final konkursu wiedzy morskiej1

W dniach 12-14.06.2015 roku w Jastarni odbył się 53 Finał Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Morskiej pn. „Polska Marynarka Wojenna a historia wybrzeża polskiego”.

Na ten trudny i ciekawy konkurs składa się kilka konkurencji obejmujących różne dziedziny sprawności i wiedzy: pływanie na dystansie 50 metrów, strzelanie z broni pneumatycznej, wiązanie węzłów żeglarskich, rzut rzutką ratowniczą do celu oraz test 30 pytań dotyczący ogólnej wiedzy morskiej.

W finale jak co roku spotkali się zwycięzcy zawodów wojewódzkich. Drużyna z Olkusza w składzie Wiktoria Wilk i Przemysław Czaja z Gimnazjum nr3 oraz Natalia Szczepanek i Kamil Grzebień z IV Liceum Ogólnokształcącego zajęła wysokie 6 miejsce, przegrywając tylko z drużynami z Lublina, Poznania, Kielc, Wrocławia i Gorzowa Wielkopolskiego.

final konkursu wiedzy morskiej

Ogromny sukces odniósł Przemysław Czaja, który w klasyfikacji indywidualnej zdobył tytuł Mistrza Polski. W klasyfikacji gimnazjalnej Przemek wraz Wiktorią Wilk uplasowali się na drugim miejscu. Wśród szkół ponadgimnazjalnych Kamil Grzebień indywidualnie uplasował się na 4 miejscu, a wspólnie z Natalią Szczepanek zajęli 7 miejsce.
Opiekunami młodzieży byli Katarzyna Polak i Grzegorz Starosta.