1

14 maja w MOK-Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy „Historia Biblii – księga, która przetrwała wieki”. Wędrująca po całej Polsce wystawa udostępniana dzięki Fundacji Areopag odwiedza muzea, szkoły, domy dziecka oraz domy kultury. Teraz zawitała do Olkusza i do 27 maja codziennie od 8.00 do 18.00 można ją zwiedzać w MOK-Centrum Kultury przy ul. Szpitalnej 32, do czego serdecznie zachęcamy. Przybyłych na otwarcie wystawy przywitał śpiewem działający przy MOK chór OUTW pod dyrekcją Mirosławy Nadymus. Następnie gości powitała Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Małgorzata Żurek.

2

Po niezwykłej wystawie, pokazującej 1500 lat historii pisania Biblii i 2000 lat powstawania jej przekładów, oprowadzał Dariusz Czyszczoń, Prezes Fundacji Areopag.

3

Wystawę, przystosowaną do prezentacji w szkołach, można zwiedzić w czasie odpowiadającym godzinie lekcyjnej.

4

Można nie tylko przyjrzeć się słowom zapisanym na skórach zwierzęcych, papirusie, pergaminach i kamiennych tablicach; można też wszystkiego dotknąć. Zupełnie inaczej odbiera się wystawę, jeśli eksponaty da się wziąć do ręki. Wierne kopie uzmysławiają nam, jak delikatne są to materiały… jak niezwykłe jest to, że przetrwały tyle wieków i dziś wciąż możemy je z szacunkiem podziwiać.

11

Dariusz Czyszczoń interesująco i ze swadą opowiadał o historii jedynej w swoim rodzaju księgi. Począwszy od rękopisów znalezionych w glinianych dzbanach nad Morzem Martwym aż po wydania współczesne.

To trzeba koniecznie zobaczyć, tego trzeba dotknąć. Zapraszamy do MOK-Centrum Kultury.

MOK Olkusz

5

6

7

8

9

10

12

13

14

15

16

17

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze