graf08

W ramach Dnia Otwartego Funduszy Europejskich Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu, zorganizowało dla konkurs artystyczny pt. „Ekologiczna Graffitomania nad Białą Przemszą”. Gimnazjaliści na płycie rynku wykonywali grafiki związane z ekologią.

Dobrej zabawie przyświecała szczytna idea, bowiem akcja, podczas której młodzież miała możliwość wykazać się kreatywnością w pracy ze sprayami i farbami, w swoim założeniu ma na celu promowanie ekologii oraz projektu „Porządkowanie gospodarki ściekowej w zlewni Białej Przemszy na terenach gmin: Olkusz, Bukowno, Bolesław, Klucze etap I” dofinansowanego ze środków Funduszy Europejskich.

Punktualnie o godz. 10 rano w samym centrum miasta stanęły sztalugi, a na nich duże płyty. Chwilę później do pracy ruszyli uczniowie, którym przyszło pracować pod okiem Mariusza Połecia, olkuskiego artysty. Malarz i grafik nie tylko doradzał uczniom, ale także dokonał werdyktu. Ten był zadowalający dla każdej drużyny, bowiem wszystkie cztery zespoły okrzyknięto zwycięzcami. Każda z ekip podczas pracy twórczej, musiała się wykazać wrażliwością na zagrożenia dla otaczającego nas środowiska naturalnego. Konkurs odnosił się do zagadnień projektu i źródeł jego finansowania. Na wszystkich uczestników konkursu czekały upominki, które wręczał m.in. Alfred Szylko, prezes olkuskiego PWiK.

graf02

– Dobra zabawa, fajna integracja i można się było do tego też czegoś nauczyć. Dużo lepsza propozycja od siedzenia w ławkach i słuchania jakiegoś wykładu. Oby więcej takich inicjatyw – mówi Dawid, jeden z uczestników akcji.

Powstałe prace, wśród których znalazły się barwne i często abstrakcyjne obrazy, zostaną wykorzystane przez olkuskie PWiK jako elementy promocyjne przedsiębiorstwa. Żmudna praca młodych ludzi nie pójdzie więc na marne.

W ramach Dnia Otwartego Funduszów Europejskich przypadającego na piątek 8. maja, oprócz konkursu plastycznego na rynku, można było zobaczyć obiekty Stacji Uzdatniania Wody w Olkuszu, która będzie funkcjonować do momentu wybudowania nowego systemu zaopatrzenia w wodę opartego na ujęciach lokalnych. W ramach wycieczki wszyscy zainteresowani odwiedzili „Muzeum wody”, gdzie znajdują się ciekawe eksponaty sprzed kilkuset lat, w tych choćby drewniane rury wodociągowe pochodzące z XVI wieku. Dodatkowo Kierownik Wydziału Technologii Wody opowiadał o unikatowej technologii uzdatniania wód pochodzących z odwodnienia kopalni rud cynku i ołowiu na potrzeby zaopatrzenia w wodę mieszkańców z czterech gmin, obok Olkusza także Bukowna, Bolesławia i Klucz.

graf18

{joomplu:52160}{joomplu:52153}{joomplu:52150}

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Romcio
Romcio
7 lat temu

[quote name=”Młody”]A ten poseł tam na foci to przypadek, ustawka czy manipulacja ? … bo w tekście nikt go nie zauważył …[/quote]
Nawet Ggdyby burmistrz P. przypadkiem tamtędy przechodził i na horyzoncie pojawiła się jego facjata to Przegląd wywiesiłby wielki tytuł artykułu „Burmistrz angażuje się w sprawy ekologii” albo „Burmistrz aktywnie wspiera młodych” 😛

Młody
Młody
7 lat temu

A ten poseł tam na foci to przypadek, ustawka czy manipulacja ? … bo w tekście nikt go nie zauważył …