DSCF6256

Wakacje tuż-tuż, dlatego – jak co roku o tej porze – Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie organizuje imprezy podsumowujące działalność swoich sekcji. Przed kilkoma dniami z występami końcoworocznymi zaprezentowały się szerszej publiczności sekcja wokalna i rytmiczno-taneczna MOK oraz Studio Efendi Clue, we wtorek oficjalnie zakończył rok akademicki działający tu Uniwersytet Otwarty. Zorganizowano twż finisaż sekcji plastycznych oraz grupy teatralnej „Kabaj”.

Na scenie MOK dyplomy oraz medale za całoroczną pracę otrzymały dzieci z trzech sekcji plastycznych: „Kółko-Kreska” (instruktor: Adrianna Marcela-Kucyper), „Kreatywne zdobienie” (instruktor: Iwona Jarno-Kurach) oraz z „Klubu Młodego Artysty” (instruktor: Aleksandra Goc).
Wręczenie pamiątkowych upominków poprzedziła prezentacja multimedialna, na której utrwalono „w pigułce” najważniejsze momenty z rocznej działalności kreatywnych maluchów. W holu przed salą widowiskową zorganizowano wystawę prac uczestników każdej sekcji.

Ostatnim punktem uroczystego finisażu był występ działającej w MOK grupy teatralnej „Kabaj”. Mali aktorzy zaprezentowali się w spektaklu „Szewczyk Dratewka”, wg baśni Janiny Porazińskiej. „Kabaj” działa w Bukownie już trzeci sezon. Od dwóch lat jego opiekunką i prowadzącą jest aktorka Teatru Zagłębia Beata Deutschman. Do tej pory grupa teatralna z Bukowna wystawiła trzy spektakle. Pierwszy, zatytułowany „A niech to gęś kopnie”, został przygotowany pod kierunkiem aktora Przemysława Kani, nad dwoma kolejnymi przedstawieniami („Leśna opowieść” i „Szewczyk Dratewka”) pracowała z dziećmi Beata Deutschman. Młodzi aktorzy z Bukowna odnieśli już swoje pierwsze sukcesy, zdobywając Grand Prix Powiatowego Festiwalu Kultury „Teatralia 2016” za spektakl „A niech to gęś kopnie”, II miejsce w „Teatraliach 2017” za „Leśną opowieść” oraz III miejsce w „Teatraliach 2018” za „Szewczyka Dratewkę”.

Podczas gali mali aktorzy również zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami i medalami.

Imprezę poprowadziła dyrektor MOK Aneta Nielaba.

DSCF6213

DSCF6225

DSCF6248

DSCF6273

DSCF6285

DSCF6279

DSCF6145

DSCF6291

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze