Konkurs „Mam zawód. Mam fantazję” organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego, Wydział Kształcenia Zawodowego w ramach Projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce jest dla uczniów Zespołu Szkół Nr 4 w Olkuszu potwierdzeniem zdobywania umiejętności zawodowych na najwyższym poziomie. Po ubiegłorocznych sukcesach ekipy budowlanej III Edycja Konkursu przyniosła zwycięstwo grupie stylistek z branży usługowej. Dużym wyróżnieniem, potwierdzającym doskonałe wyposażenie placówki była możliwość organizacji tej rywalizacji.

W progach „Budowlanki” zagościli uczniowie i opiekunowie sześciu małopolskich szkół ponadgimnazjalnych kształcących w zawodzie fryzjer i technik usług fryzjerskich. Profesjonalne Jury w składzie: Jolanta Cieślik, Magdalena Girek,Katarzyna Sokołowska oceniało fantazyjne plecionki oraz strzyżenie, makijaż i ubiór w tematycznej prezentacji „Wehikułem czasu w stylizacje przyszłości”, doceniając starania Dominiki Wojdyły, Aleksandry Prasełek, Katarzyny Komoniewskiej i modelki Marty Łaciak – uczennic technikum usług fryzjerskich naszej szkoły i przyznając im I miejsce. Ukoronowaniem imprezy było przejście modelek i stylistek po czerwonym dywanie w świetle jupiterów i błysków fleszy. 

 

Dziękujemy paniom Marzennie Wąs i Ewelinie Kowalczyk – opiekunom naszej drużyny, oraz olkuskim Klubom Fryzjersko – Kosmetycznym „Novy” za pomoc w organizacji i inspiracje.

Tekst: Paulina Polak, Zespół Szkół nr 4 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze