średnie wynagrodzenie) = 747 500 zł. miesięcznie na pensje x 12 miesięcy = 8 970 000 zł . rocznie.ok. 9 milionów rocznie idzie na pensyjki….A gdyby zmniejszyć zarobki do 2250 zł i zwolnić 1/3 pracowników to by rocznie oszczędzili….no ile? zagadka dnia 😆 230-30% = 153 pracowników. x 2250zł (średnia) = 344 250zł. miesięcznie x 12 miesięcy = 4 131 000 zł. – tyle rocznie by wydawali po zwolnieniach 30% pracowników i obniżce płacy do 2250zł. 8 970 000 zł .- 4 131 000 zł = 4 839 000 zł . Rozwiązanie zagadki:… Czytaj więcej »

frankiewicz
frankiewicz

filozofFILOZOF weź przeczytaj artykuł dokładnie albo sie nie odzywaj.
3250 zł to średnia pensja w JRP – burmistrz im zarzucał że zarabiają po 5000 zł ale się pomylił.
Średnia pensja w wodociągach jest dużo niższa i zaczyna się od 1500 zł na rękę! a pracownik fizyczny z kilkunastoletnim stażem zarabia 2000 – 2600 zł z dodatkami! Więc nie wiem czy to takie ogromne stawki.
Jeśli chcesz zwolnić z wodociągów 80 ludzi i obniżyć im pensje, a z tego powodu odejdą najlepsi pracownicy to jak Ty sobie wyobrażasz prosperowanie przedsiębiorstwa/dostarczanie wody/prace konserwacyjne/prace podłączeniowe/prace biurowe i przede wszystkim inwestycyjne.

filozof
filozof

„zaangażowanie 6,5 etatów w ciągu tych 8 lat, to średnie wynagrodzenie pracownika wynosiło ok. 3,25 tys. zł netto”

aaaaa przepraszam……3250 zł to chyba średnie wynagrodzenie 6,5 etatów nie średnie wszystkich 230 pracowników więc chyba źle policzyłem…:)
ale gdyby zredukować zatrudnienie i obniżyć zarobki to i tak ileś by się dało oszczędzić 😆

Młody
Młody

[quote name=”filozof”]230 osób pracuje w wodociągach x 3250 zł(średnie wynagrodzenie) = 747 500 zł. miesięcznie na pensje x 12 miesięcy = 8 970 000 zł . rocznie.ok. 9 milionów rocznie idzie na pensyjki….A gdyby zmniejszyć zarobki do 2250 zł i zwolnić 1/3 pracowników to by rocznie oszczędzili….no ile? zagadka dnia 😆 230-30% = 153 pracowników. x 2250zł (średnia) = 344 250zł. miesięcznie x 12 miesięcy = 4 131 000 zł. – tyle rocznie by wydawali po zwolnieniach 30% pracowników i obniżce płacy do 2250zł. 8 970 000 zł .- 4 131 000 zł = 4 839 000 zł . Rozwiązanie… Czytaj więcej »

filozof
filozof

Najlepszych bym zatrzymał i im dobrze płacił…zgoda…..ale najlepszych 10-20 …
a z 230 osób bym zwolnił 50-60:)

frankiewicz
frankiewicz

ale przecież redukują zatrudnienie. Tylko nie piszą o tym wszem i w obec jak Piaśnik jak zwolni 2 osoby. Był duży projekt do realizacji to zatrudnili osoby. Projekt się kończy więc schodzą z zatrudnienia.. A też nie da się wejść do zakładu i jeb…..ąć drzwiami i powiedzieć – dzisiaj zwalniam 40 osób. Przecież to też są ludzie, mają jakieś umowy/wykonują pewne zadania (chyba Młody o tym zapomniał, bo w każdej firmie powinni mieć zabezpieczone ..” a do tego każde stanowisko pracy to ubrania robocze, szkodliwe albo biurko, komputer, zimą ogrzewanie, latem napoje, itd…. – jesli Ty tak nie masz to… Czytaj więcej »

TB
TB

Czy te 3250zł dla wybranych pracowników to jest ekstra kasa , poza zasadniczym wynagrodzeniem?
Wygląda na to, że tak właśnie jest. A czy zakresu tych obowiązków nie mają w angażu, czy siedzieli w pracy w nadgodzinach?

??
??

jak pracowali w jednostce to w wodociagach powinni miec urlop bezpłatny, no bo inaczej to brali wynagrodzenie x 2

filozof
filozof

[quote name=”frankiewicz”]filozofFILOZOF weź przeczytaj artykuł dokładnie albo sie nie odzywaj. 3250 zł to średnia pensja w JRP – burmistrz im zarzucał że zarabiają po 5000 zł ale się pomylił.Średnia pensja w wodociągach jest dużo niższa i zaczyna się od 1500 zł na rękę! a pracownik fizyczny z kilkunastoletnim stażem zarabia 2000 – 2600 zł z dodatkami! Więc nie wiem czy to takie ogromne stawki. Jeśli chcesz zwolnić z wodociągów 80 ludzi i obniżyć im pensje, a z tego powodu odejdą najlepsi pracownicy to jak Ty sobie wyobrażasz prosperowanie przedsiębiorstwa/dostarczanie wody/prace konserwacyjne/prace podłączeniowe/prace biurowe i przede wszystkim inwestycyjne.[/quote] prace konserwacyjne można zlecić firmom… Czytaj więcej »

frankiewicz
frankiewicz

1. to mnie zastanawia czemu o tym nikt nie pisze jak wiele zostało zrobione za te pieniądze i jak wielkie kary groziłyby gminie jesli by nie skanalizowała gminy olkusz itd… ?
2. skąd by olkusz miał wode po zamknięciu kopalni ? jaki piaśnik miałby na to plan ? ściągać wodę ze śląska ? koszty inwestycji byłyby niewyobrażalne.
Ciekaw jestem odpowiedzi Piasnika na te pytania. Musiałbym wziąć kredyty na te inwestycje i dopiero woda i ścieki by kosztowały, a jakiś kolejnych inwestycji doczekalibyśmy się chyba w 2040 roku.

Młody
Młody

[quote name=”frankiewicz”]ale przecież redukują zatrudnienie. Tylko nie piszą o tym wszem i w obec jak Piaśnik jak zwolni 2 osoby. Był duży projekt do realizacji to zatrudnili osoby. Projekt się kończy więc schodzą z zatrudnienia.. A też nie da się wejść do zakładu i jeb…..ąć drzwiami i powiedzieć – dzisiaj zwalniam 40 osób. Przecież to też są ludzie, mają jakieś umowy/wykonują pewne zadania (chyba Młody o tym zapomniał, bo w każdej firmie powinni mieć zabezpieczone ..” a do tego każde stanowisko pracy to ubrania robocze, szkodliwe albo biurko, komputer, zimą ogrzewanie, latem napoje, itd…. – jesli Ty tak nie masz… Czytaj więcej »

filozof
filozof

[quote name=”frankiewicz”]A też nie da się wejść do zakładu i jeb…..ąć drzwiami i powiedzieć – dzisiaj zwalniam 40 osób. Przecież to też są ludzie, mają jakieś umowy/wykonują pewne zadania[/quote] Nikt nie mówi o zwalnianiu z dnia na dzień tylko z wypowiedzeniem 3 miesięcznym żeby nie zostali bez środków do życia….po 3 miesiącach zasiłek dla bezrobotnych jest 850zł przez 6 miesięcy…do tego odprawa 3 miesięczna pensja….więc nie mają o co płakać… 😉 A dlaczego biedna rodzina z trojgiem dzieci dawniej płaciła za wodę 100 zł a teraz ma płacić 150-200 zł? za jakie grzechy mają utrzymywać to towarzystwo wzajemnej adoracji? Najdroższa… Czytaj więcej »

frankiewicz
frankiewicz

filozof może —- ale żeby coś ustalić to trzeba się spotykać i dyskutować i coś uzgadniać. Jak Piaśnik podobno nawet nie przyszedł na wybory zarządu do wodociągów tylko wysłał swoją zastępczynie…..Poprostu trzeba powiedzieć po męsku. Wybrali mnie, chcę zrobić to i to dla mieszkańców, druga strona przedstawia jakie są możliwości i się ustala jakieś fakty i plan działania na pare lat. Jeśli zarząd nie realizuje pewnych założeń z powodu nazwijmy to „nie bo nie” to wtedy się go zwalnia bo Piaśnik odpowiada za Miasto. A jak się zaczyna kandencje od zwalniania ludzi bez powodu i przez dwa lata prowadzi dyskusję… Czytaj więcej »

frankiewicz
frankiewicz

filozof – tylko to co piszemy powinno być pokryte FAKTAMI i OBLICZENIAMI. Może się porostu inaczej nie da. Zakładacie od razu że w wodociągach pracują nadludzie, cena wody jest z premedytacją tak wysoka z powodu że chcą dokuczyć olkuszaną. Że wszyscy są nieudacznikami. fakty są: Piasnik niech nie pobiera podatku od wodociągów to zmnieszy cenę wody do 20 %, niech przestrzega prawa o przyłączać i ścieki tańsze do 40%. Wodociągi niech zrobią pewne oszczędności i uwierz mi że więcej z nich niż 5-10% nie wyciągniesz.. A cena wody nie jest najwyższe w małopolsce – jeszcze jej duuużo brakuje to pierwszego… Czytaj więcej »

Ulka
Ulka

Bardzo dobrze, że burmistrz głośno upomina się o zmiany w wodociągach. Niech czują oddech na plecach. Przez lata wszyscy milczeli a jak przyszedł taki jeden co się upomina o zmiany dla dobra mieszkańców to go populiści krytykują. Żądam aby ci co na początku kadencji głośno domagali się zmian w PWiK teraz się jasno określili bo inaczej to pomyślę, że zaczęli trzymać ze starym układem. Do roboty, niepełna piątka z dawnej szpitalnej.

Młody
Młody

Burmistrz krytykuje i stara się wszem i wobec oznajmiać że gdyby mógł decydować to woda i kanalizacja byłyby tańsze … podobnie krytykował temat płyt kamiennych i kostki granitowej ze starej płyty rynku a także problemy OTBS – u a jak już otrzymał kompetencje to ogon w tych tematach podkulił, zamilkł i udaje że nie ma sprawy … niedługo czeka go rozwiązanie problemu komunikacji w której namieszał a tego tematu nie da się podobnie nie pamiętać …

Miś - Gumiś
Miś - Gumiś

Dyskutujecie równie dobrze jak burmistrz pisze merytoryczne artykuły. Sięgnijcie do źródeł jak chcecie to analizować. Przedstawcie kilka merytorycznych argumentów i koniec. Póki co mam wrażenie, że osoby tutaj wypowiadajace się chciały by zamieszać w wiadrze… ale mają tylko łyżeczkę.

HenioGienio
HenioGienio

Roman znowu umieszcza bzdurne artykuły sponsorowane w przeglądzie z naszych podatków. Włodarz nawet nie potrafi przyciągać inwestorów do Olkusza. Ale atakować inne gminy o wodociągi to najlepiej mu wychodzi. Burmistrzu oszczędź już sobie wstydu i podaj się do dymisji .

Mistrz i Małgorzata
Mistrz i Małgorzata

Burmistrz ma chyba niefart: czego się czepi to jest afera i musi się potem tłumaczyć. Ten chłop powinien wnuki bawić a nie tłumaczyć się kolejnymi artykułami na koszt podatnika.

ayeika
ayeika

Burmistrza wybrała większość społeczeństwa w demokratycznych wyborach a wy tego nieudacznicy nie możecie zrozumieć. Wybory bezpośrednie i jednomandatowe to najlepszy sposób aby powstrzymać zapędy dyktatorskie i przynoszenia znajomych królika w teczce.

......
......

Dotychczasowe wpisy świadczą o tym, że zrobili je debile lub głupie małolaty ……… w Olkuszu nie ma innych? A gdzie Kmita, Osuch i jego pisiory ???

Alojzy bąbel
Alojzy bąbel

[quote name=”……”]Dotychczasowe wpisy świadczą o tym, że zrobili je debile lub głupie małolaty ……… w Olkuszu nie ma innych? A gdzie Kmita, Osuch i jego pisiory ???[/quote]
Kiedyś narzekali, że są w opozycji i niewiele mogą. Dzisiaj są w partii rządzącej i siedzą cicho bo widocznie niewiele potrafią :P.

Zorientowany
Zorientowany

Może wypowie się P. Ryszka iSarecki na temat sytuacji w wodociągach . Promotorzy Prezesa Wodociągów.

Janjan
Janjan

Na te 230 zatrudnionych ilu pracuje w kadrach?

Mieszkańcy
Mieszkańcy

Panie Prezesie Szylko ujawnij pan nazwiska tych 10 pracowników wodocciągów którzy zarobili 5,6mln to są nasze pieniądze mieszkańców klientów PWiKa.

Mirek
Mirek

Gdzie są pozostali udziałowcy wodociągów gmina Bukowno,gmina Bolesław,gmina Klucze.

Mieszkaniec Olkusza
Mieszkaniec Olkusza

Zarząd wodociągów Pan Prezes Szylko i V-Ce Prezes Pan Kajda powinni odejśc z zajmowanych stanowisk.

Jurand ze Spychowa
Jurand ze Spychowa

[quote name=”Mieszkaniec Olkusza”]Zarząd wodociągów Pan Prezes Szylko i V-Ce Prezes Pan Kajda powinni odejśc z zajmowanych stanowisk.[/quote]
No to spróbuj ich odwołać Mieszkańcu Olkusza jak jesteś taki bohater. Statut jest tak skonstruowany od początku czyli od kilkunastu lat, że są nie do ruszenia mądralo. I na pewno nie Burmistrz Piaśnik go podpisał. Żeby nastąpiły szeroko idące zmiany muszą się zgodzić wszyscy udziałowcy.

Miś
Miś

Jak widać to nie burmistrz Olkusza ustawia ludzi na stanowiska kierownicze w wodociągach tylko układ.

Zdeterminowany
Zdeterminowany

Tylko zdecydowany bunt mieszkańcow może doprowadzić do zmiany Zarządu w wodociągach.

hipokryzja
hipokryzja

[quote name=”Miś”]Jak widać to nie burmistrz Olkusza ustawia ludzi na stanowiska kierownicze w wodociągach tylko układ.[/quote]
A jaki układ spowodował,że były Starosta Olkuski i obecny radny miejski z listy Romana Piasnika pracuje w wodociągach ?

Antek
Antek

Radnego Kwaśniewskiego przyjął do pracy Prezes wodociągów Pan Szylko zgodnie ze swoimi kompetencjami.

oczywiste
oczywiste

[quote name=”Miś”]A dlaczego burmistrz nie napisze, że wsadził na kierownicze stanowisko swojego kolegę Kwaśniweskiego z całkiem sporą pensyjką.[/quote]

Swojego wsadzić na kierownicze stanowisko to nie układ, to kolesiostwo – prawda panie burmistrzu?