filmowe halloween

Halloween to zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych. Obchodzony jest w wielu krajach całego świata w wigilię Wszystkich Świętych. Ten amerykański zwyczaj dotarł także do Polski i stał się inspiracją dla różnych imprez i pomysłów.

Niektórzy ozdabiają swoje domy, inni stawiają na zabawy taneczne, są jednak także i tacy, którzy wybierają seanse kinowe. W tym roku trzy Miejskie Ośrodki Kultury proponują maratony filmowe z klasykami horrorów.

Już w piątek, 28 października o godz. 20.15 w wolbromskim kinie „Radość” zostanie wyświetlony film pt.: „Kiedy gasną światła”. Półtorej godziny później publiczność zobaczy „Egzorcystę”.

Dzień później maraton horrorów odbędzie się w olkuskim kinie „Zbyszek”. Tam do dwóch filmów, które pokaże również dzień wcześniej Wolbrom, dołączy „Szubienica”. Początek kinowej nocy filmowej punktualnie o godz. 22.00. Wejściówki w cenie 25 zł są dostępne w kasie biletowej MOK oraz internetowym systemie sprzedaży biletów na stronie www.kino.olkusz.pl.

Na niedzielę filmowy halloween zaplanowali natomiast pracownicy bukowieńskiego MOK-u. Tam, w sali widowiskowej przy ul. Kolejowej wyświetlone zostaną dwa filmy grozy: „Obecność” oraz „Dom woskowych ciał”. Publiczność może liczyć na blisko 250 minut kinowych emocji.

Cukierek, albo psikus? Nie… Film!

Fot. pixabay.com

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
pierre Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pierre
pierre

Ale że Pan się daje ubrać w takie historie, panie Piotrze…..pobudka!!!!! 😥