1

22 listopada o 16.00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się pierwszy z kolejnego cyklu warsztat twórczy dla dzieci „Gdzie mieszka sztuka”. Pierwsze spotkanie noszące tytuł Ciało i dzieło dostarczyło wielorakich przeżyć uczestnikom, widzom, a nawet pracownikom MOK obsługującym imprezę.

Spotkanie przygotowała i prowadziła Wioletta Sarota-Stach, instruktor Pracowni Plastycznej i Ceramicznej MOK. Wspólnie z artystką dzieci definiowały ciało, dowiedziały się, jak zmieniało się postrzeganie go w kolejnych epokach, dyskutowały o roli ciała w komunikacji z innymi, o znaczeniu gestów, mimiki i rekwizytów w wyrażaniu emocji i tworzeniu przekazu.
Ciało tworzące sztukę, ciało jako jej element, jako obiekt…

 

2

Doświadczanie polisensoryczne i przeżywanie to najlepsza droga do zrozumienia; dzieci z entuzjazmem, przy pomocy rekwizytów, tworzyły obrazy wykorzystując własne ciała. Najpierw udały się na szalone urodziny, z balonami, prezentami, w odpowiednich strojach. Przyjęcie było bardzo udane i dodało wszystkim energii.

3

Potem, przygotowawszy scenerię, dzieci wyruszyły w podróż pociągiem. A w pociągu, cóż… ogląda się krajobrazy, czyta, drzemie, je, korzysta ze smartfona… i to wszystko było widać na tworzonych przez młodych uczestników obrazach.
Było wesoło, twórczo. Kolorowo, ekscytująco i rozwojowo. A stacją docelową były wspólne zdjęcia.

MOK Olkusz

4

5

6

7

8

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze