wigilia 2016 1

„Nastał oto czas świąteczny, czas kolędowania. Boże Dziecię się zrodziło w stajence wśród siana. Niech radosna ta nowina w sercach naszych gości. Niech napełnia je dobrocią i darem miłości …”.
Tradycją Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Braciejówce stało się, że co roku spotykamy się wspólnie na kilka dni przed Świętami Bożego Narodzenia aby w podniosłym, uroczystym nastroju, ze wzruszeniem jeszcze raz przeżyć ten piękny czas przy opłatku i kolędzie. Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się Jasełkami przygotowanymi przez dzieci z przedszkola w Braciejówce. Młodzi artyści wprowadzili zebranych w świąteczny nastrój.

wigilia 2016 2

 

Następnie, uczniowie szkoły wystawili spektakl teatralny ,,Zdążyć przed pierwszą gwiazdką”, przypominając zebranym o cudzie Bożego Narodzenia. Podczas spotkania z głębi serc popłynęło wiele życzeń dla wszystkich zebranych, zarówno od Dyrektor szkoły Pani Beaty Furman, jak i Dyrektor przedszkola Pani Haliny Klich. Nie zabrakło także tradycji dzielenia się opłatkiem i wspólnego kolędowania.

wigilia 2016 3

 

Podczas uroczystości wręczono także dyplomy i nagrody za wykonane przez uczniów choinki i stroiki świąteczne. W tym wyjątkowym dniu w szkole unosił się zapach tradycyjnych potraw, które znalazły się na wspólnym wigilijnym stole. Samorząd Uczniowski przygotował kiermasz świąteczny, który cieszył się dużym powodzeniem. To był piękny, radosny i wyjątkowy dzień.

SP w Braciejówce

wigilia 2016 4

wigilia 2016 5

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze