lo1 godlo

15 stycznia 2014 roku „Perspektywy” opublikowały Ranking Liceów 2014. Zajęliśmy 17 miejsce w Małopolsce i 220 w Polsce. Jesteśmy jedynym liceum w naszym powiecie, które znalazło się wśród 400 najlepszych w kraju i 30 w województwie. Zachowaliśmy tym samym srebrną tarczę, którą otrzymaliśmy już w ubiegłym roku. Miejsce szkół w rankingu jest określane poprzez zsumowanie trzech wskaźników:
• 25% to wynik egzaminu dojrzałości z przedmiotów obowiązkowych. Wyniki liczbowe wszystkich szkół w województwie znajdują się na stronie internetowej oke.krakow.pl – wyniki egzaminów. Wskazują one, że od czasu przeprowadzania badań, czyli od 2010 roku osiągamy najwyższe wyniki w powiecie – przez cztery kolejne lata był to najwyższy wynik z j. polskiego, trzykrotnie z matematyki i języków obcych.
Zachęcamy do analizy dostępnych danych.
• 45% to wynik egzaminu dojrzałości z przedmiotów dodatkowych na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
• 30% stanowi liczba olimpijczyków (nasi laureaci:
Piotr Pierwocha – Olimpiada Wiedzy Technicznej, opiekun: mgr Maria Piasny; Jacek Piasta – Olimpiada Wiedzy o Prawie, opiekun: mgr Grzegorz Kaszewski; Agnieszka Nowak – Olimpiada Języka Rosyjskiego, opiekun: mgr Bogusława Wajdzik; Piotr Pierwocha i Marek Tracz – Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH, opiekun: mgr Maria Piasny; finaliści: Jacek Piasta – Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie, opiekun: mgr Grzegorz Kaszewski; Damian Żuchowicz – Olimpiada Wiedzy Technicznej, opiekun: mgr Maria Piasny; Joanna Słota – Olimpiada Teologii Katolickiej, opiekun: ks. Krzysztof Bujak).
Rzeczywistość, w której funkcjonujemy nieustannie weryfikuje nasze poczynania w różnego rodzaju rankingach i zestawieniach. Staramy się podchodzić do nich z pokorą i dystansem, respektując zasady uczciwej konkurencji. Tegoroczny ranking nie pozostawia wątpliwości, wyniki matur mówią same za siebie.

Jednak tym, co sprawia nam największą satysfakcję jest opublikowany pod koniec grudnia 2013 roku wskaźnik EWD – Edukacyjnej Wartości Dodanej (matura.ewd.edu.pl) ilustrujący efektywność nauczania w danej szkole, obliczany na podstawie porównywania wyników egzaminu gimnazjalnego z maturalnym. Wyróżniamy się także pod tym względem. Jesteśmy szkołą dla każdego, pracujemy z uczniami na różnym poziomie i każdy ma szansę robić postępy zgodnie ze swoimi możliwościami. EWD pokazuje, że wszyscy rozwinęli się pod naszymi skrzydłami i osiągnęli tzw. sukces edukacyjny. Warto dokonać porównania wskaźników EWD szkół w powiecie olkuskim (możliwość wykonania symulacji pod adresem: matura.ewd.edu.pl/?str=wysz).
Wyniki, które tak nas cieszą i pozwalają porównywać się z najlepszymi krakowskimi liceami to przede wszystkim zasługa Naszej Młodzieży. Cieszymy się, że gimnazjaliści tak licznie wybierają naszą szkołę i ci, którzy ją wybiorą mogą być pewni, że w dalszym zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań będą mocno wspierani. Jesteśmy nowoczesną szkołą z niemal stuletnią tradycją, jesteśmy otwarci, służymy swoją wiedzą i kompetencjami.
Czekamy na Was!

DZIEŃ OTWARTY DLA GIMNAZJALISTÓW

3 kwietnia 2014 roku o godz. 10.
ZAPRASZAMY!

Tekst: I LO w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze