Pomimo niepewnej pogody w  piątek 21 maja całe  rodziny z dziećmi licznie przybyły na  Festyn Rodzinny w  Żuradzie, zorganizowany przez  dyrektorkę Przedszkola Urszulę Stalicką i dyrektorkę Szkoły Podstawowej  Renatę  Pogodzik. Dzieci  bawiły się od rana w klimacie średniowiecznej  epoki na dmuchanym zamku, potem aktorzy Art – Te z Krakowa wprowadzili  dzieci w  tajniki  broni rycerskiej i tańca dworskiego. Przy współudziale i ogromnym zaangażowaniu rodziców przedszkolaków zabawę  uświetniły imprezy towarzyszące:  sklepik,  kiermasz ciast upieczonych przez rodziców dzieci, licytacja prac przedszkolaków  oraz  loteria fantowa, która cieszyła się wśród dzieci  największym powodzeniem.

Ogromną atrakcją dla wszystkich było przedstawienie teatralne pt. „Śpiąca królewna”, które z przedszkolakami zaprezentowała nauczycielka  Teresa Ziętek. Uczennice  szkoły popisywały się wokalnymi talentami w chórku szkolnym. Odbyła się też akcja profilaktyczna „Zachowaj trzeźwy umysł”.  Dużym powodzeniem cieszyło się także malowanie twarzy, w którym wyżywały się artystycznie koleżanki szkolne: Oliwia Pogodzik i Dorota Komuńska.
Zabawy, tańce i konkursy pod kierunkiem wodzireja były świetną okazją do integracji przedszkolaków z uczniami, rodziców z nauczycielami oraz całej społeczności Żurady.  Zamiast słońca, promienne uśmiechy rozdawały dzieci, bo gdy dorośli poświęcają dzieciom swój czas, to na twarzach dzieci zawsze gości radość. Przez cały rok dzieci ten dzień będą wspominały, a  za rok znów się na festynie spotkamy.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze