floreek2

W sobotę, 18 maja 2019 roku podczas uroczystej Gali Finałowej w Otrębusach rozdane zostały strażackie Oscary. „Floriany” to ogólnopolski konkurs na najlepsze inicjatywy dla społeczności lokalnych z udziałem OSP i samorządów. Statuetki powędrowały do 17 jednostek OSP oraz 3 najbardziej zaangażowanych społecznie pracodawców. Dwie z nich trafiły do Chrząstowic!

W tegorocznej edycji „Florianów” do Małopolski trafiło pięć strażackich Oscarów. Aż dwie z tych prestiżowych statuetek trafiły do niewielkich, ale od lat znanych z aktywności społecznej Chrząstowic w gminie Wolbrom.

– Byliśmy zaszczyceni już samą nominacją i nie oczekiwaliśmy na szczególne wyróżnienie. Tym większa jest nasza radość i satysfakcja z tego, że to właśnie my, OSP Chrząstowice stanęliśmy na podium – podkreśla druhna Agnieszka Tabor. – Zgłoszona przez nas inicjatywa z 2018 r. – „Chrząstowice Pszczela Przystań”, realizowana w ramach programu Małopolska Pszczoła i finansowana z budżetu Województwa Małopolskiego i Gminy Wolbrom, przy ogromnym, śmiało można powiedzieć, że ponadprzeciętnym zaangażowaniu nie tylko druhów strażaków i członków lokalnego Stowarzyszenia Chrząstowice RAZEM, ale także całej naszej społeczności jest dowodem na udaną współpracę międzysektorową z trwałymi efektami na rzecz bezpieczeństwa i poprawy życia mieszkańców. Jest to dla nas bardzo ważne, bo zależało nam na ukazaniu, że w małych społecznościach dzięki dobrym inicjatywom, współpracy i zaangażowaniu można zrobić wiele dobrego – cieszy się pani Agnieszka, pomysłodawczyni i współorganizatorka wielu działań na rzecz rozwoju Chrząstowic i integracji społecznej mieszkańców.

floreek1

Strażacy podkreślają, że ogromną radość sprawił wszystkim również drugi Florian, który trafił do zgłoszonego przez OSP w Chrząstowicach do lokalnego przedsiębiorcy Bartłomieja Żurka, od wielu lat mocno zaangażowanego w życie straży. Na co dzień przedsiębiorca, strażak, a także samorządowiec – wybrany przez lokalną społeczność na radnego, w tej kadencji przewodniczący Rady Miejskiej w Wolbromiu, swoim zaangażowaniem inicjuje i wspiera ich działania na każdym kroku, dając przykład innym.

– Te statuetki są potwierdzeniem słuszności naszych dotychczasowych działań i inspiracją do kolejnych – podsumowują druhowie z Chrząstowic.

floriany

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
avatar
500
  Subskrybuj  
Powiadom o