1

Wiosna jest w naszym mieście, i nie tylko w nim, porą konkursów dla utalentowanych artystycznie dzieci i młodzieży. Po przesłuchaniach adeptów żywego słowa, m. in. podczas eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, nadszedł czas na Powiatowy Festiwal Kultury. W jego ramach 17 i 18 maja w olkuskim MDK odbył się przegląd zespołów dramatycznych Teatralia.

Piętnastu spektaklom zgłoszonym do tegorocznej edycji festiwalu przyglądało się z najwyższą uwagą jury w składzie: Magdalena Medyńska – przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Olkuszu; Piotr Bułka – aktor; Michał Skiba – aktor, instruktor teatralny i filmowiec; Adam Radosz – aktor i instruktor teatralny. Po obejrzeniu wszystkich występów, oprócz wyłonienia laureatów, jurorzy dali też wyraz swym ogólnym wrażeniom. Miło nam przekazać ich opinię o „dużej różnorodności i podwyższającym się poziomie artystycznym prezentacji”.

2

Przechodząc do bardziej szczegółowych rozstrzygnięć zauważyć w pierwszej kolejności należy, dołączając specjalne gratulacje, iż Grand Prix festiwalu Teatralia 2017 zdobyła grupa „Arlekin” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Olkuszu za przedstawienie „Niezwykłe przygody skarpet”. Zespół ten prowadzą: Jolanta Talaga i Barbara Tondos. Nagrodą aktorską tej edycji przeglądu doceniona została Patrycja Pałka za rolę Wilka w przedstawieniu „Trzy świnki” Teatru Bez Nazwy w Wolbromiu, działającego pod kierunkiem Urszuli Marcinkowskiej i Beaty Wesołowskiej.

3

W kategorii gimnazjów przyznana została tylko I nagroda, a tą szczycić się może dopiero co wspomniany Teatr Bez Nazwy z Gimnazjum Nr 4 w Wolbromiu, którym opiekują się Urszula Marcinkowska i Beata Wesołowska.

4

Za to w kategorii szkół podstawowych lista laureatów jest dłuższa od standardowej. Na I nagrody zasłużyły bowiem aż dwa zespoły: „Bajkoludki” ze SP w Braciejówce (opiekunki: Małgorzata Kocjan i Hanna Matusiak) i „Słoneczka” ze SP w Osieku (op. Barbara Łuszczek). II nagroda przypadła „Akrocieniom” ze SP Nr 3 w Olkuszu (op. Małgorzata Dachowska), zaś III nagrodą już cieszyć się zespół „W krainie bajek” ze SP Nr 1 w Wolbromiu (op. Agnieszka Gardeła i Agnieszka Kołodziej).

5

Wśród domów kultury najwyższe uznanie jurorów, czyli I nagrodę zdobył Zespół Teatralny z DK w Wolbromiu (instr. Agnieszka Maj – Koryczan). Zespołowi „Kabaj” z MOK w Bukownie (instr. Beata Deutschman) przyznano II nagrodę, zaś III nagroda przypadła Teatrowi Jednego Aktora z GOK w Kluczach (instr. Justyna Gomułka – Błaszczyk).

6

Wielkie brawa! O terminie gali, podczas której laureatom wręczone zostaną nagrody, jak zwykle poinformujemy w odrębnym komunikacie.

MOK Olkusz

7

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze