logo podokrg

Zarówno w olkuskiej A, jak i w B-klasie wygrywają ci, którzy punkty kompletowali od samego początku. W obu ligach na szczytach tabeli panuje niemały ścisk. Nadal zadziwia Centuria Chechło, a aspiracje do awansu zgłasza także sklasyfikowana poziom niżej Jutrzenka Ostrężnica. Chrapkę na główną premię sezonu mają także w Wierbce, Laskach i Żarnowcu (A-klasa) oraz w Gorenicach, Pilicy i Wierzchowisku (B-klasa).

Solidarnie po 1:0 wygrywali faworyci klasy A, a więc gracze Centurii i Ospelu. W Chechle długo dzielnie radziła sobie Sułoszowa, jednak w końcówce szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy przechylił grający szkoleniowiec gospodarzy, Arkadiusz Kazek. W Wierbce natomiast starała się jak mogła Przeginia, ale i w tym przypadku o porażce zadecydował moment nieuwagi, bezbłędnie wykorzystany przez Norberta Kurczka. Promień jedyną bramkę stracił po strzale z dalszej odległości. Bardziej przekonująco, bo w stosunku 5:0 w Gołaczewach wygrała trzecia w tabeli Laskowianka. Dla Sokoła była to już kolejna upokarzająca porażka. Czwarty w tabeli Żarnowiec równie skromnie co liderzy rozgrywek pokonał przed własną publicznością Dłubnię Trzyciąż/Jangrot. Najwięcej goli w ósmej serii gier padło w Zarzeczu, gdzie Jura Łobzów 3:2 zwyciężyła Bolesław Bukowno. Ani jednego trafienia nie zobaczyli za to kibice w Jaroszowcu. Unia DUDA podzieliła się punktami z rezerwami wolbromskiego Przeboju. W meczu na dole tabeli wyraźnie lepsza Spójnia II, która z niczym zostawiła Wielmożankę, a sama pnie się coraz wyżej.

8. kolejka – komplet wyników:
Jura Łobzów – Bolesław Bukowno  3:2
Unia DUDA Jaroszowiec – Przebój II Wolbrom  0:0
Ospel Wierbka – Promień Przeginia  1:0
Centuria Chechło – Prądnik Sułoszowa  1:0
Wielmożanka Wielmoża – Spójnia II Osiek  0:3
Sokół Gołaczewy – Laskowianka Laski  0:5
Trzy Korony Żarnowiec – Dłubnia Trzyciąż/Jangrot  1:0

Czołówka tabeli:

1. Ospel Wierbka  8  19  23:9
2. Centuria Chechło  7  19 21:10
3. Trzy Korony Żarnowiec  8  17  28:7
4. Laskowianka Laski  8  17  15:4
11. Promień Przeginia  8  7 10:19
12. Wielmożanka Wielmoża  8  6 10:22
13. Prądnik Sułoszowa  8  3  5:20
14. Sokół Gołaczewy  8  3  6:32

Przodownikiem B-klasy jest jak na razie Jurzenka. Ostatnie trzy punkty podopiecznym Pawła Łuszcza przyszły w dziecinnie łatwy sposób, bo bez gry. Kolejny numer wywinęła Bukowianka, a dokładniej jej rezerwy, które wzorem „jedynki” zrezygnowały z wyjścia na murawę. Pełnoprawne zwycięstwo odniósł wicelider klasyfikacji – Leśnik Gorenice. Dwa gole Pawła Kurkowskiego oraz trafienia Michała i Pawła Kondków zapewniły pewny triumf ekipie Grzegorza Radowieckiego nad Skokiem Lgota Wolbromska. Pojedynek zakończył się w bardzo nerwowej atmosferze – kilka żółtych i dwie czerwone kartki. Prawdziwą kanonadę strzelecką urządziły sobie Piliczanka II i Trzy Buki. W Kocikowej padło aż dziewięć bramek, jedną więcej zdobyli gospodarze (5:4)  i to oni sięgnęli po pełną pulę. Hattrickiem popisał się piłkarz gości, Adrian Zarychta. Po raz kolejny w tym sezonie zawiódł Strumyk Zarzecze. Tym razem zespół Krzysztofa Opiłki nie sprostał Błyskowi Zederman, przegrywając na terenie rywala 1:2. W ostatnim meczu siódmej kolejki, w meczu rezerw wyraźnie lepsi zmiennicy Jury, którzy 4:1 ograli Dłubnię II.

7. kolejka – komplet wyników:

Jutrzenka Ostrężnica – Bukowianka II Bukowno  3:0 walkower (brak gości)
Dłubnia II Trzyciąż/Jangrot – Jura II Łobzów  1:4
Skok Lgota Wolbromska – Leśnik Gorenice  0:4
Piliczanka II Pilica – Trzy Buki Wierzchowisko  5:4
Błysk Zederman – Strumyk Zarzecze  2:1

Czołówka tabeli:

1. Jutrzenka Ostrężnica  7  16  23:9
2. Leśnik Gorenice  6  15  28:6
3. Piliczanka II Pilica  7  15 35:20
4. Błysk Zederman  7  13 20:27
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze