ekoplast2015 3

Eko-Plast to konkurs organizowany od wielu lat przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Do udziału w nim zapraszani są uczniowie olkuskich szkół, zaś jego tematem przewodnim jest środowisko naturalne. Zainteresowanie dzieci i młodzieży problematyką przyrodniczego otoczenia człowieka stanowi jeden z głównych celów Eko-Plast. Prace uczestników powstają w siedzibie organizatora, czyli w Miejskim Domu Kultury, pod okiem instruktorów. Nie ma zatem wątpliwości, co do autorstwa rysunków. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się 26 marca i wiemy już którzy z utalentowanych plastycznie uczestników okazali się tym razem zwycięzcami.

Eko-Plast, jak co roku, przebiegał w dwóch turach. O godzinie 9.00 do rywalizacji przystąpili najmłodsi z piętnastu szkół podstawowych, a o godz. 12.30 reprezentanci wszystkich czterech olkuskich gimnazjów oraz uczniowie dwóch szkół ponadgimnazjalnych. Każda z placówek oświatowych mogła zgłosić do udziału w konkursie nie więcej niż czterech uczestników. Tradycyjnie najliczniej, tym razem przez sześćdziesięciu uczniów, reprezentowane były „podstawówki”. Zadany przez organizatora temat ich prac brzmiał „Pszczoła i ja”. Dwudziestu czterech gimnazjalistów oraz ich starszych koleżanek i kolegów otrzymało zadanie przedstawienia swych wyobrażeń nt. „Jak pięknie by mogło być, Ziemia jest wielką jabłonią”. Wszyscy tworzyli w technice pasteli.

ekoplast2015

Zanim rywalizujący o nagrody Eko-Plast 2015 chwycili za kredki, Beata Soboń przypomniała im zasady konkursu oraz wprowadziła w tegoroczne tematy. Dzięki krótkiej pogadance maluchy dowiedziały się, jak ważne dla życia na Ziemi są pszczoły. Gdy uczestnicy konkursu zakończyli swe rysunki do pracy przystąpiło jury składające się z artystek: Beaty Soboń – kierownik Działu Artystycznego oraz instruktorek MOK Klaudii Zub-Piechowicz i Wioletty Saroty-Stach. Po wnikliwej analizie prac i burzliwej dyskusji jury postanowiło przyznać w tym roku nagrodę, której dotychczas w tym konkursie nie było. Grand Prix Eko-Plast 2015 otrzymała Julia Matusiak ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Olkuszu.

W kategorii klas I-III szkół podstawowych dwie pierwsze nagrody zdobyli: Nikola Pacia z SP w Żuradzie, Liliana Wilk ze Świetlicy MOK w Żuradzie. Julia Ptaszek z SP w Zawadzie otrzymała drugą nagrodę, zaś dwie trzecie jury przyznało Natalii Kicie z SP w Osieku i Zofii Kucharskiej z SP w Żuradzie. Ponadto wyróżnieni zostali: Zuzanna Stach z SP w Zedermanie, Wiktor Cichocki z SP w Zawadzie, Kacper Pączek z SP w Zedermanie, Hanna Borkiewicz z SP nr 5 w Olkuszu oraz Emilia Rogal z SP w Braciejówce.

 

ekoplast2015 2

 

Najwyżej wśród uczniów klas IV–VI oceniono rysunek Katarzyny Jochymek z SP nr 1 w Olkuszu i Julia Zub z SP nr 6 w Olkuszu. Druga nagroda przypadła Alicji Chrost z SP nr 6 w Olkuszu. Jury uznało, że tak jak na pierwszą, tak również na trzecią nagrodę zasługują dwie prace, a ich autorkami są Martyna Białaś z SP nr 6 w Olkuszu i Kamila Przepiórka z SP nr 4 w Olkuszu. W tej kategorii wyróżnieni zostali: Maria Bigaj z PSP w Witeradowie, Wiktoria Kras z SP nr 10 w Olkuszu , Anna Barczyk z SP nr 9 w Olkuszu, Izabela Byczek z SP w Osieku, Alicja Waliłko z SP w Kosmolowie , Anna Gruca z SP nr 2 w Olkuszu, Katarzyna Tomsia z SP nr 4 w Olkuszu i Klaudia Kocjan z SP w Sienicznie.

W kategorii gimnazjów pierwszą nagrodę zdobyła Karolina Porębska z Gimnazjum nr 2 w Olkuszu,  drugą nagrodę przyznano Kamili Osmendzie z Gimnazjum nr 2 w Olkuszu, zaś trzecią nagrodę odbierze Aleksandra Kucia z Gimnazjum nr 4 w Olkuszu. Wyróżnieni zostały: Marcelina Curyło z Gimnazjum nr 4 w Olkuszu, Adrianna Banyś z Gimnazjum nr 1  w Olkuszu  i Paulina Doniec z Gimnazjum nr 2  w Olkuszu.

ekoplast2015 4

 W kategorii szkół średnich pierwszej nagrody jury nie przyznało, drugą zdobyła Maria Gęgotek z I LO w Olkuszu, zaś trzecią Anna Pilch z ZS nr 1 w Olkuszu. Ponadto Oliwia Pogodzik z I LO w Olkuszu.

