11

Jak co roku Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zadbał o rozrywkę dla dzieci, które spędzały ferie w domu. Mogły skorzystać z obszernej oferty zajęć kreatywnych, specjalnie dla nich dobranego repertuaru filmowego i teatralnego.

20

Tradycyjnie już można było zwiedzać cały obiekt i poznać zakulisowe tajemnice sceny i kina. Dużym powodzeniem cieszyły się filmowe poranki z bajkami niespodziankami, na które wstęp był bezpłatny.

1

Ogromną frajdę dzieciom i rodzicom sprawiła teatralizowana zabawa „Zimowa Kraina Czarów”, na którą zaprosił Teatr w Ruchu z Krakowa. Dzieci entuzjastycznie brały czynny udział w spektaklu, przez cały czas były w ruchu, odetchnęły jedynie przez chwilę przy zabawach plastycznych, a potem znów wróciły na scenę… To była eksplozja energii i radości.

3

Dwa razy w tygodniu odbywały się zajęcia rytmiczne i taneczne, na których dzieci nie tylko bawiły się przy muzyce, ale mogły również przymierzać różne stroje, a które dziecko nie lubi się przebierać?

6

Studenci Olkuskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku udowodnili dzieciom, że „Nie ma jak u babci i dziadka” – było kolorowo, wesoło, a w pierwszym tygodniu ferii także walentynkowo!

5

Kolorowe i ciekawe były zajęcia plastyczne i ceramiczne. Dzieci wykonały drzewka szczęścia, zapewniając sobie powodzenie na dłuuugi czas, poszukiwały związków mowy ciała, gestu i koloru, a w Dniu Kota wspólnie malowały wspaniały, ogromny obraz pełen kotów; kocich osobowości było mnóstwo, a każda niezwykła…

10

W tym roku również odbyła się akcja „Weź plakat!”, którą urozmaicały plakatowe puzzle, bajkowe kalambury, no i oczywiście prezent w postaci plakatu.

4

Po raz pierwszy dzieci wzięły udział w zajęciach z arteterapii, w czasie których podczas zabaw plastycznych, choreograficznych i psychodramy poznawały siebie, swoje relacje z innymi i otoczeniem, rozwijały kreatywne myślenie i w bezpieczny sposób uwalniały napięcie. Powstałe podczas zajęć interesujące prace zabrały do domu.

13

W MOK-Centrum Kultury też się działo! Podczas zajęć plastycznych powstały wspaniałe, nie ustępujące weneckim, maski karnawałowe, wspaniałe kartki okolicznościowe metodą quillingu, dzieci poznały technikę malowania nitką, tworzyły także projekty widokówek Olkusza i okolic.

16

Ciekawym elementem warsztatów w okresie ferii były zajęcia dla seniorów, którzy dla swoich wnuków i prawnuków wykonali afrykańskie maski.

2

Ogółem w feriach z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu wzięło udział 1599 osób.
Dziękujemy za wspólną zabawę i twórczość!

MOK Olkusz

9

7

8

12

14

15

17

18

19

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o