1

Powoli dobiegają końca „Wakacje 2016 z MOK”. Wśród licznych atrakcji przygotowanych dla dzieci i młodzieży przez Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, były też pikniki zorganizowane we współpracy z tutejszą Komendą Hufca ZHP. W dniach 18 i 19 sierpnia na placu przy MDK mali olkuszanie zdobywali swe pierwsze harcerskie umiejętności oraz bawili się korzystając ze sprzyjającej pogody. Małych gości powitali harcerze z dowodzącą olkuskim Hufcem ZHP podharcmistrz Anną Gęgotek oraz pracownicy MOK z dyrektor Beatą Soboń. W chwilę po życzeniach dobrej zabawy najmłodsi uczestnicy pikników zaproszeni zostali do kolorowania zuchowych symboli. W tym czasie nieco starsi kandydaci rozpoczęli naukę posługiwania się kompasem i marszu na azymut. To jednak były zaledwie wstępy do kolejnych atrakcji.

2

Ze skautingiem nieodłącznie związane są rajdy oraz leśne i górskie wędrówki, a tym towarzyszy zwykle obozowanie. Nie mogło więc zabraknąć na pikniku „Harcerskie Lato” prezentacji sztuki rozstawiania namiotu. Komendant Anna Gęgotek wraz ze swymi podopiecznymi uchyliła też rąbka tajemnicy szyfrów, jakimi umundurowana młodzież posługuje się przekazując sobie rozkazy i inne ważne informacje. Wszystkie te i inne praktyczne zajęcia urozmaicane były harcerskimi grami oraz zabawami, które oprócz zdrowego ruchu zapewniły małym uczestnikom pikniku wiele radości.

3

Zainteresowanych bliższym zapoznaniem się z działalnością olkuskiego Hufca ZHP lub przywdzianiem harcerskiego munduru, zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej www.olkusz.zhp.pl.

MOK Olkusz

4

5

6

7

8

9

10

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o