Organizatorem Eko-Plast jest Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Wsparcia finansowego udziela rokrocznie Wydział Ochrony Środowiska i Terenów Rolnych Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Z ramienia organizatora nad całością konkursu czuwały Beata Soboń i Beata Nowak. Wernisaż wystawy i wręczenie nagród laureatom odbędzie się 20 kwietnia 2015 r. o godz. 11.00 w Miejskim Domu Kultury w Olkuszu.

MOK Olkusz

ekoplast2015 5

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jon
Jon
7 lat temu

Może mi ktoś przetłumaczyć dwa ostatnie posty?

JAN
JAN
7 lat temu

pani dyrektor slabo dobiera wykonawcow imprez……….sama wita sama zegna……….gdzie PANI NELA i chor UTW…………..mysli pani dyrektor ze dobrze zrobila ?????????????????????? WOLBROM SIE CIESZY a pani zmienia dyrygentow fe fe…………………………………KTO PANI POZWOLIL DECYDOWAC…………NAJLEPIEJ ZEBY IMPREZY ROBILI INNI a pani tylko przyklasnie…………..

aldona
aldona
7 lat temu

pani dyrektor domu kultury pracuje…………brak imprez tj operetka ,teatr .tych spiewakow drugi raz operetkowych to byl niewypal………glos slaby///////////pani dyrektor moze repertuar sciagnac od innych………..NAPRAWDE NIECH PANI ZAPRASZA ARTYSTOW Z PIERWSZEJ LIGI……………………

felik100
felik100
7 lat temu

Wogóle co po jest MOK jak nic nie dzieje tym w Olkuszu 🙂 😆

rolowanie
rolowanie
7 lat temu

MOK sobie sam o sobie pisze artykuły. Przecież o sobie nie może pisać źle, a piszącemu za to płaci i choćby jak było nie dobrze to piszący napisze, że jest wspaniale.

Olkusz-anek
Olkusz-anek
7 lat temu

[quote name=”Olkusz-anka”]
Swoją drogą to całkiem zabawne, jak po wyborach nagle przybyło artykułów na Przeglądzie o tym, jak to mok prężnie działa… Cóż za zbieg okoliczności ;)[/quote]
Może najpierw sprawdź na stronie samego MOK program imprez, a dopiero potem pisz takie farmazony. Konkurs Eko-plat organizowany jest już chyba od 15 lat. Ale dla niektórych to tylko skutek niedawnych wyborów.
Co do artykułów na Przeglądzie – sprawdź może autora. Wszystkie teskty opisujące wydarzenia są skopiowane ze strony MOK. Redaktorzy Przeglądu rzadko opisują samodzielnie wydarzenia w MOK, BWA czy MOSiR. A szkoda… Przeszkadza Ci ilość tekstów o działalności MOK? To może spójrz na ten problem z innej strony – widocznie coś się tam dzieje.
PS akcje charytatywne tylko MOK? A działania „Ekonomik pomaga” czy koncerty charytatywne Res sacra miser to za przeproszeniem co?

Olkusz-anka
Olkusz-anka
7 lat temu

[quote name=”keron”
Oj ma tu ktoś mocny apetycik na fotelik…[/quote]

Widzę że MOK ma niezłą klakę. Pani dyrektor siedzi na stołku, nie wiedzieć czemu, już od wielu wielu lat, a każdy z zewnątrz, kto miał z nią do czynienia, wie jak blokuje wiele z inicjatyw Olkuszan. Scena na rynku stoi pusta, mimo że wiele lokalnych zespołów chciało ją wykorzystać. Akcje charytatywne – tylko z ramienia mok. Wydarzenia artystyczne – również nie, bo to konkurencja dla moku. Tymczasem dyrektorka chyba zapomniała, że mok to nie jest jej prywatny interes, a własność wszystkich Olkuszan. I nie chodzi tu o „apetyt na fotelik” a o przewietrzenie budynku na wiosnę, bo powietrze już mocno stęchło. Bardzo bowiem dziwi, dlaczego z MOSiRem można współpracować, z BWA również, a jedynie MOK jakby zatrzymał się w poprzedniej epoce.

Swoją drogą to całkiem zabawne, jak po wyborach nagle przybyło artykułów na Przeglądzie o tym, jak to mok prężnie działa… Cóż za zbieg okoliczności 😉

luzak
luzak
7 lat temu

Wcześniej czy później te zmiany nastąpią. 20 lat bez zmian.

keron
keron
7 lat temu

[quote name=”norek”]Dyrekcja MOK do wymiany. Wybierzmy Zmiany, hasło p.burmistrza.[/quote]
Oj ma tu ktoś mocny apetycik na fotelik…

norek
norek
7 lat temu

Dyrekcja MOK do wymiany. Wybierzmy Zmiany, hasło p.burmistrza.