ferie2019

Przekonały się o tym dzieci, które wzięły udział w tegorocznych zajęciach zorganizowanych w olkuskiej Bibliotece w czasie zimowego  wypoczynku. W tym roku pod hasłem „Jestem bezpieczny, jestem skuteczny” codziennie odbywały się zajęcia i warsztaty edukacyjne dla dzieci w różnym wieku.

W poniedziałki i wtorki najmłodsi czytelnicy olkuskiej biblioteki (od 4 do 7 lat) wzięli udział w  zajęciach „English is fun!- zimowe zabawy z angielskim” oraz „Podróż do krainy bezpieczeństwa”. W środy, czwartki i piątki z kolei młodzi detektywi (od 8 do 13 lat) ćwiczyli naukę logicznego myślenia i dedukcji, uczyli się szyfrowania i kodowania, poznali techniki kamuflażu, śledzenia i rozpoznawania kłamcy. Ponadto uczestnicy Ferii w Bibliotece poznali  tajniki pracy funkcjonariuszy z olkuskiej Straży Miejskiej, strażaków z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Olkuszu oraz funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Dzieci i młodzież brały też udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz w warsztatach daktyloskopijnych.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy biorący udział w detektywistycznych zmaganiach, otrzymali biblioteczne licencje detektywistyczne.
Ferie w bibliotece zorganizowały również Filia nr 2 oraz Filia w Gorenicach
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom „Ferii w Bibliotece” za bardzo liczny udział w spotkaniach i zapraszamy do Biblioteki!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze