lodowisko2

 

To już pewne! 1 grudnia pierwsi łyżwiarze znów będą mogli próbować swoich sił na Srebrnej Tafli – lodowisku, którego konstrukcja stanęła już na olkuskim rynku. Co więcej, w pierwszych dniach grudnia na wszystkich amatorów zimowej aktywności na lodzie będą czekały dwie imprezy specjalne z bezpłatnym wstępem: w niedzielę oficjalne otwarcie, a w środę mikołajki. Serdecznie zapraszamy!

 

– Cieszę się, że inicjatywa organizacji lodowiska na olkuskim rynku spotkała się z tak entuzjastycznym przyjęciem – nie tylko przez mieszkańców naszego miasta, ale też sąsiadujących miejscowości. Srebrną Taflę, doceniając nasze starania, podglądały również inne miasta. Najwięcej satysfakcji daje jednak tętniący życiem rynek, wyglądający szczególnie urokliwie w sezonie zimowym. W tym roku szykujemy kilka niespodzianek, które sprawią, że serce naszego miasta będzie jeszcze piękniejsze – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

Lodowisko czynne będzie od 1 grudnia, jednak szczególnie warto będzie uczestniczyć w jego wielkim otwarciu w niedzielę 3 grudnia o godzinie 16:00. Specjalnie dla olkuskiej publiczności na Srebrnej Tafli wystąpią wyczynowi łyżwiarze figurowi Joanna Zając i Jan Mościcki, mający międzynarodowe doświadczenie m.in. na Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Świata. Po pokazie poprowadzą rodzinne gry, zabawy i animacje na lodzie.

Na lodzie będzie można spotkać również św. Mikołaja. Ten założy łyżwy i będzie towarzyszył wszystkim grzecznym dzieciom w zabawie 6 grudnia od godziny 16:00.

lodowisko 3

W dniu wielkiego otwarcia lodowiska oraz w mikołajki wstęp na Srebrną Taflę będzie bezpłatny.

W pozostałe dni korzystanie z lodowiska wiązać się będzie z następującymi opłatami:

· dla osoby dorosłej: 8,00 zł brutto/wejście

· dla dzieci i młodzieży szkolnej poza zajęciami szkolnymi – 7,00 zł brutto/wejście

· dla emerytów, rencistów – 6,00 zł brutto/ wejście

· dla dzieci i młodzieży szkolnej (za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej) w czasie ferii zimowych ze szkól z terenu Miasta i Gminy Olkusz 9:00 –14:00 – 5,00 zł brutto/ wejście

· wypożyczenie jednej pary łyżew na jedno wejście na lodowisko – 7,00 zł brutto

· wypożyczenie jednej pary łyżew na jedno wejście na lodowisko w ramach zajęć lekcyjnych – 4,00 zł brutto

· ostrzenie pary łyżew (własności osoby prywatnej) – 10,00 zł brutto

· bilet rodzinny (2 dzieci + rodzice) – 18,00 zł brutto/ wejście

· bilet dla rodziny posiadającej Kartę Dużej Rodziny 20,00 zł brutto/wejście

· Karnet: 10 wejść normalny: 70,00 zł brutto, ulgowy: 42,00 zł brutto

· Karnet: 20 wejść normalny: 130,00 zł brutto, ulgowy: 80,00 zł brutto

· Wypożyczenie korektorów czy figurek do nauki jazdy na łyżwach bez opłat

Zupełnie za darmo z lodowiska będą mogli korzystać uczniowie z terenu Miasta i Gminy Olkusz w ramach zajęć szkolnych. W czasie przerwy świątecznej oraz w ferie zimowe wykwalifikowani instruktorzy poprowadzą bezpłatną szkółkę jazdy na łyżwach. Na Srebrnej Tafli planowana jest także organizacja m.in. sylwestra.

Już teraz serdecznie zapraszamy!

UMiG Olkusz

lodowisko plakat

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Romuald
Romuald
5 lat temu

Proszę o szczere wypowiedzi w temacie: czy takie lodowisko na rynku w Olkuszu jest wielką atrakcją i marzeniem Olkuszan na chwilę relaksu? Czy rynek wyremontowany prawie za 18 mln zł nie powinien mieć innego bardziej profesjonalnego przeznaczenia? W ostatnim okresie najlepiej w Olkuszu buduje się markety, nie zważając na zatłoczenie miasta, którego włodarze nie zauważają. Może urzędnicy – pan rzecznik UMiG, wypowiedział by się w imieniu Burmistrza, który zajęty jest lodowiskiem, czy urząd prowadzi jakiekolwiek działania w tym temacie. Pana Starostę nie należy o to pytać, bo bardzo zajęty jest rozdzielaniem drzewek i już nie wystarcza energii na egzekwowanie wywozu nadpalonych śmieci z Klucz, co dopiero myśleć o układach komunikacyjnych.