przemoc2_zs1

Zespół Szkół nr 1 w Olkuszu jako jedna z nielicznych placówek w Małopolsce uczestniczy w ogólnopolskim programie „Szkoła bez przemocy”. 6 czerwca 2011 roku szkoła włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Szkół bez Przemocy. Symbolem akcji tego dnia stała się uśmiechnięta „buźka”, która zastępowała identyfikatory. Nauka, zabawa i sport to najkrótsze określenia tego, co działo się w „Mechaniku”.

przemoc_zs1

Młodzież utalentowana muzycznie, plastycznie czy sportowo brała udział w licznych konkursach i rozgrywkach. Najlepsze prace konkursu plastycznego, organizowanego pod hasłem ”Stop przemocy”, zostały wyeksponowane na wystawie. Kilkudziesięciu uczniów z wybranych klas obejrzało filmy instruktażowe dotyczące właściwej postawy w sytuacjach zagrożenia przemocą.

Wśród występów zespołów artystycznych szczególnym uznaniem publiczności cieszyły się szkolny kabaret i szkolne zespoły muzyczne. Młodzież z ośmiu klas wzięła udział w turnieju piłki siatkowej i konkursie kibiców. Oj, działo się! Salą gimnastyczną zawładnęły kolorowe koszulki, transparenty, werble. Rozgrywkom towarzyszyły ogromne emocje. Młodzież nieco zachrypnięta od okrzyków, ale szczęśliwa, pełna zapału do nauki i zabawy wzięła udział w pikniku zakończonym podsumowaniem Ogólnopolskiego Dnia bez Przemocy.

6 czerwca był jednocześnie finałem całorocznego programu „Szkoła bez przemocy”, nad którym honorowy patronat objął Prezydent RP. W przyszłym roku planujemy więcej i głośniej. Do zobaczenia!

Laureaci:
1. Konkurs plastyczny:
– I miejsce Dawid Nowak
– II miejsce Adrianna Koćma
– III miejsce Sylwia Paulewicz

2. Konkurs artystyczny:
– I miejsce kabaret z klasy Ia
– II miejsce zespół muzyczny z klasy IIa
– III miejsce zespół taneczny z klasy IIa

3. Turniej piłki siatkowej:
– I miejsce klasa IIg
– II miejsce klasa IIIf
– III miejsce klasa Ig

4. Konkurs kibiców wygrała klasa IIg.
                                                                  

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
vhs
vhs
11 lat temu

Prawda to, że szkoła ta jest jak więzienie? I to więzienie dla własnych uczniów.