gim klucze certyfikat1

24 września 2014 roku w Muzeum Lotnictwa w Krakowie odbyło się wręczenie certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Była to już X edycja tego projektu. Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek wraz z Małopolskim Kuratorem Oświaty Aleksandrem Palczewskim wręczyli certyfikaty przedstawicielom szkół, które ubiegały się o ten tytuł.

Wśród wyróżnionych znalazła się szkoła z naszego powiatu – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach. Dyrektor placówki Pani Elżbieta Jaworska, pedagog szkolny, a zarazem koordynator projektu Pani Anna Bokalska oraz przewodnicząca szkolnego samorządu Aleksandra Murańska odebrały z rąk komendanta i kuratora wspomniany certyfikat. Po uroczystości przedstawiciele szkół mieli możliwość obejrzenia ekspozycji muzeum oraz uczestniczenia w specjalnie przygotowanych przez policję pokazach, m.in. sprzętu policyjnego i technik stosowanych przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.

Certyfikat ma charakter honorowy. Jego posiadacz jest zobowiązany do dbania o bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły. Istotne jest również bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu, poprawa infrastruktury wewnętrznej i zewnętrznej szkoły. Kolejnym istotnym czynnikiem związanym z realizacją zintegrowanej polityki bezpieczeństwa jest zaangażowanie wszystkich partnerów (szkoły, samorządu lokalnego, policji, straży miejskiej, rady osiedla, organizacji pozarządowych itp.).

KPP Olkusz

gim klucze certyfikat

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze