konkurs fryzjerski fot2

Odkąd Budowlanka stała się Budowlandią, czyli Fabryką Zawodów w różnych branżach o szkole słychać coraz więcej, a zainteresowanie nią nie słabnie pomimo niżu demograficznego. Jedną z ciekawszych inicjatyw jest Konkurs Fryzjerski „Młode Talenty” organizowany po raz drugi przez Panią Marzennę Wąs, nauczyciela przedmiotów zawodowych fryzjerskich i pracowni. Zgodnie z nazwą Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych uczniów Technikum Usług Fryzjerskich, którzy będą reprezentować szkołę w prestiżowych konkursach zewnętrznych, do których,  niewątpliwie należał projekt na szczeblu małopolskim: „Mam zawód. Mam fantazję”, gdzie Zespół Szkół Nr 4 zajął I miejsce. Warto dodać, że w Ogólnopolskim rankingu „Perspektyw” po względem zdawalności egzaminów zawodowych Budowlandia zajęła II miejsce po technikum fryzjerskim w Bydgoszczy. Na sukces szkoły ma wpływ współpraca z salonami fryzjerskimi: „NOVY” i „LOREAL” Pani Magdaleny Girek, warszawskim stylistą Piotrem Mazurkiewiczem oraz wizyty zawodoznawcze w ramach projektu: „Modernizacja kształcenia zawodowego”.
Szkolny Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: plecionka, fryzura awangardowa, fryzura ślubna. Konkurencje wymagały od uczestniczek sporego przygotowania. Przede wszystkim wyboru modelek do poszczególnych konkurencji oraz stworzenia wizji nie tylko fryzury, ale także stroju i dodatków. Jury w składzie: Magdalena Girek, Marida Zoń, Piotr Luks i Leszek Szatan oceniało zmagania uczestników pod kątem techniki wykonania fryzury, jej efektu końcowego, całości stylizacji (makijaż, fryzura, ubiór) oraz czystości pracy i stanowiska. W wyniku obrad przyznano następujące miejsca i wyróżnienia.

I miejsce – Patrycja Mosurek IId
II miejsce – Aleksandra Prasełek IIId
III miejsce – Milena Kowal IId

Wyróżnienia:
Za całość pracy – Aleksandra Mączka Id
Za konkurencję: plecionka – Aleksandra Strojna IIId
Za konkurencję: awangarda – Marlena Moś IId

Sponsorami wyjątkowo atrakcyjnych nagród byli: Pani Magdalena Girek właścicielka salonu „NOVY” oraz Panowie: Piotr Luks i Leszek Szatan prezesi Centrali Zaopatrzenia Technicznego w Olkuszu.

Tekst: ZS nr 4 w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze