egzamin oyama 2014

W ładnym stylu egzamin zdało ponad 50 dzieci i młodzieży z Jurajskiego Klubu Oyama Karate w Olkuszu – egzamin przeprowadził Shihan Andrzej Pierzchała 6 dan, który chwalił zdających oraz sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan za przygotowanie.

07.05.2014 roku w ZS Nr4 ( Budowlanka) odbył się egzamin na stopnie uczniowskie „kyu” przed Shihan Andrzejem Pierzchałą 6 dan z Krakowa – Dyrektor IKF ds. szkoleniowych (Mistrz Świata w KNOCKDAWN z Nowego Jorku, 94 rok). Grupa ponad 50 osób została przygotowana przez sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan, zdawały dzieci i młodzież z Powiatu Olkuskiego a także z Powiatu Krakowskiego.
 
Na wstępie Shihan A. Pierzchała przybliżył zdającym na czym polega egzamin i jak ważne jest ustawienie zgodne z posiadanym stopniem, czyli hierarchia, każdy musi znać swoje miejsce w szeregu z pokorą pracować nad sobą i wolnym równym tempem przemieszczać się do przodu. Takie poukładanie daje ogromną możliwość rozwoju, trzeba przypomnieć wszystkim młodym Karatekom, że jak chcesz, żeby szanowano Ciebie najpierw szanuj Innych.

Egzamin to wyjątkowy trening, gdzie mamy możliwość sprawdzenia siebie, możemy poczuć – przekonać się jaki postęp zrobiliśmy, poznać i ocenić swoje możliwości. Trzeba być przygotowanym, że egzaminator może nie nadać wyższego stopnia, lecz trzeba starać się o jak najlepsze wykonanie technik, umieć odpowiedzieć na zadane pytanie ,czy zademonstrować jak wchodzimy i wychodzimy z sali (etykieta Dojo), kto komu pierwszy podaje rękę. Wszyscy którzy mogli przystąpić do egzaminu – nie zawiedli, poważne potraktowanie wyzwania dało opanowanie, nie było przerażenia lecz pozytywne nastawienie. Systematyczne dynamiczne treningi dają wiarę w siebie i uczą, że coś co jeszcze nie dawno wydawało się niemożliwe teraz jest prostą techniką czy łatwą kombinacją.

Na wyróżnienie zasłużyli: 10 kyu- Emilia Jaszczyk, Jakub Skałbania, Patryk Pięta, Aleksandra Nawara, Kamil Kowalczyk.

9-J-Wiktoria Sujka, Bartłomiej Radwański, Natalia Stanisławska, Patryk Chochół, Maja Żuk, Krzysztof Wolski, Klaudia Czarnota, Emilia Kyzioł, Ewa Wcisło, Wojciech Wójcik, Mikołaj Knapczyk, Hubert Fira, Antoni Mielczarek, Marcel Pałka, Szymon Redel, Paweł Barczyk.

9-S-Marzena Knapczyk, Weronika Juras, Zofia Maciejewska, Amelia Barczyk.
8-J-Maria Swida, Oskar Wójcik, Miłosz Cmiel, Emil Rosikoń, Dawid Nieć.
8-S-Jakub Peciak, Magdalena Karpińska, Aleksander Wąs, Dawid Pałyga.
7-J-Natalia Stach, Julia Masternak, Jan Masternak, Anna Piechowicz.
7-S-Oskar Janawa, Szymon Banyś, Sylwester Szyler.
6-J-Karolina Pasek, Katarzyna Śliwoń,
6-S-Patrycja Gut.
6-S-Lena Pater.
3-J-Miłosz Milej, Kinga Kowal.
3-S-Weronika Furman.

Teraz przed nami MPP w Olkuszu 31.05.14 roku, a w czerwcu turniej w Kata.

Wszystkim gratulujemy zdanego egzaminu, OSU !!! 

Tekst: Kazimierz Skalniak

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze