odblaskowa

Spotkaniem policjantek z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Olkuszu zakończyła się kampania „Odblaskowa szkoła”, która objęła najmłodszych podopiecznych podstawówek szkolnych powiatu olkuskiego.

– W podsumowaniu działań wzięła udział cała społeczność szkolna. Policjantki przypominały nie tylko o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także wręczyły odblaski i książeczki edukacyjne zakupione przez pedagogów dla pierwszoklasistów. Spotkanie uatrakcyjniły dwie policyjne maskotki: Inspektor Wawelek i Sznupek – relacjonuje nadkomisarz Agnieszka Fryben, rzecznik prasowy olkuskiej policji.

 

Dzięki akcji „Odblaskowa szkoła” policjanci chcą zachęcać rodziców, dyrekcje szkół i samorządowców do przestrzegania przepisów dotyczących wyposażania dzieci w elementy odblaskowe. – Ta akcja daje możliwość pokazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych. Ponadto jednym z założeń akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na obowiązek noszenia elementów odblaskowych oraz promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym – dodaje nadkomisarz Fryben.

Fot. KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze