Mieszkańcy Bolesławia i okolicznych wiosek hucznie celebrowali tegoroczne święto swojej gminy. Cała sobota obfitowała w atrakcje dla mieszkańców w każdym wieku. Świętowanie zainaugurowała Orkiestra Dęta ZGH „Bolesław”. Skoczne utwory wprowadziły przybyłych w imprezowy nastrój, chociaż na główną atrakcję tego dnia, czyli „Budkę Suflera”, trzeba było poczekać do wieczora. Wcześniej swoje umiejętności sceniczne zaprezentowali młodzi aktorzy z Publicznego Gimnazjum w Bolesławiu i Podlipiu. Święto Gminy okazało się być doskonałą okazją do wręczenia nagród laureatom dwóch konkursów – VII Gminnego Konkursu Plastycznego „Jestem czarodziejem przyrody – mogę coś poprawić w naszej gminie”  oraz konkursu historycznego „Z babcinej półeczki, dziadkowej szufladki i…”. Wczesne popołudnie było rajem dla najmłodszych mieszkańców gminy. W towarzystwie klownów i szczudlarzy dzieci wzięły udział w „Etiudach teatralnych”, nad którymi patronat objęła gminna komisja ds. rozwiązywania problemów alkoholowych.

– Wszystkie konkurencje były przeciwko paleniu papierosów, braniu narkotyków i piciu alkoholu. Z klocków dzieci budowały trzy obrazki. Z jednej strony był ładny i wesoły obrazek, a z drugiej strony obrazki propagujące walkę z uzależnieniami. Był również rzut papierosem do kosza na śmieci oraz duże kręgle zrobione z puszek po piwie, co miało pokazywać zrywanie z nałogami – tłumaczy Karolina Wyrozumska, animatorka z chorzowskiej grupy „Galimatias”. Dzieci skakały też przez ogromną skakankę oraz podzielone na grupy walczyły o zwycięstwo w konkursie na najlepszy ekologiczny strój pirata zrobiony z gazet.
O to żeby w sobotę nikt nie chodził głodny, zatroszczyły się gospodynie z Bolesławia, Krzykawki, Lasek, Małobądza, Podlipia i Ujkowa Nowego. Na ich straganach nie zabrakło tradycyjnych pyszności. – Jako główne danie serwowałyśmy gulasz z kaszą. Były też ciastka „grzybki” i „orzeszki” oraz chleb ze smalcem – mówią panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Małobądzu – Krzu. Na ich stoisku można było też podziwiać rękodzieło artystyczne, wykonane przez mieszkanki wsi. Panie z pozostałych miejscowości też zaprezentowały swoje dzieła.
Naprawdę gorąco zrobiło się na placu za ulicą Główną dopiero wtedy, gdy na scenę weszły drapieżne dziewczyny z grupy „Tatuash”.  Cztery wokalistki i jednocześnie tancerki wykonały kilkanaście własnych aranżacji utworów znanych światowych zespołów. Nie zabrakło oczywiście piosenek rosyjskiej grupy t.A.T.u, która zainspirowała dziewczyny do stworzenia zespołu. Dla wielbicieli nieco innego gatunku muzyki zagrał zespół Old Wave Rock And Blues Band. Bardzo dobrze znana, nie tylko lokalnej społeczności, grupa ze Sławkowa zaprezentowała starsze i nowsze utwory, które jak zawsze rozkołysały publiczność. Repertuar zdominowały dynamiczne, rock`n`rollowe utwory, uzupełniane wolniejszymi bluesami.  

Gwiazda, dla której do Bolesławia zjechali mieszkańcy z ościennych gmin, nie zawiodła publiczności. Legendarna „Budka Suflera” udowodniła po raz kolejny, że jej utwory nigdy się nie starzeją. Trzy pokolenia zgromadzone pod ogromną sceną śpiewały ponadczasowe przeboje grupy Krzysztofa Cugowskiego. Dla najbardziej wytrwałych koncert rockowego zespołu był wstępem do szalonej nocnej zabawy, której rytm nadawał DJ Johnny.
Wspólna zabawa w gminie Bolesław była możliwa dzięki zaangażowaniu wójta gminy Bolesław, przewodniczącego Rady Gminy Bolesław oraz Centrum Kultury im. Marii Płonowskiej w Bolesławiu. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął „Przegląd Olkuski”.

{joomplu:8531}{joomplu:8521}{joomplu:8548}{joomplu:8561}

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o