zs1 konkurs wartosci2

Pod hasłem „Tych wartości żaden pieniądz nie zastąpi” odbyła się już IV edycja Powiatowego Konkursu Literackiego dla gimnazjalistów, zorganizowana przez Komisję Humanistyczną w Zespole Szkół Nr 1 w Olkuszu pod przewodnictwem mgr Joanny Woszczek. Na konkurs wpłynęły 44 prace w różnej formie. Dominowało opowiadanie, ale były też drobne utwory dramatyczne, felietony, poezja.

Ilość nadesłanych utworów świadczy o bliskiej każdemu gimnazjaliście tematyce. I rzeczywiście za pieniądze nie można kupić: miłości prawdziwej, przyjaźni, zdrowia, rodziny, wiary w Boga … Te wartości dominowały, chociaż zdarzały się prace, w których podkreślano moc pieniądza. Na galę konkursu, która odbyła się 7.03.2013 r. w popularnym „Mechaniku”,  przybyli przywitani przez panią Dyrektor  ZS Nr 1 mgr inż. Aldonę Nowicką:  Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Starostwa Powiatowego w Olkuszu, Waldemar Mendak,  uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie.

 

Zwyciężyła Wiktoria Jochymek, uczennica klasy III b Gimnazjum Nr 1 w Olkuszu przygotowana przez panią mgr Joannę Barzycką. Dwa drugie miejsca otrzymali : Bartosz Pacia, uczeń Gimnazjum w Dłużcu (opiekun mgr Urszula Latacz) oraz Urszula Wadas, uczennica Gimnazjum Nr 4 w Olkuszu (opiekun mgr Małgorzata Bigaj). Dwa trzecie miejsca otrzymali : Magdalena Dołęga, uczennica klasy III c Gimnazjum Nr 3 w Olkuszu (opiekun mgr Iwona Lis) i Maria Ptasińska, uczennica Gimnazjum w Bolesławiu (opiekun mgr Iwona Sośnierz).

Wyróżnienia zdobyli: Justyna Marchwiarz, uczennica klasy III Gimnazjum w Suchej (opiekun mgr Stefan Janowicz); Kornelia Nowicka, uczennica klasy II e Gimnazjum Nr 3 w Olkuszu (opiekun mgr Iwona Lis); Sandra Sobczyk, uczennica klasy I a Gimnazjum w Krzykawie (opiekun mgr Magdalena Pichlak); Monika Zając, uczennica Gimnazjum Nr 3 w Trzebini (opiekun mgr Piotr Siejka).

Całość uświetnił występ zespołu muzycznego New Chapter z Krakowa reprezentowanego przez artystów: Wiktora Mączyńskiego i Marka Cichonia, którzy wykonali utwory przekazujące zebranym dobro, wartości moralne i duchowe. Do twórczości „młodych artystów” nawiązał pan Ireneusz Kamiński,  poeta –  malarz, który przekazał młodzieży własne przemyślenia związane z tematyką konkursu, a właśnie poszukiwanie ideału szczęścia, miłości, spełnienia,  to  przewodnie nurty twórczości tego artysty. W trakcie uroczystości laureaci i uczestnicy goszcząc się łakociami i owocami, mogli  poznać się wzajemnie i wymienić poglądami. Zwiedzili też szkołę, w której od września mogą podjąć naukę.

Tekst nadesłany przez ZS Nr 1 w Olkuszu

zs1 konkurs wartosci3

zs1 konkurs wartosci1

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze