gim klucze certyfikat1

24 września 2014 roku w Muzeum Lotnictwa w Krakowie odbyło się wręczenie certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa. Była to już X edycja tego projektu. Małopolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Mariusz Dąbek wraz z Małopolskim Kuratorem Oświaty Aleksandrem Palczewskim wręczyli certyfikaty przedstawicielom szkół, które ubiegały się o ten tytuł.

Wśród wyróżnionych znalazła się szkoła z naszego powiatu – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kluczach. Dyrektor placówki Pani Elżbieta Jaworska, pedagog szkolny, a zarazem koordynator projektu Pani Anna Bokalska oraz przewodnicząca szkolnego samorządu Aleksandra Murańska odebrały z rąk komendanta i kuratora wspomniany certyfikat. Po uroczystości przedstawiciele szkół mieli możliwość obejrzenia ekspozycji muzeum oraz uczestniczenia w specjalnie przygotowanych przez policję pokazach, m.in. sprzętu policyjnego i technik stosowanych przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.

Certyfikat ma charakter honorowy. Jego posiadacz jest zobowiązany do dbania o bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły. Istotne jest również bezpieczeństwo w najbliższym otoczeniu, poprawa infrastruktury wewnętrznej i zewnętrznej szkoły. Kolejnym istotnym czynnikiem związanym z realizacją zintegrowanej polityki bezpieczeństwa jest zaangażowanie wszystkich partnerów (szkoły, samorządu lokalnego, policji, straży miejskiej, rady osiedla, organizacji pozarządowych itp.).

KPP Olkusz

gim klucze certyfikat

 

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o